731 Shares 1592 views

Co to jest rzeczy – Sodium Laureth Sulfate – i jakie jest jego działanie?

Dzięki atakują naszą reklamę na życie, wielu słyszało o szkodliwe, według naukowców i badaczy, składnik większościowy produktów higieny osobistej – Sodium Laureth Sulfate. Co to jest? Spójrzmy na papierze.


Co jest Laureth Sulfate Sodium?

Ten składnik chemiczny tani środek powierzchniowo czynny o silnej prania, czyszczenia, środki zwilżające i pieniące. Składnik ten jest szeroko stosowany w produkcji przemysłowej oraz chemii gospodarczej (czyszczenie i odtłuszczania środków do mycia naczyń, podłóg, maszyn i innych powierzchni), jest również aktywnie wykorzystywane Sodium lauryl sulfate w kosmetykach, a mianowicie:

 • pianki i żele do mycia ;

 • środki do usuwania makijażu;

 • szampony;

 • Mydło w płynie ;

 • żele pod prysznic;

 • Pianki do kąpieli;

 • pasty do zębów;

 • środki higieny intymnej.

Laureth Sulfate sodu (SLES) jest uważane za mniej niebezpieczne niż laurylosiarczanu sodu (SCS), ale mimo to, że substancja jest wciąż silny alergen, który może poważnie pogorszyć stan pacjentów cierpiących na zapalenie skóry. Niszczenie hydrolipidową materiał filmowy reaguje z lipidami skóry i niszczy je. Również ten składnik jest dobrym przewodnikiem toksycznych substancji łatwo łączy się z innymi składnikami formy dioksyn i azotany i szybko przenosi je do wszystkich narządów.

Sodium lauryl sulfate w szamponie

Szczególnie substancja jest często stosowany w szamponach – około 90% z nich zawierają ten składnik. SLES (lub SLS lub ALS lub ALES) jest pierwszym elementem na liście większości szamponów i wykonuje swoją bazę detergentową. Dodanie tych substancji – najtańszy i najprostszy sposób, aby uzyskać gęstą pianę i czyste włosy i skórę głowy sebum. Stężenie siarczanu w pożywce może być różne: w szamponach do normalnej do suchych włosów ich mniej tłuszcz – więcej. W droższych środków użyciu SLES i SLS w tanie – piwo i ALS. Znajdź szampon, który nie wliczone udziałem Sodium lauryl sulfate lub inne siarczany, – bardzo trudne zadanie.

Przez długi czas uważano, że siarczany są jednym z czynników wyzwalających rozwój raka. Ale później ten mit został rozwiane i udowodnił, że siarczany – nie jest rakotwórcza. Ale mimo to, te substancje, w szczególności szkody Sodium lauryl sulfate w organizmie może powodować znaczne.

Siarczany wpływ na organizm człowieka

 • Oczyścić siarczany przez utlenienie powierzchni, w tym skórę i pozostawić na nim film. W rezultacie naskórek irytowało, rozwija swędzenie, zaczerwienienie, łuszczenie, alergie. Przy długotrwałym – chorób skórnych.

 • Pod działaniem siarczanu włosy suszy się, co prowadzi do tworzenia się kruchych, podział i suchych końcach. Może on także być utworzone łupież, włosy wypadają, rosną choroby skóry głowy.

 • Siarczan wpływa taki sposób, że włosy są tłuste u nasady i umyć je pod uwagę o wiele więcej. Powód jest prosty – gruczoły łojowe aktywowane w wyniku silnego odtłuszczania skóry głowy.

 • Przez skórę wnikają siarczany tkanek i narządów: wątroby, oczu, serca, nerek, mózgu. Substancje te osadzają się i gromadzą się tam, ich zawartość jest stopniowo zwiększana. Skutkiem tego może zmieniać się skład białek w komórkach, co z kolei powoduje powstawanie różnych chorób (np zaćmy). Jest to szczególnie prawdziwe w odniesieniu do dzieci. Jak Sodium Laureth Sulfate i innych siarczanów może uszkodzić układ odpornościowy i powodować mutacje komórek.

 • Wątroby substancje te są praktycznie wyeliminowane z organizmu.

Jak ograniczyć wpływ na siarczany ciało?

 • Oczywiście, kosmetyki zawierające siarczany, nie powinny być stosowane przez osoby wrażliwe oraz podatne na reakcji alergicznych skóry. Wiele firm produkuje wyroby ze słowami „dzieci”, „dzieci”, i tak dalej, ale często jest to tylko chwyt reklamowy, a takie fundusze w składzie nie odbiegają od produktów „dorosłych”.

 • Produkty zawierające SLS jest ogólnie zaleca się unikać, zwłaszcza nie zaleca się korzystania z nich dla dzieci. Rzadkie stosowanie produktów kosmetycznych z SLES jako część specjalnego nie przyniesie szkody. Ale co do zasady, będziemy używać takich środków na codzień: płynu do mycia naczyń, żel pod prysznic i mydło, szampon.

 • zawartość siarczanu w kremach i innych kosmetykach jest szczególnie niebezpieczne, ponieważ takie produkty przez długi czas pozostaje na skórze. Dotyczy to również środków do demakijażu i mycia, jak wielu usunąć makijaż z ochrony oczu na twarzy.

 • Nie powinniśmy ulegać sztuczek reklamowych i traktować siarczan Szampon łupież, swędzenie i łuszczenie się. Po tym wszystkim, narzędzia te mogą same powodować takie problemy.

Czy istnieje alternatywa?

Zamiast produktów kosmetycznych z siarczanów powinna wybierać kosmetyki naturalne i organiczne. Co do zasady, jakość tych aktywów jest potwierdzone międzynarodowymi certyfikatami. Zamiast szkodliwe siarczany są stosowane w takich produktach, składników roślinnych: Lauret nian, laurylosiarczan glukozyd cocoglucoside, dostać je z glukozy i oleju kokosowego. Takie szampony, żele, mydła, nie pieniły się bardzo dobrze w porównaniu ze środkami z siarczanem dających obfitej piany. W dzieciństwie szampon spienione zbyt złe, ale nie są one suszone włosy i tak często, jak to jest dzisiaj, nie ma mycia głowy.

Konkludując

Oczywiście, aby całkowicie zrezygnować z aktywów, które obejmują te zawarte siarczany, to jest po prostu niemożliwe. Ale ich stosowanie może starać się przynajmniej ograniczyć, studiując etykiety i wyborze produktów kosmetycznych z mniej agresywnych składników. Szczególną ostrożność należy wybrać środki dla dzieci. W ostatnich latach coraz częściej diagnozowania różnych chorób skóry u dzieci, ponieważ od narodzin ich delikatnej skóry jest narażony na agresywnym wpływem tzw pieniądze „dzieci”. Bądź bardzo ostrożny i dbać o swoje zdrowie!