670 Shares 5470 views

EURO 1960: Wyniki

Pomysł na zorganizowanie turnieju pomiędzy zespoły Europie pojawił się w 1927 roku. O ile sobie sprawę, że tak się nie stało. Po 30 latach UEFA wróciłem do tego pomysłu i stworzył Mistrzostw Europy lub filiżance Anri Delone. Pierwsze losowanie odbyło się w 1960 roku. Francja podjęła ostateczną rolę.

regulamin

Nie wszystkie europejskie zespoły poparły ideę trzymając Euro-1960. Aby wziąć udział w turnieju odmówił do 13 z 30 krajów. Wśród nich są Włochy, Anglia, Niemcy, Belgia i Szwecja. Związek Piłki Nożnej uważa, że gracze Cup uniemożliwi odzyskanie po zakończeniu sezonu.

Pozostałe 17 państw członkowskich Ligi, udział w losowaniu 1/8 i 1/4 finału. Minęło na początku czerwca 1958 roku. 14 zespołów, w tym ZSRR, rozpoczął występy w 1/8. Irlandia i Czechosłowacji przeprowadzono mecz klasyfikacji.

1/8 i 1/4 finały odbyły się dwa mecze: Home and Away. Półfinały i finały UEFA EURO 1960 odbywała się we Francji jako Anri Delon był prezesem Francuskiej Federacji Piłkarskiej.

początek

Podczas EURO 1960 losowanie nie było ściśle regulowane kalendarza – zespoły zarządzające niezależnie zgodził się na miejscu i czasie. mecze kwalifikacyjne, które teoretycznie powinny odbywać się na pierwszym miejscu, które odbyły się tylko 05 kwietnia i 10 maja 1959. Pierwszy mecz w domu Irlandia wygrała z wynikiem 2: 0. Rewanżu odbyła się w Bratysławie, Czesi byli w stanie zdobyć cztery bramki bez odpowiedzi i przeszedł dalej.

Debiut gry UEFA EURO 1960 odbyło się 28 września 1958. Spotkanie z ZSRR-Węgier była pierwsza historia Puchar Europy. Mecz został rozegrany na stadionie „Łużniki”.

1/8 finału

EURO 1960 Piłka rosyjski (zespół ZSRR) rozpoczęła się o domowej meczu z Węgrami. Aby walczyć 100.000 fanów. Pierwsza bramka w meczu (i historii Mistrzostw Europy) zdobył w 4. minucie Radzieckiego gracza Anatoliem Ilinym. EURO 1960 piłka nożna ZSRR stał się pierwszym we wszystkim. Wiaczesław Metreveli wkrótce powiększył konto i Valentin Ivanov wykonane przez kruszenie. Węgrzy byli w stanie odpowiedzieć tylko jedną piłkę w 84. minucie.

Rewanżu odbyła się rok później – 27 września 1959. Po raz kolejny szczęście po stronie radzieckiej drużyny. Minimalnie pokonał Węgrów, Związek Radziecki poszedł do 1/4 finału.

W drugiej parze starcia między Francuzami i Greków. Pierwszy mecz odbył się we Francji. Wypełniona „Parc des Princes” zobaczył osiem goli, siedem z nich strzelili gospodarze. Dopasowanie powrotu zakończyła się wynik 1: 1.

Pierwszy mecz pomiędzy Rumunią i Turcją odbył się w Bukareszcie. Silniejszy niż Rumunów, strzelając trzy gole bez odpowiedzi. 26 kwietnia 1959 w Stambule odbył się drugi mecz. Turcja wygrała 2: 0, ale to nie wystarczyło. W ćwierćfinale udał się do zespołu rumuńskiego.

Para Norwegia, Austria Pierwszy mecz odbył się w Oslo. Z minimalnym wynikiem udało się pokonać Austriaków. Rewanżu odbyła się w Wiedniu i zakończył się wynikiem 5: 2 na korzyść Austrii.

W 1/8 finału UEFA EURO 1960 i FIFA spotkał Jugosławię i Bułgarię. Ulubiony w parze była oczywista. Jugosławia wygrała pierwszy mecz w drużynie narodowej z wynikiem 2: 0. Drugi zakończyła się wyciągania (1: 1).

Ciekawą parę UEFA EURO 1960 stała się NRD-Portugalia. Pierwszy mecz odbył się w Berlinie, gdzie gospodarze przyznany (2: 2). Spotkanie gościem w Portugalii, Niemcy strzelił dwa razy, ale zwycięstwo pozostał mistrzów (3: 2).

par Exodus Hiszpania-Polska była dość oczywista. won z dala Hiszpański (4: 2). Start wygrał 3: 0 i udał się do 1/4 finału.

W ciągu ostatnich kilku Danii grał przeciwko zwycięzcy rundy kwalifikacyjnej – Czechosłowacji. W Kopenhadze nie było możliwe do identyfikacji zwycięzcy (2: 2). W domu, Czesi pokonać Duńczyków dużych (5: 1).

1/4 finału

Najbardziej oczekiwany mecz stał się ZSRR Hiszpania. Z góry zwycięzcy było trudne do przewidzenia. Ale fani nie były przeznaczone, aby zobaczyć ekscytujące konfrontacji. Powodem były stosunki polityczne między dwoma krajami, które zostały napięte w tych latach. Hiszpania odmówił odwiedzenia ZSRR, oferowaną na organizację meczów na neutralnym terytorium. UEFA nie powiedział, ukarane team i przypisywanie dyskwalifikację. W ten sposób Związek Radziecki poszedł do półfinału UEFA EURO 1960.

Francja ma kilka Austria. Francuzi wygrali oba mecze. Pochodzenie zakończony wynik: 5: 2, drugi – 2: 4.

Portugalia przeciwieństwie Jugosławię. Pierwszy mecz z portugalskim ledwo wygrał z wynikiem 2: 1. Spotkanie odbyło się w Belgradzie reakcja zakończyła pokonać Portugalię (5: 1).

W ciągu ostatnich kilku spotkał Rumunii i Czechosłowacji. Będąc w randze ulubione, Czesi pewnie wygrał dwa mecze – (0: 2) (3: 0).

półfinał

Pod koniec maja 1960 roku została ona odbyła Losowanie półfinałów. Przeciwnicy ZSRR poszedł do Czechosłowacji. Francja grał z Jugosławii.

Mecz pomiędzy Radzieckiego reprezentacji był na scenie „pobity”. Wysiłku krajowych graczy pokonać Czechów. Pierwszą bramkę strzelił Iwanow w drugiej połowie roku podwoiła się też wynik i Wiktor Poniedielnik położyć kres meczu.

W drugim meczu uznano ulubionym Francji, mimo braku kilku kluczowych graczy. Jugosłowianie prowadził 1: 0, ale natychmiast przegapić. Francuzi mają przewagę w grze i przez 53. minuty prowadził 1: 4. W 55 minucie goście zdobył drugi, ale to nie wystarczyło. I wtedy niewiarygodne stało. Od 75 do 79 minut, Jugosławia stwierdzono trzykrotnie i osiągnięta końcowy.

Mecz o trzecie miejsce

Zdenerwowany utraty Francja, bardzo niepewnie trzymał ostatni mecz przeciwko Czechom. Niezadowoleni fani dla jakiegokolwiek błędu wygwizdany ich zespołu. Rezultatem było zwycięstwo Czechosłowacji z wynikiem 2: 0.

finał

Mecz ZSRR Jugosławii odbyła się na mokrym polu w deszczu. Ogólnie rzecz biorąc, gra była równa. Pierwszy wyglądają lepiej Jugosłowianie. 43 minut Galic poprowadził zespół do przodu. Odpowiedz radzieckie gracze mogą mieć na 49 minutą. Druga połowa odbyła się pod naciskiem ZSRR. Wskazania zwycięzcy nie było możliwe w większości przypadków. Zaledwie 113 minut, Wiktor Poniedielnik zdobył drugiego gola. EURO 1960 zespół ZSRR zdobył dzięki uporowi graczy i towarzyszącego jej szczęścia.