311 Shares 4891 views

Pomnik Kryłowa AF:. Bestie mówić za bajkopisarz

W letnim ogrodzie, w samym sercu malowniczego placu zabaw stoi ciekawy i jedyny w swoim rodzaju Kryłowa pomnika. 3,5-metrowy granitowy cokół ozdobiony postaciami z bajek, siedzi brązowy posąg słynnego rosyjskiego bajkopisarz.


Historia pomnika

Kryłowa Pomnik w Petersburgu został zbudowany w 1855 roku z prywatnych darowizn. Summer Garden nie została wybrana przypadkowo: jest tu uwielbiał chodzić bajkopisarz.

Rzeźba, rzeźbiarz P. Klodt, początkowo chciał przedstawiać Kryłowa w rzymskiej todze, ten nastrój był inspirowany przez idealistycznego stylu czasów Puszkina i Bielińskiego. Ostatecznie jednak skupił się na życiu wielkiego bajkopisarz obrazu.

Brązowy posąg Ivana Krylova

Patrząc na pomnik Kryłowa wrażenie, że trochę zmęczony Iwan Andriejewicz w swoim ulubionym długim fartuchem bocznym płaszcz, który miał na sobie w ostatnich latach jego życia, usiadła do odpoczynku na skale.

Cechy twarzy widocznej specjalnej duchowości. Myślę, że ma zamiar napisać nową książkę w swojej bajce. W przebraniu Kryłowa pretensjonalność i nie tylko upiększać spokojny zamyślony twarz, że rzeźbiarz umiejętnie wyświetlane inteligencję i talent pisarza.

granitowy postument

Przedmiotem szczególnego zainteresowania jest kwadratem cokół ozdobiony bohaterami bajek. P. Klodt utworzone dane zwierząt z natury. W swoim warsztacie żył całe zoo: niedźwiedź z młodymi i oswojonym wilkiem, małpa, A. P. Bogolyubovym sprowadzone z wyspy Madera, jagniąt, osła, dźwigu i innych ptaków i zwierząt. Być może dlatego zwierzęta przedstawione na pomniku jest bardzo realistyczny.

Tylko kozim rzeźbiarza przeżyła niewytłumaczalny wstręt. babcia sąsiada doprowadziło ją codziennie kozę za pozowanie w studio. Utrzymuj nieśmiałego zwierzęcia pobliżu wilk i niedźwiedź nie było tak łatwe. Jednak wielkie pragnienie, aby utrwalić kochankę swojego zwierzaka w brązie zaowocowały: babka radzenia sobie z upartym zwierzę, koza postać na podium okazało wiarygodny i naturalny.

znaków bajki

Przed utworzeniem pomnik Kryłowa, rzeźbiarz czytał wszystkich jego dzieł i znaki przedstawiana 36 bajek. Zarówno dorośli jak i dzieci pamiętają pół zapomniane wersety obrazami zwierząt. Tym tłumaczy się dużym zainteresowaniem, co zawsze sprawia, że ludzie Kryłowa pomnik. Zdjęcia cokole kawałki echo linie słynnych bajek. To niegrzeczne-małpa i niezdarny miś. Dowiedział się „Muzycy z Bremy”? I tu „… Crane nos do szyi tkwi w paszczy wilka …”

Ogrodzenie, wykonane w modzie czasów stylu eklektycznym, organicznie połączone z pomnikiem. Postawiliśmy go 20 lat po zakończeniu prac i otwarcie na cokole, w celu uniknięcia uszkodzenia płaskorzeźbami.

Po Iwan Andriejewicz, że jego zwierzęta z bajek mówić do niego. Może dlatego na podium bardzo skromnie mówi, „Kryłowa 1855”. I rzeczywiście, nic dodać, można uznać jedynie pomnik Kryłowa i pamiętaj niezapomniane wiersze z pouczające, nie bez humoru, bajek.