684 Shares 9638 views

Arizona – stan bajecznych krajobrazów

Arizona – stan położony w południowo-zachodniej części kraju i weszła w jego skład w 1912 roku czterdziestym ósmym. Później tylko Alaska i zostały załączone Hawaje. Stolicą tej pięknej okolicy – miasto Phoenix (lub Phoenix – Phoenix), jednego z największych miast amerykańskich. Arizona słynie z unikalnej cud natury – Wielki Kanion, przez które przepływa rzeka Kolorado. Poza tym, nie ma nic do być zaskoczeni, bo krajobraz jest wyjątkowo zróżnicowany i absolutny brak podobieństwa do innych malowniczych zakątków świata.

historia

Populacja Arizonie – około sześć i pół miliona osób, w tym indyjską grupą – największy na świecie, jest więcej niż cztery procent. Te ziemie po Indianie należący do Królestwa Hiszpanii, potem Meksyk. Tak więc stało się to, że Arizona – stan w którym połączone ze sobą trzy odmienne kultury: Indyjska, hiszpańskim i angielskim. Indianie, uprzednio całkowicie należących do wszystkich terytoriów żyje obecnie w rezerwach jest nie więcej niż jedną trzecią całej ziemi, są one bardzo przypominają tamtych czasów niepamiętnych. Indian kraj w północno-wschodniej Arizonie słynie z ogromnej i nieopisanym pięknem Canyon De Chelly, nie mniej malownicze doliny Monument Valley, liczne ruiny czasie na ziemiach Navajo Pueblo. Hopi wioski znajdują się w odległych rejonach górskich utraconych między klifami. Niesamowite i filmowe spektakularne górach w południowo-wschodniej, gdzie ostatni z osiadłych plemion łuk przed białych zdobywców – Apaczów. Nazwa „Arizona” zespół dostał go od Indian. Symbolicznie, jest tłumaczone jako „krótkiej wiosny.”

transformacje

W 19 wieku zaczęła się zmieniać w ciągu życia małomiasteczkowego. Arizona na mapie Stanów Zjednoczonych nie oznacza, że ziemie te zostały odkryte znaczne złoża minerałów. Jednocześnie zaczął i rozwój rolnictwa. W rezultacie Stany Zjednoczone nabył nową jednostkę terytorialną z gęsto zaludnionych obszarach metropolitalnych, dobrze rozwinięty przemysł i licznych gospodarstwach.

więcej Krajobraz

Gruntowego jezior i ogromna kamienna pustynia, górskie szczyty, wyjął słońce i piękne łąki, wąskie i głębokie wąwozy i wysokie górskie plateau – to jest Arizona, stan niezwykłych kontrastów, najpiękniejsza w Ameryce. Jest pełen obszarów chronionych takich jak parki narodowe i rezerwaty Paynted pustyni, Petrifid las, Tęczowy Las, Oak Creek Canyon, Coronado. Sztuczne jezioro Mead z jego naturalnego kamienia mostu w rezerwacji Navajo przyciąga niezliczone tłumy turystów. Góra Santa Catalina z widokami – część National Forest Reserve.

zabytki kultury

W mieście Lake Havasu City jest prawdziwy London Bridge nad Colorado. Został przywieziony z Anglii i ponownie. W Montezuma-Castle – archeologicznego kultury Pueblo ze wspaniałym muzeum. Rock City Tonto – mieszkania Indianie Salado, sceniczny Tucson Sabino Canyon i niedaleko – Saguaro (park narodowy) i przyrody muzeum. Natychmiast zaparkować studiu, gdzie zostały one podjęte prawie wszystkich wczesnych amerykańskich westernów.

miast

Na południu Arizony, Phoenix miasto rozłożone w Dolinie Słońca Otoczone wysokimi górami, wydaje się być na równi z ich wzrostu. Wokół niego rosły satelitarnych miast, w wyniku czego łączna liczba ludności stolicy stanu i okolicznych miast przekracza czterech milionów. Przemysł turystyczny jest dobrze rozwinięta w szybko rozwijających się miast ośrodków takich jak Tucson, Mesa, Chandler. Arizona – stan szybko rosnący, dobre samopoczucie to pozwala. Nic więc dziwnego, państwowy motto jako „Z Bożą bogaty!”