669 Shares 1599 views

Co to jest stacja dokująca do laptopa


Laptop, pomimo pojawienia się komputerów typu tablet, nie przedstawi ich pozycji na popularności wśród użytkowników elektroniki. Urządzenie, dzięki mobilności i łatwości obsługi, jest szeroko wykorzystywane przez studentów, biznesmenów i ludzi, co jest ważne dla stałego dostępu do zasobów informacyjnych. Jednakże, nie ma ograniczenia co do perfekcji, a wiele producenci wytwarzają specjalne urządzenia laptop, rozwinąć swoje możliwości. Aby dowiedzieć się, co dok rozważyć urządzenie w szczegółach.

Workplace współczesny człowiek obejmuje różne urządzenia peryferyjne: drukarka, skaner, mysz, monitor, klawiatura, zewnętrzny dysk twardy. Aby to działało sprawnie, konieczne jest podłączenie do komputera, każdego urządzenia. Wynika to z dodatkowymi niedogodnościami w postaci drutów i niemożności przeprowadzenia dodatkowego podłączenie urządzeń peryferyjnych z powodu braku specjalnych złącz w notesie. Dlatego warto wiedzieć, co stację dokującą i użyć go do bardziej funkcjonalnej organizacji pracy. Urządzenie pozwala na podłączenie laptopa do urządzeń peryferyjnych bez bezpośredniego podłączenia do komputera im.

Laptop, z powodzeniem zastępując sobie pulpit, jeszcze wystarczająco wygodne do pracy długotrwałej. Szybko zmęczone oczy zajrzeć do małego monitora, jest z powrotem w niewygodnej pozycji, która jest obarczona problemami z kręgosłupem. W tym przypadku konieczne jest, aby słuchać rad producentów laptopów i połączyć urządzenie z monitorem zewnętrznym.

Dock stacja posiada zestaw różnych portach. Nowe modele posiadają interfejs USB 3.0 i 2.0, złącza USB, interfejs DVI i HDMI. Urządzenie umożliwia ładowanie różnych akumulatorów, nie ma potrzeby, aby podłączyć laptopa. Stacja dokująca jest wyposażona w adapter Gigabit Ethernet oraz gniazda audio, które pozwalają na podłączenie głośników 5.1.

Ze względu na swoje ogromne możliwości, urządzenie pozwala na podłączenie do monitora, klawiatury i myszy, jeśli istnieje taka potrzeba. Jeśli zestaw „myszy klawiatury” jest bezprzewodową, wówczas praca będzie wymagać tylko niewielki adapter USB. Jednakże, monitor może być połączony za pomocą przewodów (HDMI). Poprzez złącze USB łączy skaner i drukarkę. Obecność przewodów znacznie komplikuje życie użytkownikom elektroniki. A potem przychodzi z pomocą stacji dokującej do komputera przenośnego, który optymalizuje wszystkie połączenia.

I istnieją modele zupełnie różne. Na przykład, nie jest monitorowanie, w którym zintegrowany stacja dokująca, interakcji z jednostki sterującej lub w komputerze, za pomocą bezprzewodowego protokołu UWB. Dzięki specjalnemu nadajnika jest rzutowany na ekranie monitora, od urządzenia mobilnego. Funkcje te pojawiły się w nowych modelach monitorów LCD.

Dla tych, którzy wiedzą, co stację dokującą, a jak to jest konieczne dla laptopa, będzie to ważne, aby mieć informacje na temat jego funkcjonowania. Urządzenie to jest w stanie zastąpić jednostki systemowej. Firma «Henge Docs» zwolniony stację dokującą, która pozwala włączyć laptopa bez otwierania pokrywy. To wystarczy, aby kontakty z peryferyjnych urządzeń elektronicznych do stacji dokującej. Laptop po zamknięciu się w nim, a następnie możliwe jest przeprowadzenie podłączenie do monitora, telewizora, drukarki. Stacja przeznaczona jest dla jednostki 13-calowym.

Kolejne złącza i porty Stacja dokująca może być oddzielone do napędu CD / DVD lub na dysku twardym. Ma czytnik kart, port modemu i wentylator do chłodzenia. Teraz, wiedząc, że taka stację dokującą, będzie w stanie docenić tego urządzenia i udogodnienia, które oferuje.