827 Shares 7042 views

Jak usunąć zapach z lodówki: sprawdzone metody

Dość często, gospodyni do czynienia z pytaniem , jak usunąć zapach z lodówki. Zapach może być cokolwiek: nieświeże jedzenie, rozlane leki lub wyroby spirytusowe, ale istota jest taka sama – do usunięcia ze szczelnie zamkniętej przestrzeni jest niezwykle trudne.


Niestety, najprostszym sposobem – umyć i pozostawić otwarte aż pełny smak atmosferycznych – nie zawsze ma zastosowanie. Po tym wszystkim, nie wiadomo, jak to wymaga czasu, a produkty muszą być przechowywane gdzieś. Czy to jest spędzać czas w zimnych porach roku w pakietach okna. Najczęściej wymagane, aby usunąć zapach z lodówki, która nadal być używane zgodnie ze swoim przeznaczeniem. Sposobów, aby to zrobić dużo wiedzieć, najbardziej efektywne, a zostaną podane w artykule.

Jak usunąć zapach z lodówki, które właśnie kupił

Nowa technika, która ma gumowe i plastikowe części, czasami tworzy „technicznej” zapach. chemikalia i produkty zapachowe zostaną przekazane, jeśli został zakupiony natychmiast napełnić lodówkę.

Jest przemycie dzień zakupu podawania od wewnątrz, za pomocą dość słaby roztwór sody, wytarty do sucha i pozostawić na 3-4 godziny na wietrzenie przy otwartych drzwiach. Wszystkie takie same, to ile czasu trzeba wstać tę technikę do prawidłowego rozkładu czynnika chłodniczego wewnątrz mechanizmu po transporcie. Obejmować może być dopiero pod koniec tego okresu.

Jak usunąć zapach z lodówki poprzez adsorbentów

Adsorbentów – substancje, które mają zdolność do pochłaniania zapachów z powietrza atmosferycznego – może znacznie pomóc w tym zadaniu. Specjalnie produkować je w laboratoriach chemicznych, nie jest konieczne, wiele adsorbentów i tak stale wykorzystywać w życiu codziennym.

węgiel absorpcyjny

Tabletki do połknięcia, zawartość Wkłady dla wody lub powietrza filtry – z których wszystkie mogą być wykorzystane do ratowania lodówki i produktów. Węgiel wlewa się do naczynia ogniotrwałego i praży się w gorącym (180 ° C) w piecu przez 20 minut. Następnie wlać na talerz i umieszczone w miejscu docelowym.

Jak tylko poczujesz, że węgiel traci swoją skuteczność, można ponownie zapalić i używać go jako nowy. To może być wykonane z tego samego materiału filtracyjnego jest 7-8 razy. Z jednej środkowej lodówce jest wystarczająco węgiel 100 gramów.

Żwirek

Wypełniacze są różne, ale większość z nich nadają się do neutralizujące przykry zapach. Prasowane trociny mogą przed ułożeniem na półce pokropienia wodą – wtedy ich skuteczność wzrośnie.

Jak usunąć zapach z lodówki poprzez produkty

Niektóre rodzaje pokarmów również pomóc pozbyć się nieprzyjemnego zapachu. Często wykorzystywane do tego celu cytrusowych: cytryny lub skórka pomarańczowa spread na półkach i drzwi lodówki. Gdy są one całkowicie wyschnie, to jest możliwe, aby wymienić je na nowe.

Zamiast skórki mogą być stosowane gaziki z olejkami ze słodkich i gorzkich pomarańczy, cytryny, mandarynki i grejpfruta.

Kilka ziemniaków i jabłek przeciąć na pół i są rozmieszczone w całej przestrzeni. Suszone połówki usuwane i zastępowane nowymi.

Oczywiście, wszystkie te zabiegi robią wstępnie umyte i demontażu lodówki. Źródła zapachu jest usuwany przez przemywanie, kolejne działania mają na celu zneutralizowania pozostałości zapachów.

Nic nie pomaga?

Jeśli wszystkie metody są sprawdzone, ale żaden nie przyniósł pożądanego rezultatu, a nie masz pojęcia, jak usunąć zapach z lodówki w domu, należy zapoznać się z technikami naprawy mistrzem. Czasami przyczyną kłopotów mogą się zatkać odpływ lub zatkany System rozmrażania. Specjalista wyeliminuje przyczynę, a w swoim ulubionym lodówce znowu królować świeżości.