482 Shares 9228 views

Forniru własne ręce: krok po kroku

Wielu właścicieli samochodów uciekają się do różnych sposobów strojenia konie stalowych w celu poprawy ich wyglądu oraz do zmiany danych technicznych. Do jednej z takich metod obejmują razvarok produkcji. rąk własnych do przeprowadzenia tego procesu jest to możliwe. Wystarczy mieć komplet kutych felg, wymagany zestaw instrumentów i doświadczenia w radzeniu sobie ze spawarki. Poniżej krok po kroku prac i niezbędnych porad, aby zmienić metodę dysków spawów.

Łączenie – co to jest?

Ta nazwa zwyczajowa wybity dyski, które są wzmocnione przez niektórych działań. Pojazdy z takimi kołami wygląda dość oryginalny, a ponadto zmienia swój tor. Mówiąc wprost, czy spawy – jest zwiększenie szerokości obręczy.

Tarcze Oryginalna nazwa otrzymał ze względu na metodę konwersji, która jest oparta na spawanie.

Są Operacja Tuning wykorzystywane zarówno importowanych i krajowych na samochody. Forniru, z rękami na WHA wykonane, cieszą się dużą popularnością jako sposób tańszy niż zakup nowych płyt o szerokim profilu.

parametry

Zasadniczo wielkość szerokości profilu obręczy przerobić zależy od preferencji właściciela maszyny i cech konstrukcyjnych nadwozia. Ustawienie zbyt szerokie felgi spowoduje konieczność dodatkowej pracy na ciele, takich jak instalacja specjalnymi nakładkami na nadkolach, instalujących spódnice i zmieniając łukowe części skrzydła. Biorąc pod uwagę rady specjalistów ludowych, w 13-calowy rozmiar obręczy może zostać przedłużony do maksymalnie siedmiu cali.

Wszystkie prace na transformacji napędów powinny być prowadzone z najwyższą starannością i uwagą, gdyż w przeciwnym razie jest to prawdopodobnie tylko uszkodzić płytę.

Potrzebne narzędzia i akcesoria

Forniru, wykonany własnymi rękami, wiąże się z wykorzystaniem różnych narzędzi i akcesoriów. W związku z tym zapotrzebowanie na proces pomiaru taśmy i zacisk, bułgarski (cięcia i ściernic), urządzenie do spawania i wywiercić dwa pieczątkę obręcz. Ponadto blacha może mieć taką samą grubość jak dziurkowania.

funkcje

Wskazane jest, aby wziąć za składanie nowej płyty, ponieważ nie męczy. Ale jeśli strojenie podlega obręczy, która była w użyciu, to musi być wstępnie walcowane i pozbyć się wgnieceń. W przyszłości nie będzie powodować problemy w produkcji wyrobów rozszerzony.

Jak zrobić własnymi rękami forniru

Cały proces wytwarzania składa się z wielu pierwotnych operacji, których jakość wpływa na rezultat końcowy. W obecności wszystkich wymaganych urządzeń i materiałów, można dostać się do pracy:

  • Pierwsza metoda jest to, że do wytwarzania składania wymagane dwa dyski. Jedna z nich będzie podstawą do produktu, a drugi będzie służył jako materiał zapasowy. Z podłożem za pomocą szlifierki tnie obręcz. Ta sama operacja jest wykonywana na sekundę. Następnie część pierwszego koła jest zamontowana w samochodzie i drugie obrzeże jest na płycie. W tym przypadku spełnione wszystkie rozmiary i wykonane dopasowanie do wyrównania. Następnie łączenia powierzchni tarczy i obręczy są połączone za pomocą spawania po obu stronach szczelin. Następnie spoina jest przycinany Szlifierka koło jest barwione.
  • Forniru, z rękami zrobić drugi sposób jest bardziej ekonomiczny, ponieważ wymagałoby to tylko jeden dysk. Jest on przecięty na pół wzdłuż promienia. Następnie, pasek metalowy jest przygotowany odmierzona szerokość i długość. Im szerszy pasek, tym większa będzie sam produkt. Jego długość powinna odpowiadać promieniowi tarczy w płaszczyźnie przekroju. Szyna metalu jest przyspawany do koła. Stopniowo wyginając go promieniowo odpowiednio dokonać zgrzewania punktowego. Po montażu wstępnego i montażu wspólnie umieszczone w miejscu główną spoiny. Obok przeciwnej stronie tarczy jest przyspawany oponę, która została wcześniej wycięty. Ostatnim etapem produkcji jest czyszczenie spoin i malowanie, bilansowania.

Należy pamiętać, że wszystkie stawy elementów kół muszą najpierw czysty młynek lub plik z zadziorów i fazowane dla lepszej szew.

proces malowania

Aplikacja farby na kółkach – jest to końcowy etap produkcji. Preparat w proszku do tego pasuje najlepiej. Bezpośrednio przed zastosowaniem tarcz jest oczyszczone z starej farby, rdzy i odtłuszczona. Są one następnie potraktowano podkładu. Są one podane na sucho. Następnie można przejść bezpośrednio do malowania. Zaleca się, aby stosować go w kilku warstwach, z ekspozycją na wcześniej wyschnięcia. Wreszcie, warstwa lakieru. Dzięki tej metodzie barwienia farby będzie utrzymywać przez dłuższy czas.

wniosek

Na pierwszy rzut oka, napęd forniru z rąk wydaje prosty sposób zmienić wygląd samochodu. Ale z drugiej strony, zmiana charakterystyki technicznej koła, co wpływa na wydajność zarządzania podwozia i transportowej.

W odniesieniu do korzystania z tej aktualizacji, istnieją różne poglądy kierowców – jeden przeciwny, a drugi za. Przeciwnicy tego strojenia jako składanie, wykonany własnymi rękami na samochód, trzeba pamiętać, że koło staje się mniej wiarygodne, samochód traci zwinność dodatkowo zwiększa obciążenie podwozia. Jednocześnie ich przeciwnicy twierdzą, że te produkty są stosowane w samochodach wyścigowych, a w istocie może być mniej wiarygodne.

W każdym razie, aby ostateczne wnioski o tym, czy pasuje do wykonywania połączeń, wykonany własnymi rękami, samochodzie, czy też nie, to może być tylko siebie. I to może być postrzegane tylko przez ustawienie elementów danych na temat samochodu.