836 Shares 1521 views

Nizoral, maść

Nizoral – maść, która obejmuje ketokonazol. Aktywnym składnikiem jest syntetyczna pochodna imidazolidiolu. Ketoconazol ma wyraźne działanie grzybobójcze i grzybobójcze na dermatofity, grzyby drożdżopodobne.


Nizoral – maść, której zastosowanie zmniejsza obieranie i obniża swędzenie powodowane patologicznymi mikroorganizmami.

Lek jest wskazany w leczeniu chorób skóry o charakterze zakaźnym. Obejmują one w szczególności naskórek dłoni, ciało, pachwina, stopę. Preparat Nizoral (maść) jest zalecany do zabarwienia wielu porostów, kandydozy do skóry, łojotokowego zapalenia skóry.

Lek jest stosowany raz na dobę w grzywienicy, epidermofity, pityizy na dotkniętych obszarach i sąsiednich obszarach.

W leczeniu zapalenia skóry łojotokowej zaleca się stosowanie leku "Nizoral" raz lub dwa razy na dobę. Częstość stosowania zależy od ciężkości uszkodzenia. Leczenie powinno trwać kilka dni po usunięciu objawów patologii. W przypadku braku terapeutycznego efektu na tle leczenia przez cztery dni, konieczne jest wyjaśnienie diagnozy.

Średni czas leczenia pityizy i infekcji wywołanych przez grzyby drożdżopodobne wynosi od dwóch do trzech tygodni, z zapaleniem skóry łojotokowej i epidermofityzmem w pachwinie – od dwóch do czterech tygodni, z epidermofityzmem stóp i ciała – od trzech do czterech tygodni. Jako terapię podtrzymującą zaleca się krem raz w tygodniu.

Przeciwwskazania nizoralne z nadwrażliwością.

Jako negatywne objawy, pacjenci zauważają podrażnienie skóry w miejscu podania, reakcje alergiczne wywołane przez dowolny składnik czynnika (glikol propylenowy lub siarczyn sodu), w postaci zapalenia skóry kontaktowej.

Podczas stosowania kortykosteroidów w leczeniu nizoralnym , należy je stosować rano. Stopniowo (w ciągu dwóch do trzech tygodni) zaleca się zmniejszenie leczenia steroidami.

Nizoral jest dopuszczony do przyjęcia w laktemii i ciąży, jak w układowym przepływie krwi nie działa.

Stosowanie kremu w dużych dawkach przez dłuższy okres może powodować obrzęk, rumień, uczucie pieczenia. Objawy te mają charakter krótkoterminowy i są eliminowane po wycofaniu środka odwoławczego.

Po zastosowaniu leku "Nizoral" (maść) opinie pozostawiają głównie pozytywne. Szczególnie atrakcyjny jest fakt, że lek jest dopuszczony do stosowania przez kobiety w ciąży i karmiące. Pacjenci zauważają również wysoką skuteczność leku. Zgodnie z pewnymi dowodami, po czwartym wniosku ulgę odczuwały objawy porostów porostowych. Ponadto, maści, a także szampon, wymagają trochę. Krem jest nakładany w cienkiej warstwie.

Lek jest stosowany nie tylko do leczenia chorób skóry zakaźnych. Doskonały okazał się Nizoral i jako narzędzie zapobiegawcze.

Pomimo wysokiej skuteczności, lek ma skutki uboczne i przeciwwskazania. Tak więc, zwłaszcza, po nałożeniu szamponu "Nizoral" kolor włosów może się zmienić, mogą stać się śmiałe lub odwrotnie, suche. Skutki te są rzadko zauważane w praktyce klinicznej, ale nie należy ich zapominać. Ponadto w przypadku wystąpienia chorób skóry należy przeprowadzić specjalistyczną konsultację w celu ustalenia prawidłowej diagnozy, a tym samym wyznaczenia właściwego leczenia. Czy samo znieczulenie i samo-terapia w rozwoju tych zmian bardzo się zniechęca. Jest to szczególnie ważne u kobiet w okresie ciąży i laktacji.

Jedną z wad leku, pacjenci uważają za wysoki koszt. Jednak wiele opinii sugeruje, że zdrowie jest ważniejsze.