679 Shares 7371 views

Składane – co to jest? bit informacji

Pojęcie „składane” pochodzi od niemieckiego słowa „spasować” tłumaczy się jako „groove”, „rynnę”. Pojęcie złapany na niezmienionym w naszym języku. Wykorzystywane w produkcji składanych publikacje liściastych, takich jak broszury, ulotki i pocztówek, a także publikacje produkcji wysokiej klasy, takich jak książki lub katalogu.


Składane – co to jest?

Topograficznie faktycznie zginanie (dalej – F) oznacza zagięcie arkusza z nadrukiem tekstowym i dowolny odpowiedni format, dzięki czemu zginanie była gładka, bez wgnieceń typu połączenie, stożkowych, zmarszczek, fałd i tym podobne zbędne, a następnie, poprzez osadzenie w zeszycie, którego to będzie coś więcej.

Typy fałdowania

Rozróżnić wiele rodzajów AF od kilku czynników. tak:

 • W zależności od położenia poszczególnych zagięć na siebie można wykonać prostopadłe, równoległe i mieszane (Nomenklatura) F., i ma symetryczny składania. Co to jest? Taka linia gięcia podczas składania biegnie dokładnie w środku poprzednio złożonych arkuszy. Jako przykład, w przypadku produktów książce są głównie prostopadle do rodzaju składanego.

 • W zależności od rodzaju szwu, jak pokazano na rysunku wyróżniają się co najmniej dwanaście różnych typów. Dla jasności, wszystkie z nich są w obrazek poniżej.

 • W zależności od liczby zakrętów (od jednego do czterech, nie wprowadzać większą liczbę zagięć), wyjście to notebook przez cztery, osiem, 16 i 32 stron.

W ten sposób, na przykład, prostopadły do FA zbada jeden fałd (punkt A), jest dwojakiego (b), trzy (C) i cztery (g).

Oznacza to, że raz giętej blachy, możemy otrzymać broszurę; dwukrotnie – broszura; trzy i cztery – notebooki dla późniejszego odbioru w cienkich i grubszych wydruków.

Jest też coś takiego jak marszczenia. Składanie jest wykonywane na papierze, gęstości , który nie przekracza 170 g / m kw W przypadku grubszych papieru tego typu gięcia nie nadaje się, ponieważ może on doprowadzić do uszkodzenia górnej warstwy tych materiałów. Często uszkodzenie wygląda jak łuskane farby, pęknięć lub fałd. Ponieważ oraz składanych zrobić – wstępnie arkusz jest zmuszony przez zakola podążać przyszłe super-F.

Wcześniej stwierdzono, że klapka powinna być gładka i bez małżeństwa. Rozważmy szczegóły.

Jakościowe wskaźniki skuteczności składany

 • Prawidłowa sekwencja stron (w przypadku czasopism, książek) – pierwszą rzeczą, która może być przypisana do takich wskaźników. Czy warto się utrzymywał, ponieważ i tak jest jasne, że niewiele osób chce czytać książkę, w której strony nie są wyrównane i losowo.
 • Drugi parametr można przypisać dokładność składania. Obejmuje ona równość pól na stronach w sąsiadujących ze sobą, brak pochylać. Tolerancja błędu – odchylenie od 1,5-2 mm w świetle przyszłej wielkości magazynu.
 • Trzeci wskaźnik może być doskonałym uszczelka każdy liść notebook do korzeniowych rabat. W zależności od stopnia zaciskania, gęstości jest określona jako całkowita ilość wolnej przestrzeni pomiędzy płytami wygiętym.
 • I ostatni wskaźnik nazywamy sprawności wzrokowej, czyli braku fałdy, zmarszczki, szorstkość i innych wad.

Sposoby falcowania

Dla małych ilości pracy ręcznej dopuszcza składanie. Co to jest? Ekskluzywne i rzadkie. Ręcznie zginać lub małe serie druku lub złożone prace, które koniecznie potrzebują czynnik ludzki. Reszta z nich maszyny roboczej wykonuje dwa rodzaje – nóż i taśmę. Zasada działania mają jeden i ten sam – blacha jest walcowana między rolek dociskowych.

Istnieje kilka różnic pomiędzy tymi ustawieniami. Główną różnicą pomiędzy tymi maszyn jest dwa parametry – w większej dokładności (w noża) i prędkości (wyższej) w kasecie. Powinno być szybciej – za pomocą dozownika, dokładność jest ważna – wybór jest nóż.

składane rysunków

Ta usługa jest wykonywana w celu wygodnego transportu gotowego arkusza rysunku lub innych arkuszy dużym formacie. Prawidłowe składanie papieru będzie utrzymywać w dobrym stanie swoją pracę o wiele dłużej, ponieważ nie będzie creases krzywe, niepotrzebne zadrapania itp F. wykonania na rysunku A4, co najmniej – w A3.

Możemy powiedzieć proste słowa procesu „teczka”, że jest to profesjonalny arkusze Falcerka. Zgadzam się, jeśli wycisnąć siebie w domu, oszust może trochę krzywy ( „trochę” – to w najlepszym przypadku). Procedura ta jest dostępna w prawie każdej prasy drukarskiej, a jego wartość jest obliczana na takich przedmiotów jak:

 • sposób prowadzenia (maszyny, ręcznie);
 • rodzaj gięcia;
 • Przykład wykonania pilnego;
 • ilość pracy i jej złożoności.

Składane – co to jest, dlaczego jest to konieczne? Czy ktoś może zadać i usłyszeć prostą odpowiedź. Jest to nie tylko wygoda transportu, ale także czysty, schludny, reprezentacyjny wygląd swojej pracy. Dla poważnych organizacji jest bardzo istotne, że dana osoba będzie pracować do którego troska o wszystko, jest to minimalny wskaźnik dokładności.