410 Shares 2921 views

Karamzin. HISTORYCZNY historia: „Marthy gubernator Żona, lub Podbój Novagoroda”

Były to skomplikowane i trudne czasy dla Rosji, która z trudem walczył z atakiem jarzma Mongol-tatarskie. Było o tym okresie i powiedzieć składa się w tym podsumowaniu produktu. „Marthy gubernator Żona, lub Podbój Novagoroda” – powieść historyczna, która opisuje, jak wiele krwi niewinnej ludzkiej rozlany na całym obszarze Rosji. Aby temu zapobiec, Wielki Książę moskiewski Iwan III stał się zjednoczyć rosyjskich księstw i zebrać pod swoim sztandarem wszystkich tych, którzy nie mogli znieść okrutnego jarzma Złotej Ordy. Jednak on odmówił posłuszeństwa dumny State Nowogród ogłosiła niepodległość.


Dalej będzie to opisać bardziej szczegółowo w podsumowaniu. „Martha-gubernatora Wife” w jego historii zawiera ciekawe fakty, które w momencie Nowogrodzie walczyli o ich dawnych statutów i praw, które częściowo dał im wielkich książąt. Na przykład nazwa księcia Jarosława była twierdząca ich wolności.

Karamzin: „Martha-gubernatora Wife”, krótka historia treści

Nowogród przewidział, że taka konfrontacja przyniesie im wiele smutku, ale nie mógł poświęcić swoją dumę. I miejskich veche dzwon wzywa wszystkich obywateli, aby zebrać na wielkim placu natychmiast.

Ludzie z całego wpadł tam, zaalarmowany przez ryk jego stłumiony skórką. Osób zebrało się i zażądał, aby rozpocząć izby.

Naprzeciwko białych kamiennych domów zebrane Yaroslav posadniki z medalami na piersi, bojarzy z transparentami, starsi z osiami srebra i wielu innych ludzi.

Nagle, na Kalwarii, lub, inaczej, na Vadimova, gdzie góruje marmur obraz Vityazya Vadima pojawiła posłańca – zaufany króla Jana Prince.

ambasador

To był książę Holm, który miał ogłosić mieszkańcom Nowogród, że powinni spokojnie złożyć do wymagań Wielkiego Księcia Moskwy i nie przynoszą konfliktu do rozlewu krwi. Powiedział im, że tylko ludzie kochają dziką niezależność, ale mądry człowiek – obciążenie nie autokracja w kraju, nie może zostać osiągnięty.

Dodał, że ściany Nowogród urodził się i potwierdził samowładztwa ziemi rosyjskiej. Wspaniałomyślny Rurik zaczął tu zrobić prawo i sprawiedliwość, ponieważ tego Waregów bohatera Nowogrodzie zaczęło się obawiać innych ludzi.

Wystąpienie ambasadora był bardzo namiętny i wściekły, apelował do sumienia ludzi i rozkazał im, że rzucili rosyjskich braci na łaskę Hordy, a sami w tym czasie, prosperować i otoczone są luksusem. Moskwa, Kijów, Vladimir przelana krew swoich obrońców. Rosyjski, uzbrojony w miecz, spotkać obcokrajowców, a skąpy Nowogród wziąć je w ramiona, pożądał ich wyszukane towary, złoto i srebro.

Bardzo silny wpływ na ludzi z ich występów bohaterowie pracują „Marthy gubernator Żona, lub Podbój Nowogrodzie.” Fabuła idzie dalej, że książę John dowiedział się o spisku władców Nowogrodu z wrogiem Księstwa Litewskiego i Polski, i ostrzegł, że ci obcokrajowcy zniewolić je, bo to zawsze dzieje się z tymi, którzy lekkomyślnie żąda niezależności od rodzeństwa. Uważa on, że nie można już uniknąć rozdrobnienia państwa rosyjskiego, po wszystkich kłopotów przyjdzie tutaj. Po zakończeniu jego mowy, Holm upadł na przednie i zażądał odpowiedzi na ludzi raczej wybrać pokój lub wojnę.

to Marfa

Dalsze bardziej interesujący przekręca jego streszczenia fabuły. Martha gubernator Żona dźwięki woła cicho i majestatycznie weszła w fazę żelazo powierzchni czołowej. Na jej twarzy odczytać smutek i chwałę. Ona spokojnie zaczęła inspirującą mowę i powiedział, że po prawej stronie może być obrońcą wolności, jak to jej ojciec i mąż położył głowę, walcząc o tym wielkim mieście.

Ludzie słuchali go z zapartym tchem. A ona kontynuowała swoją mowę, że nie jest konieczne, aby winni ludziom, że nie brał udziału w wojnie bratobójczej , i skorzystałam ze zdobywców Mongol-tatarskie, kiedy okrutny Batu chcieli rozerwać swoje miasto. Upamiętnia on i ojcowie, którzy wiedzą, że umrą w bitwie, ale nie stają się niewolnikami, a zaostrzone miecze bez nieśmiałości. Teraz Nowogród Wielki kwitnącej i wiele dziwacznych kupcy, zbliża się do jego domu, że takie miasto piękna nie widziałem nigdzie indziej. I nic dziwnego, że Jan jest teraz widząc całą wspaniałość i piękno Nowogrodzie, chce je wykluczyć.

A więc do granicy nawet świeci streszczenia fabuły. Żona Martha gubernator idzie na powiedzieć, że niebiosa są słusznie, a jeśli chciwość napędza je, a nie cnoty i chwały, będzie wkrótce trafić ich wolni ostatnią godzinę, i utrata wolności uschnie, a źródłem bogactwa, chwała miasta zaćmi, a on przekształcić się w smutnej ruinie. Ludzie drżeli w oburzenia i zawołał „wojna John! umrzemy dla naszej Ojczyzny i Wolności! "

Ambasador Moskwa nadal chciała coś powiedzieć, ale bez skutku – tłum nie słuchać i prawie złamał go. Potem z wielkim smutkiem duszy wypowiedział swoją ostatnią decydującą słowo: „Niech się stanie wojny!” – i szybko opuściła miasto ze swoją świtą.

wojna

Niezwykle interesujący opisuje przygotowania do historii wojennej „Marthy gubernator żony”, krótka treść historia dalej mówi, że kiedy zadzwonił dzwonek alarmowy, ludzie zaczęli się gotowy do podjęcia ostatecznej bitwy. Martha i natychmiast pospieszył do sprawiedliwego pobożnego starca Teodozjusza, który po 70 latach służby dla ojczyzny wycofała od zgiełku świata, w gęstym lesie. To on opowiedział jej o kłopotach awaryjnym, ale Marta była nieugięta. Przyniosła ze sobą młodego chłopca Miroslav i chciał uzyskać błogosławieństwo od starszych do bitwy. Po że Marta była w pośpiechu, aby poślubić go do córki Xenia. Przed bitwą, pobrali się, a biskup został koronowany młody w St. Zofii. Więc Miroslav stał się przywódcą wojowników Nowogrodzie.

Martha nadzieję Psków nie będzie stać z boku, stają się sprzymierzeńcami i dać swoje wojska, ale nie chcieli wesprzeć rewoltę Nowogrodu. Wkrótce nadeszła wiadomość, że Jan z najlepszych armii przeniósł się do wielkiego miasta. Półki Miroslav przeniósł się do ich spełnienia.

oczekiwanie

Straszna cisza osiadł w mieście w oczekiwaniu, tylko kościoły zamknięte drzwi, pozostałe osoby ukląkł brzmiał moleben czytania. Przez długi czas nie było żadnych wiadomości. W dniu decydującej bitwy, Martha, z wysokim czołowego miejsca zobaczyłem chmurę pyłu. Zamknęła oczy i powiedziała: „Miroslav zmarł Jan był zwycięzcą!”

W wozie do miasta przynieść ciało Miroslav ranni żołnierze opowiadają o strasznych walkach. Rosyjski były przeciwko rosyjskim, żołnierze obu stron chciała udowodnić, że są Słowianami. Ich wzajemna nienawiść jest najgorszą rzeczą! Martha dwaj synowie zginęli również.

Ale walka ciągnął John w bezpośrednim zderzeniu nie mógł pokonać rycerzy Nowogrodzie, a następnie udał się na długie oblężenie. Miasto zaczęło głodować obrońcy wolności zaczęły umierać.

Starszy Teodozjusz, pozostawił furtkę i wszedł do miasta ponownie stał posadnik, ale po zwycięstwie on sam przekazał klucze do miasta do króla Jana i poprosił go o litość dla ludzi, obiecując w zamian, że osoby te będą służyć mu wiernie.

pardon

Książę Moskwie postanawia wybaczyć ludziom w Nowogrodzie, ale to nie koniec podsumowanie. Martha gubernator Żona i córka Xenia nadal nie przechodzi przez jego straszliwą karę. Dla nich będzie wkrótce zbudować rusztowanie, na którym dumnie wznosi Martha i podaje do osób, które zginęły obywatela Nowogrodu, a oni służyli John.

Jednocześnie, starożytna dzwonnica jest usuwany i transportować go do Moskwy.

W niepowtarzalnym kawałkiem „Martha-gubernatora żona, lub Podbój Nowogrodzie.” Podsumowanie, niestety, nie może przekazać jasny starożytny styl i niezwykły smak, więc najlepiej jest czytać tej pracy całkowicie.