449 Shares 2441 views

Guzek w gardle. Przyczyny i co robić?

Man przeraża powstało uczucie guzek w gardle, jak czuje, że coś tkwi w nim. Strach jest spowodowany przez spekulacje na temat możliwych chorób, które mają ten objaw, jak guzek w gardle. Przyczyny lęku – problemem z powodu utraty zdolności do inicjowania i kontrolowania przemieszczania niektórych mięśni, które zapewniają funkcjonowanie aparatu wokalnego, jelit, pęcherza i mięśni odpowiedzialnych za ruch oczu i tak dalej. Choroba o nazwie stwardnienie zanikowe boczne (ALS, który w języku angielskim brzmi jak stwardnienie zanikowe boczne, ALS).


ALS lub ALS jest chorobą neuronu ruchowego, po raz pierwszy stwierdzono w 1939 roku w Ameryce Północnej. Zaburzenie to charakteryzuje się bardzo szybko postępującej słabości, zanik mięśni i drgania pęczkowe (krótkie spontaniczne skurcze kilku włókien mięśniowych, co przejawia się w postaci trzepotania podskórne), spastyczność (wzmożone napięcie mięśniowe), naruszenie czystość mowy (dyzartria), trudności w połykaniu (dysfagia) i w obniżonej zdolności do oddychania. Ale były oznaki paraliżu gałkowej (dyzartria i dysfagia) nie mogą być związane z tą chorobą.

Strach przed rakiem krtani – jest inny strach, który powoduje ucisk w gardle. Przyczyny tego problemu, jednak w mniejszym stopniu, może być powodowane przez guz. W większości przypadków to wrażenie spowodowane przez obecność ciał obcych, zaburzenia neurologiczne i choroby refluksu krtani (FLR). Refluks krtaniowo-gardłowy – odlew przez przełyk, a następnie górne zwieracza przełyku treści dwunastnicy i żołądka do krtani i gardła. Jest to bardzo powszechne zjawisko związane z objawami przewlekłej gardła wymogu rozliczania kaszel, chrypka, problemy po zastosowaniu kropli do nosa lub innych leków, ból, kaszel, pieczenie, zwiększenie ilości plwociny.

W każdym wieku mogą być odczuwalne w gardle. Przyczyny takich dolegliwości jest często zakorzenione w stan emocjonalny osoby. Są one spowodowane przez napięcie mięśni spowodowane przez lęk, stres i depresję. Rezultatem jest mimowolny skurcz mięśni w gardle, co mózg interpretuje jako guzek w gardle , bo jeśli ciało obce wszedł do niego. Specjaliści nazywają to zjawisko jako pharyngeus lub histerycznego guzek. Ale ból jest tam, człowiek czuje się ciągle mu przykry dyskomfort. Depresja i stres są zdecydowanie najbardziej powszechnych przyczyn, które doprowadziły do stałej ściśniętym gardle.

Znacznie mniej prawdopodobne, aby powodować nieprzyjemne uczucie bryłą przepukliny rozworu mięśni, nowotworów, torbieli, ziarniniaków, powiększenie tarczycy. Jest to możliwe, gdy staje się tak duża, że ściska przełyk. Wzrost ten jest spowodowany brakiem jodu w żywności (nietoksyczne) wola tereotropnogo lub nadprodukcja hormonu wytwarzanego przez przysadkę mózgową. W tym i w drugim przypadku, szyjka może wyglądać wleczenia na skutek wzrostu gruczołu tarczowego. Ale proces ten trwa dłużej niż rok, tylko w tym przypadku pojawia się szyja masywna formacja. uszkodzenie błony śluzowej może również powodować ucisk w gardle. Przyczyny tych urazów – uszkodzenia spowodowane spożyciem ostrych przedmiotów, takich jak kawałek kości.

Pacjenci martwić, gdy nie jest guzek w gardle. Co oni w tym przypadku? Jak leczyć? To pytanie tylko po badaniu lekarz może odpowiedzieć, w wyniku którego będzie mógł ustanowić obiektywne przyczyny. terapeutycznego lub chirurgiczne mogą być wybrane w zależności od rozpoznania. Nie samoleczenia lub porady tradycyjnej medycyny w tym przypadku nie będą tolerowane.