563 Shares 9734 views

Wyspy Hiszpanii

Hiszpania – tajemniczy i piękny kraj. To przyciąga nie tylko ciepły i łagodny klimat, ale również dla jego fascynującej historii, która rozpoczęła się w czasach starożytnych. Tysiące turystów rocznie odpoczynek w Hiszpanii. Oprócz oszałamiająco pięknej przyrody i zabytków architektonicznych, kraj posiada rozwiniętą infrastrukturę turystyczną. Wraz z ośrodka, który znajduje się głównie na wybrzeżu, Hiszpania ma grupę wysp: Balearów i Canary. Jasne słońce i niekończące się piaszczyste plaże czekają na żadnym z nich.

Wyspy Hiszpanii zawsze były popularne wśród tych, którzy chcą dobrze wypocząć. Sezon turystyczny rozpoczyna się zwykle w kwietniu, a kończy w październiku.

Wśród Baleary Wyspy jest największym i najbardziej znanych – Mallorca. Natura tutaj jest zróżnicowana i bogata. Interesującą cechą tego jest brak rzek. Jedynym źródłem wody są sztuczne zbiorniki i sprężyny. Mimo to, na terytorium Majorki ma około 40 rezerw naturalnych. Niekończące się zielone doliny, lasy sosnowe, gaje dębowe dać niezapomniane wakacje.

Mallorca, podobnie jak wiele innych wysp Hiszpanii, chwali jego historii i ciekawych budynków, które zostały zachowane od czasów starożytnych. Jednym z nich jest średniowieczny klasztor, położony na zachód od miejscowości Valldemossa.

Stolicy Majorki – Palma de Mallorca. Starożytnych kościołów i dworów można zobaczyć w historycznym centrum miasta. Wraz z krętymi, wąskimi uliczkami, pomagają poczuć i zrozumieć życie rdzennych Hiszpanów.

Największa wyspa na Morzu Śródziemnym, po Majorce – jest Teneryfa. Turyści, którzy wybierają Hiszpanię jako miejsce do corocznego urlopu, często udać się tutaj.

Teneryfa należy do Wysp Kanaryjskich, a (jak są) jest pochodzenia wulkanicznego. Najwyższy punkt – Teide. Dla żeglarzy, jest doskonałym przewodnikiem, jak to wyraźnie widać z daleka.

Szczególne cechy tej wyspy w Hiszpanii to niesamowity kontrast pomiędzy północą a południem. W południe, zawsze słoneczne i suche, podczas gdy na północy, a wręcz przeciwnie, wilgotny. Z powodu tej różnorodności, można zawsze cieszyć się wspaniałe krajobrazy. Ogromna ilość dziwnych roślin sprawiły, że wyspa rezerwy prawdziwy charakter. Ponad 1000 gatunków roślin, które można zobaczyć na Teneryfie, nie rosną nigdzie indziej na świecie. Ci, którzy boją się owadów i węży jadowitych, można łatwo przejść do tych miejsc. Na wyspie jest bardzo bezpieczne, a nikt z lokalnej fauny nie zrobi ci krzywdy.

Dla tych, którzy cenią sobie spokój i prywatność, a także możliwe będzie zbliżyć północną część wyspy. Niewielka liczba hoteli i niskiej gęstości zaludnienia przyczynia się do jedności z naturą i rekreacji.

Wyspy Hiszpania doskonałym wyborem dla młodych ludzi. Masa klubów, dyskotek i innych lokali rozrywkowych znajduje się w południowej części Teneryfy. Niekończące się plaże i ekskluzywnych hoteli przeznaczony również dla rodzin. Istnieją specjalne ośrodki dla dzieci i mini-kluby.

Miejscowi są bardzo przyjazne dla turystów. Jeśli nie chcesz zarezerwować wycieczkę, skontaktuj się z nimi, zawsze można dowiedzieć się, co warto zobaczyć na Teneryfie w pierwszej kolejności.

W miasteczku Candelaria jest jednym z najważniejszych ośrodków religijnych na wyspie. W mieście Bazylika Nuestra Señora de Candelaria przyciąga tysiące pielgrzymów rocznie. W głębi wyspy jest miasto Guimar, obok których są słynne piramidy guachey. Starannie złożone i ciosanego kamienia, schodkowe piramidy są bardzo podobne do tych, które zostały zbudowane przez starożytnych Inków. Te niesamowite konstrukcje do dziś wzbudzić zainteresowanie wielu naukowców próbujących rozwikłać tajemnice stworzenia.