113 Shares 1179 views

Typy Kultywator

Wszystkie modele z kultywatory można podzielić na kilka głównych kategorii. Najczęściej występują trzy rodzaje kultywatory w zależności od wagi, wielkości, mocy silnika, a głębokość i szerokość skosu. Ta lista obejmuje lekkich, średnich i ciężkich pojazdów. Niektórzy eksperci dodać do tej listy dodatkowej i ultra lekki model (w pierwszym przypadku są sklasyfikowane jako lekkie kultywatory). Aby uzyskać więcej informacji na temat każdego z powyższych rodzajów tej techniki zostaną omówione na tej stronie.


Ultralekka Rumpel. Urządzenia z tej serii mają minimalną masę, są małe. Korzyści te są okazją bez trudu transportować je w bagażniku samochodu, a nawet potrzeby transportu publicznego. Są bardzo proste w obsłudze, jednak i głębokość przetwarzania jest bardzo niskie (do 10 cm.). Najczęściej modele tej kategorii wybierane są właściciele małych ogrodów kwiatowych i klombów.

Lekki Rumpel. Takie urządzenia mają większą masę i moc. Mogą poluzować gleby około 15-18 cm. W większości przypadków są one wybierane do wstępnego przetwarzania i odmiany miêdzyrzêdzi upraw roślinnych. Stosunkowo niewielka masa i szerokość zapewnienia mobilności takich modeli, jednak są one idealne do zastosowania w małych obszarach.

Średnia Rumpel. Przede wszystkim warto zauważyć, że urządzenia te poprawiły stabilność. Jeśli to konieczne, mogą być używane razem z małym pługiem lub Hiller i wielu innych załączników. Wyższa wydajność pozwala na rozwiązywanie raczej poważny problem na swojej stronie. Wiele modeli w tej kategorii posiada bieg wsteczny, który zapewnia dodatkowy komfort podczas pracy.

Ciężki Rumpel. Maszyny te są łatwe w obsłudze i poluzowanie uprawy gleby. W większości przypadków są one kupowane przez rolników, pracowników różnych narzędzi, które wymagają ciągłej pracy urządzenia. Warto dodać, że model w tej kategorii mają najbardziej szerokie możliwości dla różnych załączników. Prawie wszystkie kultywatory wyposażone są w nowoczesne silniki czterosuwowe, ma zwiększoną pojemność i wydajność.