369 Shares 7985 views

Francuski Narodowy strój: opis odmiany i zdjęcia

Francja – kraj z mody, elegancji i niezrównanej kobiecego wdzięku. Z biegiem lat, ona podyktowana zasady w dziedzinie odzieży, butów i fryzury. Wielu fanów mody wie, że słynna mała czarna spódnica ołówek i zostały przekazane na całym świecie przez Francuzów. Niektórzy ludzie wiedzą, że wynalazł słynną Koko Shanel.


Ale znacznie mniej osób ma pomysł, co do stroju narodowego Francji. Od co ono polegać? Jak nazwać narodowy strój z Francji? Jakie są cechy odzieży niektórych prowincjach Francji? Jaka jest różnica na ubrania dla dzieci, mężczyzn i kobiet?

Czy jesteś zainteresowany w najbardziej znanych francuskich projektantów i faktów historycznych z dziedziny mody? Dzielimy się z wami informacjami. Ale najpierw zarobić trochę wycieczkę do historii.

Ciekawostki o francuskiej modzie

 • W średniowieczu, manekiny Paryż napędzany wokół miast Europy. Noś je co jest standardem mody.
 • Jednym z elementów odzieży damskiej – biustonosz – wynaleziony we Francji.
 • W dawnych czasach, człowiek stanu może być określona przez liczbę przycisków na odzieży. Tym bardziej nie było, tym wyższe miejsce zajmuje jeden w społeczeństwie. Francuskiego króla Franciszka I w skafandrze było około 14.000 przyciski.
 • Jednym z popularnych elementów odzieży damskiej – spodnie – najpierw noszone we Francji.
 • Gdzie moda dla białej sukni ślubnej? Zgadza się z Francji. Tradycja ta pochodzi w 15 wieku.
 • Męskie buty z noskami kwadratowy wynaleziono we Francji w celu ukrycia obecności defektu u stóp króla Karola ósmej.
 • peruki mody wyszedł z Paryża. Zostały one noszone w czasach króla Ludwika XIV. Peruka było długie włosy, zwinięte w loki.
 • Francuski ulubionym akcesorium – szalik. Nosi się niemal wszyscy: dzieci i dorośli, mężczyźni i kobiety.

Francuski Narodowy kostium

On może powiedzieć wiele o tym kraju, aby przekazać swoje funkcje i cechy. Francuski Narodowy strój powstał z 17. wieku. Iw różnych obszarach, miał silne różnice. Większość społeczności w tamtych czasach byli chłopi. Tu, w tym środowisku, a narodowy strój urodził ludzie z Francji.

Jakie materiały to szyte? Najczęściej stosowane wełny i płótna. Z grubej my szyte ubrania na codzień, a najcieńsza był na bieliznę i wypoczynkowych koszule, spodnie, spódnice. Kolory były najczęściej: brązowy, biały i szary. Znani ludzie zwykli ubierać czerwony, fioletowy, czarny i niebieskie odcienie. Chcesz wiedzieć, jak szukać stroju narodowego Francji? Zdjęcia wykorzystane w artykule pomogą Ci zrobić wyobrażenie o nim.

Z historii odzieży damskiej

Zestaw zawiera szeroki narodowy strój długą spódnicę, około połowy łydki i fartuch – był trochę krótszy i został wykonany z lekkich tkanin kolorowych. Francuski Narodowy strój dla kobiet koniecznie uzupełniony stroik. Był nazywany „cap” na szczycie której położono na szalik lub kapelusz. To był noszony nie tylko na ulicy, ale również w domu.

Koszula lub bluzka ma długie rękawy, zapinana na kołnierzu i związane fartuch. Top wyrzucić chusteczkę, która jest zamocowana na klatce piersiowej. Więcej kobiet miejskich zwykle nosiła stanik, był także elementem świątecznego ubrania. Używaj różnych kolorach, w tym biały, niebieski, czerwony. Czarne ubrania można znaleźć bardzo rzadko.

Żeński strój narodowy Auvergne (Francja) i niektóre inne regiony haftów różnych elementów, tworząc barwne kapelusze i fartuchy. Później wszedł w modzie lekkie, kobiece sukienki. Przypominały tunikę i zawiązał pas wysoko w pierś.

sukienki stały dłużej niż dziesięć lat później, umieścić je w pewnych spódnice. Typowe wyposażenie w połowie 19 wieku francuski Kobiety nosiły białe rękawiczki, parasole, mufy, szaliki i szale. Dużą popularnością cieszył się różne kapelusze. Szczególnie małe i welon. Francuzi nie wychodzić bez nich na ulicy.

pasować

W 19 wieku obejmowała następujące elementy: spodnie do kolan, getry, skarpetki, kamizelki, kurtki, bluzki. Koszulka zwykle biały i naszyte z cienkiego materiału. Na szyi tie szalik. To może związać łuk lub węzeł. Na czele umieścić na kapelusz lub beret. Aż do 18 wieku, mężczyźni we Francji zostały przechylił. Później zostały one zastąpione przez kapelusz z szerokim rondem.

Z biegiem czasu, spodnie stały się bardziej wąskie. Odzież męska uszyte z tkaniny wełnianej. Aksamit i jedwab szyte kamizelki. Szeroki koszula lub bluzka ubrany normalnie na kurtce. Początkowo był on noszony tylko przez chłopów, a następnie rzemieślników. Zamożni obywatele nosili płaszcze. Koszule jak sobie artystów. Loved mężczyzn i płaszcze przeciwdeszczowe, specjalny szyk jest umieszczenie ich na jednym ramieniu.

Narodowy strój niektórych prowincjach Francji

Alzacja i Lotaryngia. Biała koszula, gorset, spódnica i fartuch. Najczęściej czarne. Kapelusze noszone z dużą kokardą.

W Bretanii, zaczęli używać koronki. To tutaj po raz pierwszy było wiele akcesoriów wykonanych z tego materiału. Mężczyźni nosili kurtki o różnych długościach, do kolan spodnie, szerokim rondem kapelusze, kamizelki.

Flandrii. Szeroka spódnica, fartuch, gorset. Charakterystyczną cechą stroju – chusta chusta z frędzlami. Czepki z upiększeń wstążek, naturalne i sztuczne kwiaty.

Gascogne. Kobiety noszą czarne kurtki z haftowanej koronki, niebieskiej spódnicy, zapinany wstążki we włosach. Mężczyźni nosili obcisłe spodnie do kolan, kurtka, szeroki pas, pończochy, buty skórzane. Nakrycia głowy – bierze czarny, biały, czerwony lub niebieski.

elementy odzieży

Następnie przyjrzeć się bliżej, co składało się na stroju narodowego Francji. Nazwa i identyfikacja najczęstszą jego elementy:

 • Rengrav – męskie spodnie, podobny do spódnicy damskiej.
 • Szustokor – długi płaszcz, który jest lekko uszkodzone, nie zapinając guziki.
 • Braser – mała kurtka z krótkimi ramionami.
 • Plecione sandały – Alpargaty.
 • Drewniaki – drewniane buty.
 • Purpuen – huśtawka ubrania.
 • Se – odzieży wierzchniej.
 • Mangoty – kabaretki rękawy.
 • Barretina – Męskie nakrycia głowy. To był kapelusz, zazwyczaj czerwony lub fioletowy kolor.

Najbardziej znany francuski projektant mody

Nie trudno sobie wyobrazić, jak by to być pozbawiony świata mody, choć nie stworzył następującą osobę:

 • Koko Shanel. W 20 wieku to sprawiło prawdziwą rewolucję w świecie mody francuskiej. Uwolnienie kobiet od długich spódnic i obcisłych gorsetów, ona utorowała drogę dla elegancji i wyrafinowania. Prosty styl ubierania i kostiumy, ukryć wady i podkreślać godność wielu lat określa się kierunek nie tylko francuskiego, ale także w świecie mody.
 • Yves Sen Loran. Dał kobietom smoking, nauczył się łączyć różne rzeczy w stylu i wykorzystywać żywe kolory w ubraniu.
 • Christine Dior. Wrócił do francuskich gorsetów mody i bujnej sukienki. W swoich pracach kobieta była jak piękny kwiat. Cechy charakterystyczne: wąskie akcentowane taśmy lub pasa biodrowego i pełnej szerokości spódnicy.
 • Za Karden. Zaangażowany nie tylko samica, ale także męskiej mody. Obcisłe spodnie i kurtki bez kołnierzy z przyjemnością zaczął nosić silne połowę ludzkości. Stworzony dla kobiet kolorowe rajstopy i wysokie buty.

Francuski Narodowy kostium dla dzieci

Różnice strój specjalny dziecięcy nie jest na dorosłych ubrania. We Francji, podobnie jak w wielu krajach europejskich przez długi czas, dzieci ubrane w taki sam sposób, jak ich rodziców. Chłopcy i dziewczęta do czterech lat, a czasami dłużej, ubrany w ten sam sposób. To była długa szeroka suknia, noszone pod spódnicę i pończochy. Na czele – cap.

W ciągu siedmiu lat, chłopcy zaczęli nosić spodnie, peleryna i miecz. Dziewczyny przebrane za dorosłych kobiet. Jedyną różnicą było jednak: na sukienek dziecięcych z tyłu zostały wszyte szerokie wstążki. Bardzo często strój nosić kołnierz.

Charakterystyczne cechy stylu francuskim

 1. Brak pretensjonalności. Prosty styl sukienka lub garnitur. Nic więcej. Francuzi nawet poinformowani przed wyjściem z domu, zerkając w lustro, zdjąć dodatkowe akcesorium lub element odzieży.
 2. Wszechstronność. Francuski ubrać pracy rano, tak że wieczorem może iść do kawiarni lub restauracji, tylko dodanie kilku akcesoriów.
 3. Flawlessness w krawiectwa.
 4. Wygodne buty, żadnych dużych obcasach.
 5. Biżuteria mało używana.

Francuzi wiedzą jak to zrobić casual odświętny strój. Pomóc im w tym różnych akcesoriów .. szale, chusty, szale, etole, torby itp Wygodne ubrania i buty, a także pewność siebie umożliwia mieszkańcom do Francji, aby dyktować warunki panujące w świecie mody do innych krajów.

Krajowe ubrania z różnych krajów jest obarczona wiele ciekawych rzeczy. Po pierwsze, na niej można uzyskać informacje na temat kraju. Po drugie, przenosi narodowy charakter i urok. Wreszcie, to jest po prostu piękne i niezwykłe. Patrząc na krajowych ubrania Francji, wiesz, dlaczego ten kraj jest trendy przez wiele lat w świecie mody. Jest to prosty, wygodny i jednocześnie elegancki.