486 Shares 8566 views

Gloksinia: rośnie z nasion i z bulwy

Zakład gloxinia jest pół-krzewem rodziny Gesnerów. Tropikalna Ameryka jest miejscem narodzin tego wieloletniego kwiatu. Czasami można znaleźć piękne okazy gloxinia w Meksyku lub Brazylii. Uprawa z nasion występuje, jeśli w warunkach pokojowych, jest to prawdopodobnie kwiat rodzaju synów, związany z tą rodziną.


Bardzo ekscytującą działalnością jest reprodukcja gloxinia. Uprawa z nasion nie przeszkadza nawet niedoświadczonym ogrodnikom. Ale w tym przypadku najważniejszą sprawą jest wdrożenie pewnych zasad. Najważniejszym warunkiem jest zgodność z reżimem temperatury. 20-25 ° to temperatura, w której nasiona wisteria mają dobrą zdolność kiełkowania. To, że ta roślina rozkwitła w tym samym sezonie, konieczne jest wysiewanie nasion w styczniu lub lutym. Ponieważ w tej chwili nie ma wystarczającej ilości ciepła, potrzebne będą dodatkowe lampy z lampami fluorescencyjnymi. Ale ten etap może zostać odłożony do kwietnia, jeśli nie masz takiego zasięgu.

W domu potrzebna jest szczególna troska o gloxinia. Uprawa z nasion jest możliwa tylko na luźnych i lekkich gruntach. Możesz użyć piasku rzecznego i tabletek torfowo-humowych. Gleba musi być impregnowana dokładnie nadmanganianem potasu. Lepiej umieścić spód na spodzie. Nasiona nie powinny być zbyt głębokie, lepiej leżeć na wierzchołku. Podlewanie będzie wymagało ostrożności – najlepszego natrysku. Nakrywamy szklarnię i umieszczamy ją w jasnym i ciepłym miejscu.

W fazie 2-3 liście wymagają nurkowania gloxinia Uprawa nasion wymaga przeszczepu roślinnego, zaleca się to zrobić w pigułkach humusowych. Zakład powinien być trzymany w wilgotnym otoczeniu i dobrze wentylowany. Kwitnienie i rozwój wisterii w takich warunkach jest dużo szybsze niż sadzonki rosnące w zwykłej glebie. Kwitnienie zaczyna się od 4-5 miesięcy.

Różnorodność kształtów i kolorów sprawia, że są one atrakcyjne dla domowej kultury florystycznej. Odmiany pokoju tej rośliny mają atrakcyjne ciemnozielone liście i liczne aksamitne kwiaty – dzwony o średnicy do 7 cm. Najbardziej zróżnicowane zabarwienie będzie darem w postaci jasnej i niezapomnianej gloxinia. Ten rytm kwitnienia może trwać do 2 miesięcy.

W katalogach kwiatowych gloxinia nie jest dobrze reprezentowana. Uprawa z bulwy nie jest popularna wśród amatorów ogrodników. Uprawa nasion tej rośliny jest tradycyjna. Nasiona wysyłane pocztą są bardziej popularne. Wśród nich najbardziej znanymi odmianami są Brokada i Avanti.

Wczesne kwitnienie, duże kwiaty, jasne kolory to gloxinia. Uprawa z nasion odmiany Avanti da kwitnący kwitnący w białych, różowych, czerwonych, fioletowych odcieniach. Brokada – zwarty bukiet z małymi, podwójnymi kwiatami.

Kolekcjonerzy wyróżniają jeszcze jedną odmianę – Kaiser. Ta roślina jest dość wysoka, do 30 cm, kwiaty są marmurowe. Gloxinia Kaiser Wilhelm jest malowana w kolorze ciemnofioletowym o białej granicy, a Kaiser Frederick jest czerwonym kwiatem o białej krawędzi.