677 Shares 7452 views

Lek „Supraks”, instrukcje użytkowania, skutki uboczne

Lek „Supraks” obejmuje zakres narkomanii antybiotyków, należy do grupy obejmującej cefalosporyny trzeciej generacji. Właściwości bakteriobójcze, środki „Supraks” są oparte na zdolności substancję czynną, może zakłócać proces syntezy ściany komórkowej mikroorganizmów. Lek „Supraks” ma szeroki zasięg działania, hamuje niekorzystnego wpływu anaerobowe bakterie tlenowe substancja czynna jest cefiksym, zależną – stearynian magnezu, ditlenek krzemu, celulozę karboksymetylową.


Biodostępność cefiksym do 50%. Leki posiłków przyczynia się do maksymalnego stężenia w surowicy krwi. Większość leków „Supraks” wydzielane w moczu w postaci niezmienionej, do 10% leku pozostawia ciała w żółci. Poluvyvoda okres przygotowawczy do 4 godzin, to zwiększa się do 6 godzin u pacjentów z niewydolnością nerek.

Wskazania do stosowania „Supraks” Instrukcja lek nazywa zapalenie, agentów, które są szczególnie wrażliwe na działanie substancję czynną:

– zapalenie gardła i zatok;

– zapalenie migdałków i zapalenie oskrzeli (ostre i przewlekłe formy);

– gonokokowe infekcje dróg kanał szyjki macicy;

– zapalenie ucha środkowego ;

– zakażenia dróg moczowych nieskomplikowany charakter.

Ci, którzy zdecydują się preparat „Supraks” jako przewodnik leku zaleca zwrócenie szczególnej uwagi na jego liczne skutki uboczne. Mogą być one rozdzielone zgodnie z zasadą manifestacji ze strony różnych układów organizmu.

Układ trawienny. Może powodować suchość w ustach, nudności i wymioty, biegunka i brak łaknienia obserwowano u niektórych pacjentów, bóle brzucha i zaparcia, żółtaczka i dysbioza, kandydoza przewodu pokarmowego, hiperbilirubinemię w rzadkich przypadkach – zapalenie języka, zapalenie jamy ustnej i rzekomobłoniastego zapalenia jelit.

CNS. Po zażyciu leku, pacjenci „Supraks” często skarżą się na bóle i zawroty głowy.

układu krwiotwórczego. Skutki uboczne leku objawia się jako małopłytkowość i leukopenia, hemolityczno i niedokrwistość aplastyczna, aw niektórych przypadkach – w postaci krwawienia.

Układ moczowy. Odbiór może powodować upośledzenie czynności nerek, aż do ostrej niewydolności nerek, śródmiąższowe.

Powyższe objawy stanowi niewyczerpujący wykaz działań niepożądanych leku „Supraks” przewodnik ostrzega też o możliwości wystąpienia reakcji alergicznych w postaci zaczerwienienia, swędzenie, gorączka, pokrzywka, eozynofilia i wysiękowym rumieniem, medycyna znane przypadki wstrząsu anafilaktycznego.

Jest bardzo źle wejść pacjenci ignorują informacje o przedawkowaniu narkotyków i leków interakcje z innymi lekami, zwłaszcza lek „Supraks”. Przewodnik ostrzega, że wiele leków może wzmocnić lub osłabić efekt siebie, co jest niedopuszczalne w leczeniu. Tak więc, nie możemy uzyskać pożądany rezultat. Przez efekty uboczne spowodowane przez przedawkowanie leku „Supraks” instrukcje wszystkich powyższych efektów ubocznych, oprócz reakcji alergicznych.

Na szczególną uwagę zasługuje na warunkach leku dla kobiet w ciąży, są one oparte na przewadze korzyści z leczenia dla matki ryzyka dla płodu. W okresie podawania leku zaleca się tymczasowo zaprzestać karmienia piersią.

Przeciwwskazania leku „Supraks” obejmują niewydolność nerek, pacjentów z nietolerancją penicyliny i cefalosporyny, ma również ograniczenie wiekowe: nie zaleca się leczenia dzieci w wieku do 12 lat, ze szczególną ostrożnością należy podchodzić do tego problemu dla osób starszych.

Dostępne drug "Supraks" w 3 formach:

– zawieszenie dla dzieci;

– granulki do sporządzania zawiesiny;

– kapsułki.

Sprzedawane w aptekach wyłącznie na receptę, maksymalny okres trwałości – 3 lata.