685 Shares 2341 views

„Cud” – czekolada mleczna. Jak zrobić mleko czekoladowe: przepis

Nie tylko dzieci uwielbiają ten popularny napój mleczny o bogatym smaku czekolady. Korzystne jest przez dorosłych. Każdy wie, że producenci, aby zwiększyć trwałość gotowego produktu, dodaje się do niej, stabilizatorów i konserwantów. Dla tych, którzy oglądają ich dietę i chce, aby to samo zdrowe i pożyteczne, to lepiej, aby nauczyć się gotować „cud” – Milk Chocolate – na własną rękę.

Smak dzieciństwa

czekolada mleczna – to ulubiony napój z wielu osób, która jest otrzymywana przez zmieszanie dwóch składników: kakao i mleka. Kakao w swoim składzie sprawia, że smak bogatej czekolady.

I nawet jeśli dziecko nie lubi mleka, a następnie w „cudowny” napoju, że ledwo mógł go rozpoznać, ale jednocześnie odbierać przydatna dla części ciała cukierki.

Mleko z czekoladowym smaku można kupić w sklepie lub stworzyć własną. W przedstawionym przykładzie wykonania w domu mniej składników, stosowanie koktajl byłoby więcej. Niektórzy producenci starają się uzupełniać smak napoju, odbiegają od tradycyjnych receptur i zawierają w swoim składzie dodatkowych składników.

Marka „Miracle” – lider w produkcji deserów mlecznych w Rosji. Dla prawie 20 lat firma produkuje mleko czekoladowe o tej samej nazwie. Na półkach można znaleźć „cud” – Milk Chocolate – z truskawek, bananów, karmel lub wanilii. Wiele lubią eksperymentować z takim klasycznym napoju. Mimo to, najsmaczniejsze – tradycyjna wersja, z silnym smaku czekoladowym.

Spożywać napój mleczny zimno. To było wtedy, że smak koktajlu jest w pełni ujawniona.

Skład „Miracle” mleko czekoladowe

Ogólnie, w „wspaniałą” drink 3% zawartości tłuszczu, reprezentowane w magazynie zawiera mleko w znormalizowanej cukier, kakao w proszku, skrobia, sacharoza, wapń, fosfor, witaminę B2. Ale przede wszystkim w napoju czekoladowym potasu, co powoduje stabilne działanie układu sercowo-naczyniowego. Jednoczesne użycie wapnia i fosforu korzystny wpływ na regenerację kości i wzmocnienia.

Dlatego napoje mleczne są zalecane dla dzieci.

Mleko czekoladowe zawiera więcej niż węglowodany niż białka i tłuszcze. Oni szybko podnieść poziom insuliny we krwi, a tym samym nasycając organizmowi energii. Pozwala to na sportowców po treningu, gdy jest to konieczne jak najszybciej przywrócić zasilanie. Jednocześnie, dzieci, którzy korzystają z „Miracle”, zawsze pogodny i aktywny.

Taki przydatny cud mleko!

Niemal od chwili, kiedy po raz pierwszy został przygotowany napój mleczno-czekoladowy między dietetyków i producentów nie kończy dyskusję na temat jego korzyści dla organizmu. Pierwszy pokazuje, że ze względu na ilość cukru w jej składzie z regularnego stosowania jest prawdopodobne, aby uzyskać otyłych. Drugi przeciwnego zdania.

Każdy wie, że mleko jest dobre dla zdrowia. Zwłaszcza jego dzieci muszą pić, aby ich kości były mocne. Ale to jest nie mniej cenne dla dorosłego organizmu. Jak pokazują liczne badania, jedna paczka „cud” (czekolada mleczna) jest w stanie odzyskać z najbardziej wyczerpującym treningu sportowego. To prawdziwy napój energetyczny dla organizmu.

Usuń uczniów stres psychiczny i emocjonalny będzie wypić szklankę „cud”. czekolada mleczna, których cena zależy od objętości stosu i waha się od 20 do 70 rubli (200 ml i 1 litr, odpowiednio) – jest to świetna przekąska dla Twojego dziecka w ciągu dnia szkolnego. I dorośli nie da się na nim.

„Cud” – Czekolada mleczna: Czy szkodliwe dla organizmu?

Oprócz dietetyków, wyrażających zaniepokojenie nadmiernym spożywaniem napojów słodzonych niekontrolowane dzieci, istnieje szereg innych czynników, dzięki którym czekolada mleczna może być szkodliwe.

Przede wszystkim, to koktajl nie jest odpowiedni dla osób indywidualnych nietolerancji laktozy. Jest to naturalny cukier, który znajduje się w mleku i produktach mlecznych. Napój kalorii nie pozwala na wykorzystanie go do utraty wagi. Dodawanie cukru uniemożliwia użycie mleko czekoladowe dla cukrzyków.

Jak gotować czekoladowe mleko na własną rękę?

Nie jest konieczne, aby cieszyć się znajomy z dzieciństwa pić, kupić go w sklepie. W domu, można szybko i łatwo przygotować „cud” – mleko czekoladowe. Jak to zrobić samemu? Aby rozpocząć przygotowania wszystkich niezbędnych składników:

 • mleko – 500 ml;
 • 10-20% śmietany – 500 ml;
 • Kakao – 4 łyżki;
 • cukru – 3 łyżki.

Home „Miracle” – czekolada mleczna – recepta jest prosta. Jest on przedstawiony poniżej w następujący sposób:

 1. Kakao rozpuszcza się w małej ilości zimnej mleka.
 2. Pozostałe mleko zagotować, dodać kakao, wymieszać. Pisanie zagotować.
 3. W gorącego mleka dodać cukier. Cool.
 4. Napój połączyć ze śmietaną.
 5. Home "Miracle" (czekolada mleczna) gotowy. Podawane dobrze schłodzone.

Home Cocktail „Bailey” w oparciu o „cud” mleko czekoladowe

czekolada mleczna „Miracle” – to nie tylko samodzielny napój. Na podstawie możliwe jest przygotowanie popularnym napojem „Baileys” alkoholowych. W rzeczywistości to nie jest nawet koktajl, ale prawdziwy alkohol, smak jest słodki i delikatny, o przyjemnym połączeniu kawy i czekolady.

Do przygotowania „Baileys” napój alkoholowy będzie potrzebował kilku składników:

 • "Miracle" czekolada mleczna – 400 ml;
 • wódka – 180 ml;
 • skondensowane – 380 ml;
 • kawa instant – 2 łyżek;
 • waniliowy – 1 opakowanie.

Postępować w następujący sposób:

 1. W misce do ubijania wysłać puszkę mleka skondensowanego.
 2. Następnie dodać do niej mleko czekoladowe w całości.
 3. Wlać wódkę, dodać kawę rozpuszczalną i wanilii.
 4. Pokonać wszystkich składników w mieszalniku lub w mieszalniku.
 5. Napój jest gotowy. Teraz musi być wylana do butelki i wysłać w lodówce.

Okres przydatności do użycia domowego likieru „Bailey” nie powinien przekraczać trzech tygodni. Koktajl służył dobrze schłodzone, najlepiej kostek lodu. Dzięki mleka czekoladowego „Miracle” napój dla dorosłych „Bailey” został przygotowany szybko i łatwo.