409 Shares 9967 views

Zabytki Ameryki Południowej: las deszczowy w Amazonii, Machu Picchu (zdjęcie)

Niepowtarzalnym wyborem miejsca do wypoczynku jest Ameryka Południowa. Najjaśniejszy i zielony kontynent jest naprawdę wyjątkowy. Tylko tutaj można zobaczyć jeden z największych na świecie nizin – Amazonię, najgłębszą rzekę – Amazonię, najwyższy wodospad – Anioł, największy na długości ziemi ziemi – Andach. Podróże po całym kontynencie wielu zapisów pozwolą Ci zobaczyć nie tylko już znane naturalne i kulturowe i historyczne zabytki Ameryki Południowej, ale także wprowadzać nowe.


Prawdziwe królestwo flory i fauny

Rejsy morskie w całym kraju są bardzo popularne. Dają możliwość zapoznania się z całą jego różnorodnością z kulturą wielu krajów kontynentu i jego różnorodnych krajobrazów. Warto tylko niesamowity las deszczowy Amazonii. Dżungla, która pokrywa brzegi "królowej rzek", wyciąga się z podnóża Peruwiańskich Andów i nie przestaje zadziwiać swoimi "pływającymi wyspami", jego blaskiem i niedostępnością w Boliwii, Ekwadorze i Brazylii. Takie niesamowite miejsce, nie ma już prawdziwego królestwa flory i fauny na Ziemi.

Wodospady na kontynencie

Niezwykle piękne wodospady Ameryki Południowej, najbardziej Znani są wśród nich Angel i Iguazu. Anioł słusznie uznał główną atrakcję Wenezueli. Ten majestatyczny, a zarazem elegancki w swojej prostocie cudowny charakter można zobaczyć w Parku Narodowym Canaima. Przepływ wody Angel jest obalony z prawie kilometra wysokości. Jest to największy swobodny spadek wody, który nawet w powietrzu zamieni się w drobne cząstki, tworzy mgła, od kilku kilometrów. Wodospad jest ulubionym miejscem dla fanów ekstremalnego wypoczynku, nie tracąc wyjątkowej okazji do niezapomnianego skoku z krawędzi płaskowyżu Auyantepuy na szybowcu.

Wspaniała seria kaskad

Unikatowym spektaklem jest Iguazu, w którym znajduje się 275 wodospadów, płynących z wielu skalistych półek. Wspaniała seria kaskad tworzy wody rzek Iguazu i Parana, oddzielając Brazylię i Argentynę. Aby poczuć całą tę naturę, lepiej skorzystaj z różnych opcji oferowanych przez wycieczki: od ścieżki dla pieszych przechodzącej przez platformy obserwacyjne do najbardziej spektakularnych części Zaćma Diabłów, wycieczki wzdłuż rzeki na łodzie zbliżające się do kanionu, aby poznać wodospad z powietrza Przez helikopter.

Warto uwagi i wiele innych wodospadów, takich jak mnóstwo kaskad Peru Gokta, Trzech sióstr i Yumbilla. W Gujanie, Marshall, Orinduik i Kayechur są szczególnie wspaniałe. Również w tym kraju góry Kanuku, las deszczowy Ivokrama, sawanna Rupununi są niezwykle piękne.

Cradle starożytnych cywilizacji

Obszar kontynentalny wyróżnia się nie tylko niezwykłym bogactwem i luksusem przyrody. Jest to rodzaj kolebki starożytnych cywilizacji Inków, Moczu, Mochicy, Chichby i innych Indian plemiennych, którzy pozostawili wiele niezachowanych tajemnic i tajemnic starożytnych kultur. Dla podróżnika w tej części świata – tylko prawdziwego magazynu nowych odkryć. Atrakcje Ameryki Południowej pozostawiają niezapomniane emocje. Peru, Brazylia, Argentyna, Ekwador, Chile, Kolumbia, Wenezuela, Boliwia, Paragwaj, Urugwaj, Gujana, Surinam, Gujana, Gruzja Południowa i Sandwich Południowy, Falklandy – każdy z tych krajów wydaje się przepełniony magią starożytnych cywilizacji i napełniony niezliczonymi wartościami historycznymi .

Zagubione miasto

Najbardziej znanym punktem kontynentu jest Machu Picchu. Zagubione miasto, u szczytu Condora, jest uważane za jedną z religijnych, kulturalnych i ekonomicznych twierdzy wielkiego imperium Inków. On Jest doskonałym przykładem architektury starożytności. Świątynie, kompleksy, słynne obserwatorium Inków, zjawiska inicjacji Słońca, tarasy rolnicze, unikalny system drenażu Machu Picchu i dziś nie przestają zadziwić swoją wielkośćą.

Skarby kontynentu

Inne atrakcje Ameryki Południowej są nie mniej unikalne. W Peru warto odwiedzić najbardziej niezwykłe i starożytne miasto, które jest stolicą imperium Inków w Cuzco. Niedaleko jest kolejny pomnik cywilizacji starożytnych mieszkańców Morai z dużym amfiteatrem. Zasługuje na szczególną uwagę i naturalne skarby Peru: Amazonka, Andes, w szczególności kanion Kolkin, pustynię Nazca z tajemniczymi obrazami olbrzymimi. Jedną z głównych atrakcji turystycznych Peru i Boliwii jest Jezioro Titicaca. Nazywa się kolebką cywilizacji Teotihuacan, Inków, Quechua i innych narodów andyjskich. Na dole Titicaca odkryto tajemnicze tarasy i świątynię wzniesioną ponad 1500 lat temu. Jezioro jest otoczone ogromną liczbą legend, najczęściej z podwodnego miasta Wanaku, rodzaju Atlantydy Ameryki Południowej.

Dla miłośników przygody, Chile będzie ogromnym odkryciem. Kraj ten jest dotknięty różnymi górami, lasami, parkami narodowymi, plażami i lagunami. Tajemnicza Wyspa Wielkanocna, znana ze starożytnych kamiennych monolitów, jest bardzo popularna.

Niewyczerpany potencjał turystyczny

Atrakcje Ameryki Południowej pozostawiają niewiele osób obojętnie. Nieprzepuszczalna dżungla, zapierające dech w piersiach widoki na góry, niezwykłe zabytki, wspaniała linia brzegowa kontynentu, wyspy Karaibów, Wyspy Galapagos, z których każdy jest wyjątkowy i niepowtarzalny, na pewno zasługuje na uwagę turystów z całego świata. Kontynentalne jest również znane z jego wielkich miastach. Największe miasta w Ameryce Południowej mogą być mile zaskoczone połączeniem nowoczesności i narodowego koloru. W Brazylii otoczone są górami Rio de Janeiro. Centrum kulturalne kraju jest idealnym miejscem do rekreacji. Najsłynniejsze zabytki miasta: Góra Sugar Loaf, z której można podziwiać przepiękne widoki na miasto i Zatokę Guanabara. A także słynna góra Cristo Redentor, na której znajduje się ogromna figura Jezusa.

Centrum handlowe Brazylii São Paulo jest nie mniej interesujące. Słynie z teatrów, muzeów, restauracji i oczywiście Parku Ibirapuera z niewiarogodną liczbą fontann, pięknych jezior, uroczych pokazów.

Szczególnym widokiem Brazylii jest miasto Salvador, zachwycając niezwykłą lokalizacją jego dzielnic i architektury kolonialnej w Hiszpanii. Jest to najbardziej malownicze miasto w kraju, w którym duch tych odległych czasów wciąż się rozwija.

Stolica Kolumbii obfituje w zabytki. Bogota – miasto kontrastów, słynące z futurystycznej architektury, jasne i zróżnicowane życie kulturalne, ciekawe muzea, luksusowe kościółki kolonialne i slumsy. Ta unikalna mieszanka ubóstwa i dobrobytu, drogich samochodów i mułów do pakowania, dzielnych kwater i ultra-nowoczesnych budynków sprawia, że Bogota jest najbardziej uroczą, a zarazem chaotyczną stolicą naszej planety.

Przeplatanie się nowoczesnych i przeszłych, różnych stylów architektonicznych wyróżnia stolicę Wenezueli, Caracas. Głównymi atrakcjami miasta są muzea, parki Los Cabos i Del Este, położone w pobliżu miast parków narodowych Avila, Makarao, Guatopo. Stolica jest uważana za najlepszy punkt wyjścia do podróżowania po Wenezueli. Głównymi miejscami są wyspa Margarita, wyspy Los Roques, Park Narodowy Mochima i Morrocoy National Marine Park. Z Caracas idą ekscytującą podróż przez sawannę z Llanos, grzbiety Cordillera de Merida, do jeziora Maracaibo i do Parku Narodowego Canaima, gdzie znajdują się Wodospady Anioła.

Inne zabytki Ameryki Południowej można zobaczyć w miastach Port Mont, Santiago i Valparaiso w Chile, Ushuaia w Argentynie, Georgetown w Gujanie, Montevideo w Urugwaju, Port Stanley na Wyspach Falklandzkich, archipelag Tierra del Fuego i wiele innych.

Naprawdę, w Ameryce Południowej leży niewyczerpany potencjał turystyczny, który jeszcze nie został ujawniony. Ten niesamowity region naszej planety nadaje emocjonujące doznania i niesamowitą energię. Aby zobaczyć z własnymi oczami kolorowe krajobrazy, jasność i oryginalność narodowych kultur, różnorodność niepowtarzalnego świata zwierząt i roślin, podejście do uczucia potędze dawnych starożytnych cywilizacji – jest to warte wiele.