287 Shares 1121 views

Uroczy miasto Cagliari (Włochy): historia, zabytki

Największe miasto na wyspie Sardynii, gdzie jest to niemożliwe, aby się nudzić, niezwykle dumna ze swojej przeszłości historycznej. Popularnym miejscem wypoczynku słynie przyjemny klimat, białe piaszczyste plaże, doskonałą kuchnię, wspaniałe sklepów i zabytków.


Krótka historia

Centrum tej samej prowincji Sardynii zostało założone przez Fenicjan przed naszą erą, i nosił nazwę Karalis na cześć bohatera lokalnych eposów. Później, pod wpływem francuskim, miasto stało się znane jako Cagliari.

Znajduje się na skrzyżowaniu szlaków handlowych Morza Śródziemnego, jest głównym portem Kartaginy. Ten okres dominacji miały głęboki wpływ nie tylko na historii miasta, ale także jego architekturę.

Podczas panowania Imperium Rzymskiego, Cagliari (Włochy) stał się głównym centrum handlowym. To było w tym czasie w mieście utwardzonych ulic, zbudowano wodociągi, kanalizacja, kąpiele termalne, były budynki administracyjne i drogi, które podłączone do portu z innych miast.

Po śmierci niezwyciężonego imperium zaczęły atakować barbarzyńców i szerzącego się piractwa. W XV wieku Cagliari objęta hiszpańskiego panowania, a okres kryzysu i wojny trwał przez trzy wieki, dopóki nie Sardynia znalazła się pod panowaniem Włoch. Oficjalnie niezależność administracyjną regionu otrzymali w połowie XIX wieku, a miasto zaczęło się szybko rozwijać. Po II wojnie światowej, Cagliari (Włochy), Amerykanie zniszczyli całkowicie zrekonstruowany.

ośrodek

Teraz oryginalny miasto przyciąga wielką uwagę turystów z całego świata. Centrum ośrodek słynie z doskonałych plaż z licznymi zatoczkami. Osiem kilometrów rozrywkowe Poetto, biały Villasimius, przytulna część z rozwiniętą infrastrukturą Calamosca przyciągają tysiące turystów każdego roku.

wyśmienitą kuchnię

Starożytne miasto Cagliari jest znana i wspaniała kuchnia, która jest znana daleko poza Włochy. Dieta śródziemnomorska, uważana za najbardziej przydatne, jest niezwykle popularne wśród wszystkich, którzy przychodzą do odpoczynku. Posiłki składające się z owoców morza, zaskakujące w swej różnorodności. Pieczone małże, małże, homary, trądzik podawane z oryginalnymi sosami i jak najbardziej wymagające podniebienia. Jednak lokalne kucharzy zepsuje i dużo mięsa, a najbardziej znanym przysmakiem jest pieczone prosię.

Bazylika św Saturninus

Wśród zabytków wczesnych chrześcijańskich kościołów stoisk, pierwsza wzmianka o której początki sięgają VI wieku. Został on zbudowany, według legendy, miejsce pochówku św Saturninus, męczeńską.

Niestety, Bazylika, zbudowany w postaci krzyża, pozostaje mała część, która może być rozpatrywana. Jest to bardzo istotny historyczny atrakcją Cagliari (Włochy), który jest ważnym punktem na szlaku turystycznym.

nekropolia Tuviksedu

Archeolodzy znaleźli na wzgórzu około tysiąca grobów Tuviksedu odróżnić różne formy. Odnosząca się do Kartaginy i okresu rzymskiego pochówku uważane unikalny zabytek kraju. największa nekropolia na świecie jest zapalonym zainteresowanie nawet tych, którzy są obojętni na starożytnej historii Cagliari (Włochy).

Najbardziej znanym zabytkiem – grota Wąż dostał swoją nazwę od płazów na przedniej elewacji Roman pochówku. Z wnętrza grobu oznaczone napisem poetycką narrację o pasji romański Hatillo matrony i jej męża. Noble obywatel rzymski umiera, a jego żona tyle poprosił bogów umrzeć zamiast ukochanej, usłyszeli krzyki i spełnić żądanie kobiety. W uznaniu mąż wzniesiono pomnik, który jest teraz dostępny dla publiczności.

Lotnisko Cagliari

Kolejny punkt znajduje się siedem kilometrów od międzynarodowego lotniska w Cagliari, który służy ponad trzy miliony osób rocznie.

Najstarsze bramy powietrzne Włoch, zbudowane na najbardziej zaawansowanych technologiach, zmodernizowany kilka razy, a rozwiązanie architektoniczne budynek jest prawdziwą rozkoszą.

Starożytne miasto, w którym wszystko tchnie historią, zachęca turystów do cieszyć się wspaniałe krajobrazy i niezwykłe zabytki architektoniczne. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie, a ci, którzy już odwiedzili chwalebne Cagliari pamiętać, że wspaniałego wypoczynku i ciała i duszy.