628 Shares 5266 views

Zimowe połowów na małych rzekach

Mała River – są to małe stawy słabych prądów, którego szerokość wynosi od 10 do 15 metrów. W rzadkich przypadkach może dochodzić do 25 metrów. Istnieją dwa rodzaje takich rzek Profil: prostych i zakrzywionych.


  • Bezpośredni gdy rzeki są mało zakrętów, dużo mielizn, płytkich, płytkich dołach i głębokie są rzadkie.
  • Zawiłe typu. Rivers ma wiele zwrotów akcji, wiele głębokich otworów i Rapids, porośnięte glonami.

Często zdarza się, że jeden strumień składa się z dwóch odcinków profili. Jeśli wybierzesz profil, na przykład łowienie szczupaków, tutaj wszystko jest jasne: musimy rzekę z powolnym prądem, mający depresję. Wydaje się, że wszystko jest proste, ale nie zawsze tak jest.

Zimowe połowów na małych rzekach Syberii

Duże znaczenie ma sezon. Syberyjski rybacy wiedzą, że najbardziej interesujące połowów na małych rzekach Syberii – tej zimy i na lato, nie są one poważne. Zimowe połowów jest owiana specjalnej atmosfery dla rybaków jest to trudniejsze, ponieważ syberyjska zima jest bardzo trudne, a nawet kilka warstw odzieży nie specjalnie chronić od mrozu. Ale to nie jest największym problemem występującym w sprawie połowów zimą na Syberii. , Trzeba dokładnie przygotować je przezwyciężyć. Następnie rybacka przyniesie wiele pozytywnych emocji.

Dla syberyjskiego połowów zimowych – to świetna okazja, aby wybrać się na ryby bez brzydkie komarów i muszek. wędkarstwo lato – dość nieprzyjemne ćwiczenie owadów w ich letnim zbyt dużo, i istnieje kilka rybacy, którzy odważą się pójść na ryby na Syberii w okresie letnim.

Warunki klimatyczne są bardzo surowe, nie każdy wytrzymuje temperatury powietrza -50 stopni. Połowów na Syberii w zimie – jest to ciężka lekcja. Jednak pomimo tak zimno, istnieje wiele ryb i połów w okresie zimowym jest zwykle kilka razy większa niż ta, która może być w lecie.

Znaczenie zgodności z przepisami bezpieczeństwa

Wędkowanie na małych rzekach w zimie jest niebezpieczne. Istnieje wiele czynników, które nie mogą być ignorowane. Mogą one oznaczać nic do dużych stawów, małych, ale ważnych. Najważniejszą rzeczą jest to, że lód rzeka jest bardzo pomysłowy, przechodząc do połowów pod lodem, to należy pamiętać. Nawet doświadczeni rybacy, którzy nie dokonywać połowów w roku, czasami spadnie przez lód. Większość z tych przypadków wystąpiło w wąskich rzek, która, jak sądzili, przebadanych wzdłuż i wszerz. Do połowów na małych rzekach przynieść zabawy i nie trzeba ryzykować swoje zdrowie, a może i życie, trzeba iść. W tym przypadku niebezpieczeństwo wpadnięcia pod lód i nie wyjść zostaną zredukowane do minimum. Przyjaciele zawsze może pomóc. A także do podjęcia z czekana dodatkowo także szpikulcem do lodu, więc można sprawdzić wytrzymałość lodu. Gdy rybak poszedł do lodu, trzeba zdjąć plecak, więc trzymał na jednym paskiem, a następnie w czasie trudnej sytuacji, które mogą się zdarzyć w każdej chwili można ją wyrzucić.

Jak się ubrać na połowów zimowych

Się ubrać na połowów zimowych muszą być ciepłe i wygodne. Ale nie można po prostu położyć na dużo ubrań – to będzie trudne i nie będzie podróżować na długich dystansach. Pierwsze i najważniejsze – jest ciepło bielizny. Najlepiej jest nosić bielizny. Spodnie muszą być wykonane z materiału, który jest wodoodporny i nie przepalony. Można je nabyć w sklepach specjalistycznych. Zgodnie z nimi nie powinny być wprowadzane na kalesony, tak aby nie pocić.

Wędkowanie na małych rzekach w zimie – dość aktywną okupację i odzieży wierzchniej powinno być lekkie i przewiewne, dzięki czemu można go nosić pod kilkoma warstwami. A także bardzo ważne, aby wybrać buty, które nie zmoknąć i skarpetki, najlepiej z psem włosy. Są dobrze zatrzymuje ciepło, ale nogi nie są zapreyut.

Gdy ryba na przędzenia

To ma sens, aby wykluczyć z połowów zimowych grudnia, ponieważ w ostatnich latach, jest zbyt ciepły, i wygląda bardziej jak późną jesienią. Ale w styczniu i lutym – to pora roku, kiedy to najlepiej łowić. Spinning na małych rzekach – idealne narzędzie do połowu ryb. Należy pamiętać, że małe strumyki schodzić ścieków przemysłowych, które zwiększają temperaturę wody. Ma to wpływ na środowisko, a ryby mogą być niezdatne do spożycia. Ale prawdziwi fani przędzenia nie zatrzyma.

Podstawowa technika łowienia przędzenia

Zimowe połowów na małych rzek w przędzenia ma jedną cechę: główny i główny techniki łowienia – jig. W takim rejsu przestrzegać podstawowej zasady „catch – rozwiązanie”, więc ukąszenie będzie stale. W tym sprzętu rybackiego ma szczególnego swoistość. Działa główną zasadę: „ciepłej wody – okablowanie składowa pozioma, zimna woda – składową pionową okablowania”

Jeżeli temperatura wody w rzece nie wzrośnie powyżej 10 stopni Celsjusza, głównego technika rybackiej nadal jest giga, wystarczy zastosować go do zagłębień.

Połowy lipienia na małych rzekach w zimie

Umbra – piękny świeży żywy woda ryby w zimnych i czystych wód lub górskich rzek północnych. Ryba jest trudno znaleźć nawet w miejscach stałego przebywania.

Zima lipień próbuje wydać mniej energii, jego aktywność jest zmniejszona, a to ryby można znaleźć tylko w cichej i spokojnej części rzeki. Jeśli złapiesz go spinning, konieczne jest rozważenie i użyć powolne okablowanie do wędkowania. W zimie, lipień zmienić swoją dietę i jeść pasywnego rodzaju żywności. Z tego powodu, aby być w stanie złapać go z lodem, jest to niezbędne do korzystania z żywych załączników. Najlepszy z nich – amphipod. Wędkowanie w lutym na małych rzekach – właściwy czas na lipienia.

bieg zima do połowu lipienia

Wędkowanie na małych rzekach dla lipienia z lodu nie różni się bardzo od grzędy polowania. Musisz mieć regularny wędkę do połowów zimowych że złapać okonia. Różnica polega na skinienie: trzeba umieścić dłużej i zwiększa amplitudę drgań. Wielkość żyłki 0,12 mm, aby być. Dla grayling trzeba ciężki przyrząd (1-1,5 g) o różnych kształtach i materiałów. Najbardziej doświadczeni wędkarze powinni wolframu. Jeśli bezmotylku złapać na przyrząd powinien być złoty brąz. Nadal nie zaszkodzi dodać hak, wiążąc go z linii na uchwycie do 15-20 cm przechylić się na krótkiej smyczy. Z tego powodu nie będzie przylegać do lodu podczas vyvazhivaniya ryb.

Optymalny czas dla lipienia

Grayling najaktywniej podawana rano i wieczorem. Najlepiej jest najfajniejsza rano. Dla powodzenia łowczy rybak powinien być na rzece przed świtem. W ciągu dnia, ryby mogą być aktywne tylko od czasu do czasu ryby. Gryźć był najbardziej aktywny rano, trzeba złapać lipień na mieliźnie. Noc gryzienie aktywność jest zmniejszona, a ryba idzie do dołów. Dużo zależy od pogody. Zawodowi rybacy syberyjskie twierdzą, że najlepszym zgryz w okresie zimowym jest po odwilży, która powinna trwać około czterech dni. Jeśli pogoda jest pochmurny, cały dzień będzie wielki kęs. Podczas połowów powinno być żadnych głośnych dźwięków, czy to nie przyniesie pożądanego połowu. Studzienki nie są konieczne do usunięcia osadów, niektórzy rybacy wypełnić dziurę w śniegu, a oprzyrządowanie zrobić mały oddział dołków.

Technika łowienia lipienia

Zdarza się, że na dobre ugryzienie nie jest wystarczające, aby obniżyć przynętą przystawki do otworu. Często najważniejszą rolę idzie do przyrządu do okablowania. Aby Połów był udany, należy delikatnie unieść przystawkę z dolnej 5-7 cm, a następnie wykonać reset. W tym czasie przyrząd zostaną zaplanowane w wodzie. Zazwyczaj pojawia się, gdy zgryz okablowanie osiągnie najniższy punkt. Okresowo sprawdzać wszystko warto horyzont, zaczynając od dołu i do góry do otworu. To powinno być wykonane z gładkich ruchów że wahania nie przekraczają 1 cm. W ten sposób, ukąszenie jest jak haczyk, a po zaczepiając lipień będzie silnie oprzeć. On nie musi ustąpić, zwłaszcza jeśli są przestrzegane pewne przeszkody na miejscu połowów.

Tak, że nie było karabińczyk, ryby powinny być mocno vyvazhivat. Z tego pręta jest wyposażony w średnicy żyłki do 0,18 mm. Dzięki tej żyłki nie będzie miał problemów w momencie wyciągania na lodzie dużej instancji. Każda rzeka ma swoje własne zapasy żywności, który został użyty lipień. Na sukces rybak rybacki zimą musi wiedzieć o tym, jak lokalne siedlisko o nawyki żywieniowe i lipienia. Wtedy łatwiej będzie odebrać niezbędną przynęty, wędkarstwo i przyniesie wielką przyjemność.

Co trzeba wiedzieć, aby wrócić z dobrego połowu

Do połowów na małych rzekach w zimie był sukcesem, ale haczyk był dobry, trzeba wybrać rzekę, który jest znany wszystkim. Jest to konieczne w celu łatwego zidentyfikowania gdzie istnieją głębokie dziury, bo ryby w zimie pozostawia ławicę. Ryba zaczyna migrować jak tylko pojawi się pierwszy lód. Potrzeba do małych i wąskich części wnęk. W takich małych obszarach trzeba postarać się o przyrząd złapać dobry połów i sukces wędkarski. Tak powinno być dużo wysiłku i wywiercić więcej niż jeden otwór, aż dojdziesz do znalezienia odpowiedniego miejsca.

Nie można wpaść w rozpacz przy pierwszej awarii. Może się zdarzyć, że pierwsze kilka dziur „nie zadziała”. Musimy nadal – nie jest pewny, że ryby. W zimie, ryby kochają spokój i unikać silnych prądów, ukrywa się w cichych miejscach, gdzie znajdują się krzewy. Ryby to prawdziwy raj. Do łowienia w takich miejscach trzeba mieć zapasowy jig – często pozostają w krzakach.

W gluhozime rybacka jest bardzo obiecujący, jeśli używamy beznasadochnymi mormyshkami posiadające paski perełki na trzonku haczyka. Pożądane jest, że nie są one podobne w kolorze do owadów i larwy, które żyją w rzece, gdzie nastąpi rybackiej. Dlaczego tak się dzieje nie jest znana, ale taki drobny jig przyciągnąć rybę. Na sukces rybacki zimą jest konieczne, aby wybrać przyrząd roboczy, cel konkretny organ wody. A wynik nie jest długo czekać.

Wędkowanie w gluhozime, mimo wszystkich trudności, przyciąga ogromną liczbę fanów połowów zimowych i przynosi im wielką przyjemność.