867 Shares 2535 views

Lek „caver”: Instrukcja obsługi (zastrzyki)

Jeśli usuniesz ból doustnym podaniu leku nie jest to możliwe, należy użyć „caver” zastrzyk. Wykorzystanie przewodnik zaleca zastrzyki zrobić, gdy średni zespół bólowy i wysoka ostrość. Może to być stan pooperacyjny pacjenta, kolki nerkowej i ból pleców.


Skład i forma uwalniania leku

W 1 ml roztworu do iniekcji o 25 mg substancji czynnej – deksketoprofen. Substancje pomocnicze zawierają substancję etanol w ilości od 96% chlorku sodu, wodorotlenku sodu i wodą do wstrzyknięć.

Preparat jest przezroczystą, bezbarwną ciecz. Pakowane w szklanych fiolkach, które są zamknięte w kartonie na 5-10 sztuk. Każda fiolka zawiera 2 ml caver „lek”.

Instrukcje stosowania iniekcji dotyczy niesteroidowe środki przeciwzapalne i przeciwreumatyczne są pochodne kwasu propionowego.

właściwości farmakologiczne

Deksketoprofen trometamolu (substancja czynna preparatu) jest solą kwasu propionowego. Znamienny przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne. Należy ona do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych lub leków z grupy NLPZ.

Mechanizm działania ma na celu zmniejszenie syntezy prostaglandyn wynikające z hamowania cyklooksygenazy. Czyli spowolnienie przemiany kwasu arachidonowego w PGG2 i PGH2 endonadtlenki cykliczności. Spośród nich, z kolei tworzy prostaglandyny PGEi, PGE2, PGF2a, PGD2, w tym takich substancji jak prostacykliny PGI2, tromboksanu i ThAg i ThVg. Zahamowanie syntezy prostaglandyny wpływa na impulsy z procesem zapalnym, takie jak kinin, wpływu na podstawowe funkcje lek. Deksketoprofen wykazały działanie hamujące na aktywność COX-1, inhibitory COX-2.

Badania kliniczne wykazały działanie przeciwbólowe leku w różnym stopniu bólu. Znaleźliśmy jego właściwości znieczulające przez wprowadzenie do roztworu do wstrzykiwań. Analizę przeprowadzono na temat wpływu intensywnego bólu pooperacyjnego w okresie interwencji. Ten ortopedyczne i ginekologiczne zabiegi chirurgiczne, a także chirurgii jamy brzusznej. Używany w różnym stopniu bólu w kręgosłupie narkotyków „wspinacza”. Instrukcje dotyczące stosowania zastrzyków zaleca robi i kolka nerkowa.

Badania wykazały, że placówka medyczna działa natychmiast, a jego maksymalna skuteczność przejawia się w ciągu czterdziestu pięciu minut. Przeciwbólowe działanie na organizm trwa około osiem godzin, ale tylko pod warunkiem, że został wprowadzony co najmniej 50 mg oznacza „Caver” (iniekcje). Opis informacji dotyczących leku – to wszystko jest bardzo ważne, aby dowiedzieć się przed jej użyciem.

Po podaniu domięśniowym deksketoprofen trometamolu najwyższego stężenia obserwowane w ciągu dwudziestu minut. Związek ma wysoki stopień białka osocza krwi, – 99%. Rozmnażanie deksketoprofen waha się około 0,25 l / kg. Okres poluraspredeleniya 0,35 godziny. Wyświetlany po 1-2,7 godziny.

Wskazania do stosowania leku

Powinno być podawane domięśniowo lub dożylnie, w przypadku ostrego syndromu bólu, średniej i dużej „lek” Caver intensywności. Instrukcje dotyczące stosowania zastrzyków zalecanych zrobić tylko wtedy, gdy leczenie doustne nie pomaga. Powinny one być stosowane po operacji, w przypadku kolki nerkowej i silny ból w okolicy lędźwiowej.

Przeciwwskazania

Posiada osłonę żarówki „narkotyków” (strzałów) wskazania i przeciwwskazania. Druga grupa obejmuje:

 • nadwrażliwość na deksketoprofenu substancji czynnej i dodatkowych składników roztworu;
 • Ataki astmy i skurcz oskrzeli;
 • ostry nieżyt nosa, polipy nosa, pokrzywka, obrzęk naczynioruchowy;
 • owrzodzenia i krwawienia;
 • krwawienie z przewodu pokarmowego ;
 • Choroba Crohna lub wrzodziejące zapalenie jelita grubego;
 • astmą oskrzelową;
 • niewydolność serca;
 • choroby nerek spowodowane ciężkim;
 • zaburzenie krwawienia;
 • ciężka choroba wątroby;
 • Zastosowanie do neuraxial (dokanałowego podawania i zewnątrzoponowe);
 • ciąży, zwłaszcza III trymestrze;
 • laktacja.

Nie jest konieczne, aby odrzucić którykolwiek z tych czynników w mianowaniu „wspinacza” (strzałów) leku. Instrukcje użytkowania opisuje wszystkie cechy właściwego stosowania leku.

Lek nie jest podawany pacjentom z powodu małej zapomnienie jego wpływu na organizm dziecka. Środki ostrożności należy go wziąć i osób starszych.

Lek „caver” (zastrzyki): instrukcje użytkowania

W przypadku osób dorosłych, zalecana dawka wynosi 50 mg podawania. Odstęp między wstrzyknięciami nie może być mniejsza niż 8-12 godzin. W razie potrzeby, drugi wtrysk przeprowadza się po sześciu godzinach. Dzienna dawka wynosi 150 mg. Lek jest stosowany do łagodzenia jednorazowej ostrego bólu. Nie stosować dłużej niż dwa dni z rzędu. Po wstępnym leczeniu bólu, jeśli pozwala na to sytuacja, gdy pacjent jest przenoszone do doustnych środków znieczulających.

Niekorzystny wpływ na organizm zmniejszając podawaną dawkę minimalną dopuszczalną wartość. Po zabiegu chirurgicznym odczuwania bólu silnymi i średni stopień nasilenia stosowanego leku jest to bezwzględnie konieczne. Możliwa zgodność z narkotyków opioidowych leków przeciwbólowych.

Osób w podeszłym wieku nie dostosować dawkę. Ale jak procesy metaboliczne w nerkach spowolnić w starszym wieku, jest nadal zaleca się zmniejszenie dawki. Maksymalna dopuszczalna dawka niewiele rozwiązania nerki wynosi 50 mg.

Pacjentów ze schorzeniami wątroby (5-9 punkty w skali Childa-Pugha) dzienną dawkę zmniejszyć do 50 mg. Po podaniu leku do organizmu uważnie monitorować pracę tego organu. W przypadku ciężkiej choroby wątroby etap lek nie był podawany (10-15 punktów na skali Childa-Pugha).

W łagodnej choroby (klirens kreatyniny. – 50-80 ml / min), nerek dzienna dawka nie powinna przekraczać 50 mg. Jeśli umiarkowaną i ciężką niewydolnością nerek, w którym klirens kreatyniny <50 ml / min, a lek jest zabronione.

Iniekcja jest podawana domięśniowo i dożylnie drogami. Przy podawaniu domięśniowo manipulacje powoli i wystarczająco głęboko „Caver” (iniekcje).

Jako preparaty w formie obiektów dla wlewu dożylnego

Płyn ampułkę 2 ml do podawania do żyły należy rozcieńczać. Do zawartości ampułki należy dodać 30-100 ml 0,9% roztworu chlorku sodu, glukozy i mleczanu roztwór Ringera. Płyn do iniekcji dożylnych wytworzono w sterylnych warunkach. Przygotowana substancja musi być całkowicie przezroczysty i nie ma zanieczyszczeń. Wlew jest wykonywana dla dziesięciu do trzydziestu minut. Nie wystawiać na działanie światła słonecznego dnia w postaci roztworu podczas jego przygotowania, jak i podczas iniekcji.

„Caver” (zastrzyki w ampułkach) instrukcji zaleca w kombinacji z lekami hodować. W tym celu 2 ml ampułki, trzeba dodawać do 100 ml 0,9% roztworu chlorku sodu. Gdy jest to konieczne, lek można rozcieńczyć z glukozą w tym samym stosunku.

Zabronione jest połączenie w postaci roztworu do wstrzyknięć „Promethazine” i „pentazocyna” lek „Caver” (iniekcje).

Jak stosować leki bolus? W związku z tym, objętość do infuzji roztwór 2 ml nie rozcieńczony. Wlać szybko, w ciągu piętnastu sekund. Jest to czas podawania nie powinna zostać zmniejszona. Połączenie niskiej dawki caver „dopuszczalne” cieczy do wstrzykiwania, takiej jak „Heparin”, „” „lidokainy morfiny teofiliny” i „”.

Nie jest konieczne, aby mieszanie wtryskiwanego płynu z małe dawki „dopaminy Promethazine”, „”, „” pentazocyna, petydyna „” i „” hydrokortyzonu. jest to zalecane ze względu na ryzyko, otrzymując biały osad, który jest bardzo niepożądane podczas procedury.

Lek nie powinien być nawet drugi pęd przechowywania i musi być podawany natychmiast po zebraniu szklanej ampułce. Roztwór powinien być stosowany bezpośrednio po zmieszaniu wszystkich niezbędnych leków. Odpowiedzialność za poprawność procedury spada wprost na pracownika ochrony zdrowia.

Zastrzyk po ugotowaniu zachowuje wszystkie właściwości nienaruszone w ciągu dnia. Warunek ten jest spełniony, jeżeli przygotowany lek jest w pełni chroniony przed dziennym i temperatury nie przekraczającej 25 ° C

Ampułka „caver” jest przeznaczony dla pojedynczego wstrzyknięcia. Roztwór pozostałości bezpośrednio do recyklingu. Bezpośrednio przed wlewem, upewnij się, że roztwór jest przezroczysty i ma zabarwienie kolorów. Jeśli nie można zastosować dowolny lek cząstek stałych.

Skutki uboczne leku

Można było zaobserwować liczbę efektów ubocznych, po wprowadzeniu do „(” wspinacza strzałów) leku. Instrukcja zawiera informacje, które często pojawiają się zjawiska takie jak nudności i wymioty. Jest ból w miejscu wstrzyknięcia, krwawienie, zapalenie i krwiaka. Czasami wydaje się, niedokrwistość, bezsenność, zawroty głowy, senność i bóle głowy. Rzadko stała gorączka i zmęczenie, niewyraźne widzenie, dreszcze. Były bóle brzucha, niestrawność. Po wstrzyknięciu czasami biegunka lub zaparcia, wymioty krwi. nadmierna suchość w ustach została zauważona. Niektórzy pacjenci obawiają zapalenie skóry, świąd, wysypka i nadmierne pocenie się.

W rzadkich przypadkach, istnieje hiperglikemia, hipertriglicerydemia i anoreksja. Parestezje i pojawił się nieprzytomny. Disturbed pacjentów szumy uszne, przedwczesne skurcze i tachykardia. W rzadkich przypadkach, objawy nadciśnienie tętnicze, zakrzepowe zapalenie żył, bradypnea zostały zarejestrowane. Były wrzody, żółtaczka, wysypka, kłopoty trądzik, sztywność mięśni, sztywność stawów. Pojawienie się skurcze i bóle mięśni w plecach. Wykonywany częściowo zwiększone wytwarzanie moczu, kolki nerkowej, acetonuria. Wystąpiły błędy cyklu miesiączkowego i funkcjonowanie gruczołu krokowego. Nie było drżenie mięśni, obrzęki obwodowe.

W wyjątkowych przypadkach, u pacjentów z neutropenią i małopłytkowością zaobserwowano. Poszczególne przykłady wskazują, reakcje anafilaktyczne, na przykład wstrząsu anafilaktycznego. Bardzo rzadko manifestują skurcz oskrzeli, duszność. Przeszkadzać czasami zapalenie trzustki i zespół Stevensa-Johnsona, martwica naskórka. Pacjenci cierpią po podaniu zastrzyków obrzęk naczynioruchowy, obrzęk twarzy, nadwrażliwość. Zgłaszane od jednego do dziesięciu tysięcy w przypadku zapalenia nerek choroby i zespołu nerczycowego.

Oficjalnie ustalone fakty przedawkowania zostały zidentyfikowane. Po przekroczeniu zalecanych dawek leku wpływa niekorzystnie na układ trawienny, powodując, wymioty, bóle brzucha i anoreksja. Może pojawić się senność i dezorientacja, zawroty głowy i bóle głowy. W identyfikacji faktów przedawkowania należy natychmiast podjąć pewne działania i wycofania leku z organizmu za pomocą dializy.

analogi narkotyków

Wysoka cena leku różni „osłonę żarówki” (iniekcje). Analogi tego leku można znaleźć w każdej aptece. ATC sam kod, a aktywny składnik z następujących leków:

 • "Alfort Dex".
 • "Dekafen".
 • "Delsangin".
 • "Delsangin Inekt"
 • "Depiofen".
 • "Rastel".
 • "Sertofen".

Leki te mogą całkowicie zastąpić „caver” (strzały), jeśli to konieczne. Analogi i substytuty ustawy z narkotykami w podobny sposób i mają dokładnie tę samą substancję czynną, ale nie wybrać się na własną rękę. Przed wymianą jednego innego leku należy skonsultować się z lekarzem, który pomoże Ci wybrać najbardziej odpowiednią opcję.

Koszt leków

Made in Ukraine narkotyków "wspinacza" (strzałów). Instrukcja zaleca korzystanie z niej nie jest regularny, ale tylko od czasu do czasu, i nie więcej niż dwa dni. W Rosji, lek ten nie jest szeroko rozpowszechniona i nie są sprzedawane w aptekach, więc można wywołać tylko przybliżoną cenę. Powstał w tłumaczeniu z hrywny do rosyjskiego rubla, biorąc pod uwagę oficjalny kurs, na którym jest obecnie 1 UAH. równy 3.21 rubli. Na Ukrainie, lek ten można kupić za 200 hrywien. Pod względem kosztów będzie równy 640 rubli rosyjskich.

Sposób przechowywania i okresu trwałości

Nie ma potrzeby, aby przechowywać więcej niż dwa lata od momentu produkcji wydrukowanej na opakowaniu, lekarstw „wspinacza” (strzałów). Opis leku zauważyć, że pod koniec okresu ważności leku nie nadaje się do użytku. Przechowywanie środków niezbędnych do oryginalnego opakowania w temperaturze nie przekraczającej 25 ° C Lek musi być w chłodnym miejscu niedostępnym dla dzieci i być chronione przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych.

Sprzedawane w aptekach wyłącznie na receptę. Producent jest ukraińska spółka PJSC „Farmak”.

„Cavers” – niezawodny i wysoce skuteczny dlyakupirovaniya ostry ból. Zaprojektowana dla krótkiego użytkowania. Pojawił się na rynku stosunkowo niedawno i jeszcze nie udało się wygrać lokalizację konsumentów. Można je nabyć w aptekach internetowych, jak również za pośrednictwem głównych aptek dużych miast Ukrainy.