162 Shares 8425 views

rozrost stercza

Gruczołu krokowego – jest tylko jako łagodny degeneracji periurethral łojowych, co prowadzi do rozszerzenia materiału. Pierwsze objawy pojawiają się najczęściej w średnim wieku. Po pięćdziesięciu latach, można je znaleźć w połowie męskiej populacji. Uważa się, że wzrost w periurethral gruczołów hormonalnych występuje ze względu na zmniejszenie metabolizmu. Wzrost periurethral gruczołów utrzymać moczu przed przeciekaniem, a kompresja od pęcherza. W wyniku tego, warstwa mięśni gęstnieje pęcherz (przerost) pojawiają się występy (uchyłki). Zalegania moczu w pęcherzu zastaivayas, przyczynia się do pojawienia się kamieni, rzucił moczu w miedniczki nerkowej. Procesy te prowadzą do wystąpienia zapalenia pęcherza, odmiedniczkowe zapalenie nerek, wodonerczu uplink.

Przerostu prostaty łączy szereg ekranów, które są zintegrowane z objawów ze strony dolnych dróg moczowych. Zostały one podzielone na następujące grupy.

Pierwszy – zawiera objawów przechowywania przejawiające częste oddawanie moczu (częstomocz). Idąc do toalety nie jest związana od pory dnia, częste parcie na mocz są zarówno w dzień i w nocy (moczenie nocne). Obejmuje ona także i Nietrzymanie moczu. W tym przypadku nie może być ból w dolnej części brzucha.

Druga grupa – opróżniania objawów. W ten sposób zakłócony przepływ moczu i jest utrudniony, strumień niestabilny, o długim okresie czasu od początku parcia na mocz.

W trzeciej grupie – Objawy pojawiają się po opróżnieniu pęcherza moczowego. Istnieje poczucie niecałkowitego opróżnienia pęcherza i podważanie moczu (ślinienia).

Łagodny przerost gruczołu krokowego, zawierającego fazę choroby:

  • Etap 1 – objawy przedkliniczne. Przerostu prostaty wywoływane przez czynniki zakaźne, przeziębienia. Mężczyzna skarży się na ból brzucha, który może być podana w kroczu. Nieznaczne zaburzenia oddawania moczu.
  • 2 etap – etap częste oddawanie moczu w nocy i dzień później. Charakterystyczne jest imperatywem oddawanie moczu. Ból zwykle nie jest przestrzegane. Po krótkim czasie, efekty te znikają. Prowokując czynnikiem jest infekcja, siedzący tryb życia. przepływ moczu bez ciśnienia, charakteryzuje thamuria nocy. Pacjent staje się drażliwy, niesymetryczne.
  • 3 etap – etap przewlekłe częściowe zatrzymanie moczu. Pozostałą ilość wzrasta moczu. Ściany pererastyagivayutsya pęcherza rozrzedzający może pojawić się występ. Na tym etapie, znamienny cofaniu moczu w miedniczki nerkowej, może rosnąco infekcji. Skumulowana ilość moczu pacjent nie zauważy. Jest to związane ze zmniejszeniem wrażliwości receptorów ściany pęcherza moczowego. Zwieraczy przekazywane kroplami moczu.
  • Etap 4 – Okres pojawienie się paradoksalne ischuria. To stadium choroby, gdy rozwijający szczegółowy obraz choroby, istnieje zapalenie nerek i charakter wzrostu objawów niewydolności nerek. Pacjent jest Adynamiczna, że utrata masy ciała, brak apetytu, świąd i suchość skóry, brak apetytu. Gruczołu krokowego charakteryzuje się okresami zaostrzeń i remisji objawów klinicznych. Choroba może być powiązane z ekspozycją na zimno, przeciążenia stresem.

Kiedy diagnoza „stercza” leczeniu choroby zależy od stopnia zaawansowania choroby i powikłań. Terapia obejmuje leki i techniki chirurgiczne. Pacjent powinien przestrzegać higieny i dobre odżywianie, z wyjątkiem agresywnych i ostrych potraw. Przed pójściem spać należy ograniczyć spożycie płynów. Leków stosowanych w pierwszym etapie terapii hormonalnej (androgenów) blokerów. Wyrażona z naruszeniem oddawanie moczu, interwencji chirurgicznej – prostatektomii.