165 Shares 3087 views

Garnitur dla rybołóstwa zimnego „Norfin» (Norfin): opis, opinie

Wybór odzieży zimowej zazwyczaj nie powoduje żadnych problemów, ponieważ kupujący kierują się oczywistych kryteriów. Pierwszy plan wysuwają się: oszczędność funkcję, zapewniając szczelność i komfort ciepła. Jednak w zależności od warunków pracy odzieży cechy te mogą stać się wzajemnie wykluczają. wędkarstwo lekcja prostu zakłada, że dana osoba będzie w aktywny i spokój. Aby zapewnić komfort cieplny w obu sytuacjach nie jest zdolny do każdej części garderoby. A jednak, dla tych, którzy wybrali kombinezon dla rybołóstwa zimnego „Norfin” dyskomfort w większości przypadków wyeliminować. Producent uwzględnia niuanse działających ubrania w trudnych warunkach, oceniając każdy szew. Jednakże, w celu uzyskania bardziej obiektywną opinię na temat marki i jej produktów Norfin powinien dowiedzieć się więcej o właściwościach kostiumy i informacji zwrotnych na temat ich stosowania.


kombinezony zimowe cechy „Norfin”

Główną różnicą pomiędzy podejściem firmy do projektowania ubrań dla wędkarzy jest to, że należy do zwolenników koncepcji wielu warstw. Oznacza to, że zwiększając warstwy (od bielizny termicznej i kończąc mikroflisovoy „skorupa”) zwiększenie ochrony użytkownika przed wpływem czynników zewnętrznych. Jeśli to konieczne, można wyeliminować jedną z warstw, nic nie jest stracone w funkcjonalności sprzętu. Kolejną cechą, która ma kombinezon zimowy „Norfin” tnie, zaprojektowany w celu ułatwienia pracy z prętem. W przypadku opadów śniegu pod warunkiem odpowiednich zacisków ochronnych na szczelność. Producent produkuje model kombinezony w standardowym zakresie rozmiarów, więc wybór zawiłości tego kryterium powinna powstać.

Koncepcja warstw

Na pierwszy rzut oka, w dowolnym kolorze zakłada się, że będzie to jeden z elementów wspólnego zestawu ubrań. Jest to prawda, ale podejście Norfin charakteryzuje się tym, że każda warstwa jest oddzielnie, ale nie uznaje się razem, co pozwala na optymalizację wędkarz ochronę. Na przykład, jeżeli na każdym poziomie zapewni tej samej przepuszczalności pary wodnej, strój do połowu zimowej „Norfin” zapewnić swobodny dostęp wilgoci do powierzchni warstwy zewnętrznej. Najlepszym rozwiązaniem w pierwszej warstwie w celu przeprowadzenia pełnej bielizny jest wykonana z polipropylenu lub poliestru. Wiele osób było zaskoczonych, ponieważ wełna jest o wiele ładniej i cieplej niż syntetyki. Ale to jest subtelność – każda warstwa spełnia swoją funkcję w sposób ścisły. Bielizna nie powinna być tak ciepło, aby zapewnić największą przepuszczalność pary wodnej.

Kolejna warstwa będzie płaszcz lub sweter. Zalecane rzeczy z WindBlock, polar lub innego „oddychającego” materiału. Ostatnia warstwa powinna być ciepły kombinezon dla rybołóstwa zimnego, która będzie utrzymywać optymalną temperaturę w niższych poziomach i chronią przed śniegiem z wiatrem.

seria Arctic

Wielowarstwowa struktura takiego koloru mogą być uważane za drugi izolacyjne ciepła, górna warstwa wykończeniowa. Przy wytwarzaniu tego modelu jest aktywny materiał membranowy oddychające, wodoodporne, która jest poza cześć. W praktyce oznacza to, że pasować może wytrzymać bardzo ciężkie ulewy. Jednocześnie, kombinezon zimowy Norfin Arctic zapewnia dobrą jakość przepuszczalności powietrza i pary wodnej. Oznacza to, że moc jest wilgoci stabilnie i bez opóźnienia, bez względu na obciążenie, które otrzymuje się ciało rybaka. Takie cechy są szczególnie polecane dla aktywnych połowów, jeżeli, na przykład, trzeba poruszać się po okolicy w poszukiwaniu odpowiedniego otworu.

wyróżnia się także z cech serii „Arctic”, są następujące:

  • Piorun szyba wyposażona w zawór i dwa zamki.
  • Szwy są wodoodporne rozmiaru.
  • kaptur funkcjonalny pozwala dostosować jego szczelność i głębię.
  • Istnieje odblaskowe paski.

Oczywiście, model jest wyposażony w liczne kieszenie i specjalnych niszach, które mają wszystkie nowoczesne garnitury do połowów zimowych. Ceny dla tego modelu przedziale od średnio 7500 do 8 th. Rub.

seria Titan

Model ten zawiera również najnowszą technologię w zakresie rozwoju funkcjonalne garnitury dla rybaków. Ale istnieją znaczne uzupełnienia pośrednictwem którego seria może być umieszczony jako ekstremum. Jest to sygnalizowane przez: dostosowanie materiałów do jazdy na skuterze wzmocnienie ramiona i obecności śniegu zabezpieczającą osłonę. Praktyka pokazuje działanie przejściowe ubrania Norfin tytan w stanie zapewnić komfort w temperaturze – 40 ° C Jeśli mówimy o koncepcji wielowarstwowego, to może pasować tylko dwa poziomy – drugi i trzeci. Wynika to z faktu, że część dostarcza się zestaw do ogrzania runa podszewki. Koszt tego modelu wynosi około 40 tysięcy. Rub. Pretekstem jest dość imponująca ilość warto zwrócić uwagę na wysoką jakość szycia i samych materiałów, które radzą sobie z funkcjami ochronnymi w szerokim zakresie działań niepożądanych.

seria extreme

Model ten zawiera płaszcz i spodnie, które są wykonane w postaci kombinezonu. Pomimo skromnej opakowaniu, warto zwrócić uwagę na wysoki stopień ochrony zapewnianej przez te garnitury do połowów zimowych. Ceny dla odmiany Skrajne średnio 9-10 tys. RUB. Do tej kwoty użytkownik dostaje wysokiej jakości materiał wykonany z technologii membranowej. Pozwala to pasować do wykonywania pozornie niekompatybilnych zadania. Z jednej strony, stanowi niezawodne barierę przed wiatrem, wilgotności i chłodu, z drugiej – zapisuje „oddychanie” ubrania z wentylacją w niższych warstwach.

Niemniej jednak, dla trudnych operacji, obejmujących silny efekt fizyczny materiału, kombinezon zimowy „Norfin” to seria nie będzie działać. Dla tych celów lepiej jest wolą model Titan.

Recenzje kostiumy

właściciele marek odzieży Norfin – jest, co do zasady, doświadczonych rybaków, która uwzględnia najdrobniejsze aspekty operacji. Natychmiast należy zauważyć, że pozytywne opinie na temat kostiumów w dużej mierze odpowiadają producenta w celu utrzymania wysokiego stopnia izolacji termicznej i ochrony przed wiatrem i śniegiem. Nawet pośród burzy podczas jazdy garnitur skuter dla rybołóstwa zimnego „Norfin” utrzymuje komfort termiczny. Ale notatki i minusy. Na przykład, właściciele kombinezonie narzekać ich wagi i sztywności. W związku z powyższym, na długich dystansach w takim kolorze byłoby niewygodne przenieść.

wniosek

Promowanie wytwarzania technologii tworzyw sztucznych żaroodpornego poprawił wydajność ubrania specjalnego przeznaczenia. To, co przede wszystkim przyciąga kombinezon dla rybołóstwa zimnego „Norfin”, w którym dobrze wdrożony ochronę wielopoziomową z różnymi efektami pogodowymi. Ale w tym samym czasie technologia firmy nie zapomnieć o ergonomii i funkcjonalności. Dogodna lokalizacja z kieszeniami, wprowadzenie dodatkowych zabezpieczeń i ogólnej optymalizacji struktury warstwowej, oczywiście, są bardzo pomocne w procesie połowów. Oczywiście, istnieją wady. Masywność i ociężałość niektórych modelach nadal ogranicza ich stosowanie. Jednak, jeśli jest to wymagane, aby spełniać podstawowe funkcje kombinezon zimowy, produkcja „Norfin” może być najlepszym wyborem.