381 Shares 6728 views

Czkawka u niemowląt i jego przyczyny

Czkawka u niemowląt – to zjawisko powszechne. Nie jest tajemnicą, że proces ten jest zmniejszenie przepony. Jeśli chodzi o mechanizm występowania tego odruchu i jego przyczyn, naukowcy nie są jeszcze dojść do konsensusu. W niektórych przypadkach, czkawka jest naturalne, a czasami można wskazać szereg chorób i zaburzeń.


Czkawka u niemowląt i jego przyczyny

Taki odruch może nastąpić z różnych powodów. Są to tylko najbardziej popularne:

  • Dość często proces ten jest wynikiem połykania powietrza. W tym przypadku ściana żołądka rozciągnięte i wywierać presję na koniec nerwu błędnego, co z kolei prowadzi do obniżenia przepony. Dlatego konieczne jest, aby dokładnie monitorować że podczas karmienia dziecko nie połykać powietrze. Lekarze powinni nauczyć się umieścić dziecko do piersi, a jeśli jest na sztucznym karmieniu, a następnie wybierz odpowiednie sutki.
  • W niektórych przypadkach, drobnymi u niemowląt może wskazywać na silne pragnienie i wysuszenia błon śluzowych.
  • Często taki odruch aktywność zaczyna powodu napięcia emocjonalnego. Na przykład, dziecko może się bać nagły głośny dźwięk, natężenie światła, etc.
  • Czkawka może wystąpić z hipotermią.

Czkawka u niemowląt: kiedy się martwić?

Niestety, proces ten nie zawsze jest nieszkodliwe. Często odruch aktywności ataków może wskazywać wiele chorób. Więc co znaki powinny zwrócić uwagę?

  • Zwykle czknięcie przechodzi przez 10 – 15 minut. Jeśli napady trwać dłużej niż godzinę, należy zacząć się martwić.
  • Pokaż dziecku lekarza, jeśli ataki występują kilka razy dziennie, bez żadnego widocznego powodu.
  • Należy zwrócić uwagę na to, jak dziecko zachowuje. Jeśli dziecko jest niespokojne, nie śpi, często płacze, może to oznaczać naruszenia w organizmie.

Oczywiście, obecność tych objawów nie zawsze wskazuje na obecność choroby. Ale wizyta u pediatry, jest mało prawdopodobne, aby zostać uszkodzone.

Czkawka u niemowląt i możliwych powikłań

Napady długoterminowe mogą wskazywać na chorobę masowej. Na przykład, dość często są one oznaką uszkodzenia ośrodkowego układu nerwowego, co jest powszechne wśród dzieci z wewnątrzmacicznego niedotlenienia i innych patologii.

Często czkawki – wyniki różnych chorób układu pokarmowego, w tym jelita grubego, trzustki i wątroby. Często jest to znak wskazuje chorób pasożytniczych, choć w pierwszych miesiącach życia jest rzadkością.

W niektórych przypadkach, na tle zapalenia płuc lub zapalenia membrany spowodowane przez zakażenie wirusowe lub bakteryjne pojawia się czkawka u niemowląt. W każdym przypadku, w celu określenia przyczyny, dziecko będzie musiało przejść serię testów diagnostycznych. Jeżeli inspekcja wykrycia choroby, lekarz zaleci odpowiednie leczenie.

I, oczywiście, nie zapomnij o ostrożności – upewnić się, że noworodek jest, aby jeść prawo, utrzymać optymalną temperaturę w pomieszczeniu i nie zapomnij, że dziecko potrzebuje do picia, nawet jeśli jest karmione piersią.