762 Shares 7168 views

Gimnastyka na kręgosłup: Ćwiczenia i procedury

Utrzymać swoje zdrowie na kilka sposobów. Jednym z nich jest – fizjoterapia, mówiąc prościej – wykonuje terapię. W tym artykule chcę mówić o tym, jak można pomóc kręgosłupa zestaw ćwiczeń.


Kilka prostych zasad

Przede wszystkim ważne jest, aby powiedzieć, że terapia ćwiczenia na kręgosłup nie powinien przynieść człowiekowi ból i powodować zbyt dużego napięcia mięśni, które mogą wystąpić w siłowni. Fakt, że ten leczniczy ćwiczenia, nie treningu siłowego. Konieczne jest również, aby wiedzieć, co najlepiej jest zacząć od prostych ćwiczeń i zrobić im kilka razy przez kilka podejść. Dopiero z czasem może zwiększyć liczbę ładunków. Aby uniknąć nawet niewielki ból podczas sesji, należy rozgrzać ciało. Można to zrobić w gorącej kąpieli wodnej lub przy użyciu parze ręczniki. Innym bardzo ważnym wydajność częstotliwość wszystkich ćwiczeń. Tak więc, dla kręgosłupa fizykoterapii powinno stać się nawykiem, zwłaszcza gdy chodzi o ludzi z chorobami przewlekłymi. Niż regularne zajęcia odbywają, tym lepsze wyniki i stan zdrowia pacjenta. Jednakże, nie bój się, bo nawet codziennie zajęcia dla zaledwie 10-20 minut może przynieść znakomite rezultaty. Mała uwaga: jeśli dana osoba ma czasami pogarsza ból w takich momentach lepiej nie trzymać klas i przełożone na pewien okres. I, oczywiście, idealny – na każdej wątpliwej okazji, aby skonsultować się z lekarzem, który, nawiasem mówiąc, może sam wyznaczyć fizycznych ćwiczeń terapeutycznych dla kręgosłupa.

kręgosłupa szyjnego

Bardzo rzadko, osoba ma problem z całego kręgosłupa. Najczęściej jest to pewna część może przeszkadzać pacjenta. Tu był jej najlepszym i pociąg. Tak, teraz skupimy się na tym, co powinno się wykonywać terapię dla kręgosłupa szyjnego. Warto powiedzieć, że ważne jest również, aby znać swój problem. Po tym wszystkim, można po prostu trenować mobilności kręgów, i to jest możliwe, aby poświęcić klasę bólu. To właśnie o to będzie omawiane. Zatem, kompleks relaksacji mięśni i zmniejszenie bólu, że składa się z 5 prostych ćwiczeń, które będzie jednak dają doskonałe wyniki.

Pierwsze ćwiczenie: w pozycji siedzącej, aby położyć rękę na czole i sprawiają, przechyla głowę do przodu, dłoń, jakby przeciwstawiając go. Kontynuować przez 10 sekund, a następnie 10 sekund odpoczynku. Optymalna liczba podejść: 10. To ćwiczenie jest dobre, ponieważ zapewnia prawidłowe położenie głowicy i rozwija mobilności kręgów.

Drugie ćwiczenie: wzmocnienie boczne mięśnie szyi, konieczne jest również w pozycji siedzącej, aby położyć rękę, ale nie na czole i na świątyni, przeciwdziałanie ruchy rąk na głowę. Ponownie wykonaj dziesięć kompletów 10 sekund z taką samą liczbą wytchnienia.

Trzecie ćwiczenie: stojąc lub siedząc ręce w dół po bokach. Jest to konieczne w celu podniesienia ramion tak wysokie, jak to tylko możliwe, utrzymując je w pozycji mocno około 15 sekund, stopniowo ich opuszczania. Opieka zastępcza: 10 sekund, liczba zbliża się do 10 razy.

Czwarte ćwiczenie: wznak trzeba sobie masować udział między kości szyi i miękką część tego, gdzie mięśnie. Powinno to być zrobione około 3-4 minut, nie boi naciskać na tym obszarze. Należy to zrobić, aby zmniejszyć ból, jak sobie radzić z bólem głowy.

Piąte punkty zaczepienia masaż ćwiczenia mięśni szyi do łopatek. Aby to zrobić, region przy wierzchołku i w środkowej części łopatek, wmasować energicznie przez 3-4 minuty. Ważne jest, aby powiedzieć, że ból może wystąpić na początku, jednak, po prostu znikają z czasem.

klatka piersiowa

Następnym razem, gdy choroba może również pomóc fizjoterapię klatki piersiowej: osteochondroza kręgosłup. Aby to zrobić, można również odebrać zestaw skutecznych ćwiczeń. zostanie on skierowany na poprawę mobilności kręgosłupa piersiowego, a także zwrotu możliwością głębokiego oddychania.

Ćwiczenia jeden: trzeba siedzieć na krześle z wysokim oparciem silny. Po pierwsze, dobry człowiek pochyla się do przodu, wyciągając jak najwięcej, a następnie pochyla się do tyłu. Ćwiczenia najlepiej jest powtórzyć 3-5 razy.

Wykonywanie druga: trzeba średnicy wałka wynosi około 10 cm, jeśli nie mogą być nawijane ręcznik na wałka. To urządzenie jest umieszczone pod klatką piersiową, mężczyzna leży na plecach, chowając ręce za głowę. Pacjent musi najpierw zgiąć, a następnie unieś tułów. Powinno to odbywać się 3-4 razy. Trenować różne części kręgosłupa piersiowego wałka musi być przeniesiony.

Ćwiczenie trzecie, asystent: asystent musi być trochę masować obszar pomiędzy łopatkami. Następnie pacjent siły je łączy, utrzymując przez pewien czas w tej pozycji, a następnie odpocząć. W tym przypadku dobry asystent naciska na ramię, jakby chciał im pomóc do maksimum, aby wziąć rozwód w ręku.

lędźwiowo

Istnieją ćwiczenia fizyczne również do terapii kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowego. Tak, można tylko trenować ten obszar, i może być trochę odcinek kręgosłupa, aby zmniejszyć nacisk na tkanki w obszarach problemowych plecach.

Ćwiczenia jeden: leżąc na plecach z nogami lekko ugięte człowiek musi przecedzić mięśnie brzucha, a nie wstrzymując oddech. Odbywa się to około 10-15 razy. To ćwiczenie pomaga trochę zginać kręgosłupa.

Ćwiczenie drugie: trzeba wziąć wsparcia, stanąć przed kolana, położyć głowę do tyłu i wyginać w górę iw dół jednocześnie wyciągając mięśni. W górnej i dolnej pozycji na około 10 sekund, lecz uniemożliwiające powrót bólu. Powtórz ćwiczenie 10 razy.

Trzy ćwiczenia: trzeba otworzyć drzwi i powiesić na jej rozpostartymi ramionami, gięte jednocześnie kolana. Więc nie odkładaj mniej niż minutę po wysiłku odpocząć przez około 10 minut, wykonując kilka podejść w ciągu dnia. Ćwiczenie to rozciąga mięśnie i doskonale łagodzi nacisk na kręgosłup.

Cztery ćwiczenie: powiesić na belce poprzecznej z prostymi ramionami, obracając tułów w prawo iw lewo. Nie powinno to szczep szyi, ramion, wszystko powinno być zrelaksowany do maksimum. Jest również ćwiczenia rozciągające, które można powtarzać kilka razy dziennie. Więc trzeba powiesić trzy lub cztery minuty.

złamanie kręgosłupa

Gimnastyka kręgosłupa wymagane w przypadku, gdy dana osoba miała złamania kompresyjnego. Ale tu ważne jest, aby powiedzieć, że wszystkie ćwiczenia muszą być przepisane przez lekarza, samo sobie pomóc nie jest zalecane, ponieważ takie zachowanie może nawet pogorszyć sytuację. Ponadto należy przypomnieć, że okres rehabilitacji i odzyskiwanie będzie bardzo długa. Tak więc pierwszy okres leczenia wysiłkowego z złamań trwa około dwóch pierwszych tygodni, gdy minimalne obciążenie i ćwiczenia dla zdrowej osoby mogą wydawać się dziecinne w ogóle. Wszystkie ruchy są wykonywane w pozycji leżącej. Drugi okres rehabilitacji – 3-6 tygodnie po urazie, ćwiczenia są wykonywane leżącej na plecach i brzuchu. Trzeci okres – drugi miesiąc po urazie rdzenia. Będzie to możliwe, aby wykonywać ćwiczenia stojąc na czworakach. Czwarty okres, ostatni – to trzeci miesiąc po urazie: dodano ćwiczeń w pozycji stojącej, a także szkolenia z piłką.

występ

terapia poprzez ćwiczenia w rdzeniu występu jest również przypisane. Jest to jedna z najczęstszych form zwyrodnienia kręgosłupa, który występuje w prawie 80% osób. Ważne jest, aby pamiętać, że jest to początkowy etap przepukliny, więc problem musi być bardzo skuteczny w walce. Pomoże to w fizjoterapii. Jednakże, zajęcia nie są skomplikowane, konieczne jest, aby trenować region, w którym nie jest problemem. Najczęstszymi opcje – występ występ lędźwiowego również możliwe dyski szyjne i klatki piersiowej. Ponownie, ważne jest, aby powiedzieć, że jest to sytuacja, w której leczenie należy przepisać tylko lekarz, jak rozwija kompleks przydatnych ćwiczeń, które zbliży się do tej osoby. Tylko w ten sposób możemy osiągnąć pożądane rezultaty i nie zaszkodzić sobie.

skolioza

Jeżeli dana osoba ma skoliozę, a także przyczynić się do gimnastyki dla kręgosłupa. Ćwiczenia powinny być kierowane tu nie rozciągnąć plecy, może nieco pogorszyć stan pacjenta. Zajęcia odbywają się w różnych pozycjach.

„Stały”: chodzenie na ziemi, przy jednoczesnym zachowaniu poziomu postawy; pokaz ręce do góry, stojąc na palcach i tylko kropką.

Do „wznak”: ciągnąć swój prawy łokieć do lewego kolana i odwrotnie; na przemian ciągnąc swoje kolana do klatki piersiowej.

Na „podatny”: łódź – trzeba brać się do rzeczy, ustalające kilka sekund w tej pozycji. Wróć do pozycji wyjściowej powoli. Przechyla się na ręce, unieś nogi tak wysoko, jak to możliwe.