667 Shares 4589 views

Rodzaje czapek. Jak znaleźć odpowiednie akcesoria na każdą okazję

Hat – nieodzownym atrybutem wielu kobiet szukających elegancji i wyrafinowania w stylu ubrania. Rodzaje kapeluszy mają szeroki wybór, i podnieść kapelusz dla konkretnego przypadku może być trudne. Tak jak je wybierać, jakie są wymagania, które trzeba wziąć pod uwagę? Spróbuj zrozumieć.


Klasyfikacja kobiecego nakrycia głowy

Kapelusze, duże i małe, romantyczne i surowy, podzielone na rodzaje, w zależności od modelu i producenci materiału.

  1. Bolero – kompaktowy stroik okrągły kształt z podniesionymi w górę pola.
  2. Koło – kapelusz z filcu z płaskim dnem i pola większe niż 15-20 cm.
  3. Tablet – dodatek do wieczorowej sukni, mocowany do włosów używając niewidzialny, może być owalny lub okrągły kształt.
  4. Prąd – hat szlachetny i dostojny panie, które wolą ozdobić stroik wielu pióra, koraliki, kwiaty, welon i inne elementy dekoracyjne.
  5. Panama – letni kapelusz, który chroni przed słońcem dzięki rozległych pól i stosowania naturalnych tkanin w szyciu.
  6. Turban – Eastern stroik, który zyskał popularność w wielu krajach europejskich. Jest to dość duży płótnie owinięty wokół głowy w sposób szczególny.

Jak dobrać czapkę na gorące lato

Wybierając kapelusz należy podjąć najbardziej odpowiedzialny za noszenie w lecie, ponieważ, oprócz dekoracyjne, takie nakrycia głowy należy wykonać funkcję ochronną. Najważniejszym warunkiem w wyborze – naturalne materiały i żadnych syntetyków. Ten ostatni nie chroni przed przegrzaniem, nie pochłania wilgoci zwiększa temperaturę ciała. Ideal – czapki szycia wykonane z bawełny, Perkal, perkal, tkanin lnianych. Najważniejsze – w celu ograniczenia harmonię ze stylem ubioru. Wzór i rodzaje nakrycia głowy mogą być różne, w zależności od osobistych preferencji: z szerokimi lub wąskimi marginesami, Cloche lub dzwon, kowbojski kapelusz lub słomkowy kapelusz itp

Jeśli chodzi o kolory, to trudno coś doradzić następująco rozważyć każdy przypadek indywidualnie. Na jasnym kolorze i sundresses długo kolorowy spódnicy szerokim rondem kapelusze rodzaje pastelowe, jasne kolory. Lekka odzież, wręcz przeciwnie, to najlepiej uzupełniać z jasnymi akcesoriów, w tym kapeluszu z ciekawych kolorach i nietypowych wzorów.

Zasady sobie letnie kapelusze

Te same rodzaje czapek można nosić na kilka sposobów. Za każdym razem, będą one zyskać nowy wygląd i wyglądać inaczej. Na przykład, letnie nakrycie głowy może obejmować czoło lub na całą twarz, podczas gdy szerokie pola niemal dotrzeć do krawędzi brody. Niektóre rodzaje czapek wyglądać świetnie, jeśli poruszają się w bok; mogą one być szerokim rondem lub z małymi polami. Panama słoma może być ustalona szerokie pasma satyny, że można je nosić nie tylko na głowie, ale także zepchnięcie lub oddanie plecach.

Nie bój się eksperymentować i łączyć absurdalny, to trzeba będzie jasne, niezwykły i niezapomniany sposób – po prostu to, czego potrzebujesz na lato.