249 Shares 7271 views

NSIS Error – co to jest? Jak naprawić?

Najprawdopodobniej, jeśli nie wszystkie, bardzo wielu fanów nowoczesnych gier komputerowych przynajmniej raz miał do czynienia z sytuacją, po uruchomieniu pakietu instalacyjnego pojawia się niezrozumiały błąd NSIS Error. Co to jest, staramy się zrozumieć.


Co to jest system NSIS?

Przed rozważeniem sobie niepowodzenie, co doprowadziło do błędu tego typu, konieczne jest, aby zrozumieć, co jest sam system.

Generalnie NSIS – specjalny system skryptowy oparty na oryginalnej technologii instalowania aplikacji z firmy Nullsoft, który jest jednym z najbardziej znanych twórców gier komputerowych naszych czasów. Ponadto, jak zauważa wielu ekspertów, system instalacyjny NSIS stoi na jego drodze pewnego rodzaju alternatywą dla standardowego instalatora dla systemu Windows, o nazwie InstallShield.

Ta sama technologia jest o wiele prostsze niż ten, który jest używany w systemach operacyjnych Windows i uruchamia się szybciej, jeśli nie, to jest o wiele bardziej poprawne. Jednakże, nie jest wolny od wystąpienia awarii z błędami jak NSIS.sf.net/NSIS błąd lub coś innego. Rozważyć naturę samego błędu.

Błąd NSIS Error: co to jest?

Mówiąc w uproszczeniu, błąd wskazuje na niemożność jakiegokolwiek działania lub zakończeniu instalacji gry lub innego samego systemu aplikacji. To komunikat NSIS Error. Oznacza to, że z punktu widzenia samego systemu? Tak, tylko, że standardowy instalator z jakiegokolwiek powodu przez siebie lub wymuszonym blokując jej prace.

Fakt, że wykonanie dowolnego skryptu (w szczególności instalacji) powoduje różne efekty. Należą do nich na przykład, zmiana systemu konfiguracji komputera. Jest rzeczą oczywistą, że ustawienia zabezpieczeń systemu Windows o zwiększonej instalator może rozpoznać jako potencjalnie niechciany program. Mimo, że w ogóle, to nie jest to jedyna przyczyna tego rodzaju awarii.

Co to jest błąd NSIS w zakresie systemu operacyjnego?

To był tylko jeden z przykładów związanych bezpośrednio do systemu Windows. Jednak, pozwól nam odkryć kolejny problem simantetiki ERROR NSIS. Co to jest? Można zauważyć, że tylko ona system montażu jest uznawany za poprawny montaż, że ani wydajności, ani na wydajności lub zmniejszenia wydajności systemu Windows nie jest w żaden radykalnie.

W przypadku bezpośredniego konfliktu z systemem, który spełnia bardzo rzadko tutaj w pierwszej kolejności odtwarzania roli konfiguracji systemu ochrony „systemów operacyjnych”, w szczególności, zapora (firewall). Jak rozwiązać tę sytuację, to zostanie omówione później.

Opcje dotyczące komunikatów o błędach

Sama błąd może zawierać kilka podstawowych modyfikacji. Oprócz podstawowych opcji wymienionych powyżej, mogą wystąpić błędy w samych „poniekąd”, jak NSIS Error-ZM (Windows 7, jako platforma do wykorzystania domyślnie zamiast XP, w której gracz stara się zainstalować grę).

Można wydzielić i innego rodzaju awarii. Ten błąd NSIS.sf.net/NSIS błąd. To wskazuje, że źródłem SourceForge, z którego nastąpiło zmniejszenie SF podczas próby uzyskania dostępu do sieci, nie mógł samodzielnie sprawdzić integralność pakietu instalacyjnego, ponieważ konfiguracja w odniesieniu do podstawowego został zmieniony (być może ze względu na wpływ wirusów).

To samo odnosi się do opcji NSIS.sf / NSIS error. Tylko w tym przypadku jest wyzwalany niezależną kontrolę auto, a nie odwołanie do źródła, jeśli chodzi o porównanie danych. Teraz kilka słów o tym, jak i co sytuacja może być skorygowany przez najprostszych środków.

Głównymi przyczynami awarii i proste metody korekcji

Tak, jedna z głównych przyczyn tego typu błędów jest nazywany eksperci uszkodzić pakiet instalacyjny.

Jak wynika jedna opcja może być zmiana pliki instalacyjne (i nie zawsze „ekzeshnika” tylko główny). Co zrobić w tym przypadku? Tak, tak, aby przetestować system każdy potężny antywirusowych. Naturalnie, to lepiej nie korzystać z zainstalowanych programów, a przenośne wersje takich jak Dr. Web Cure It. Uważa się, że ten mały pakiet jest w stanie wykryć wirusy w instalatorów Nullsoft.

Z drugiej strony, uszkodzenie instalatora lub pliku, w którym się znajduje (która występuje najczęściej) i może być związany z tak zwanym „niepełnej pobrania”, jeśli jest on załadowany z Internetu. Archiwum, czasem jest to możliwe, aby rozpakować, ale pliki potrzebne do wykonania poprawnej instalacji gry, nie można przegapić.

W tym przypadku najlepiej jest pobrać distro od zera. Jeśli to nie pomoże, to lepiej jest zastosować do jakiejkolwiek innej stronie internetowej. Równie dobrze może być tak, że w miejscu pierwotnie przedstawić niekompletny zestaw dystrybucji.

Nie mniej popularne jest sytuacja, kiedy dysk lub w logiczny Corny partycji nie ma wystarczająco dużo miejsca. Jako wyjście – aby usunąć niepotrzebne pliki, nieużywane programy, etc., lub wybrać inną partycję do instalacji …

Innym powodem, dla przypadków, gdy instalacja jest wykonana z nośników optycznych (CD / DVD-ROM), może składać się z mechanicznego uszkodzenia nośnika (zadrapania, frytki, wgniecenia). W tym przypadku lepiej jest przepisać dystrybucję na inny dysk lub, jeszcze lepiej, na dysku flash. Ale w niektórych przypadkach, dysk flash, instalator może nie zaakceptować. Jest to szczególnie częste, gdy gra jest rejestrowana na kilku dyskach, a proces instalacji wymaga włożenia następnego nośnika (w wymaganej dysku), aby kontynuować lub zakończyć proces.

Jak wspomniano, błąd może wystąpić z powodu konfliktu z systemem zabezpieczeń. Tu powinna być łatwa do odłączenia na czas trwania jakiegokolwiek antywirusa lub firewall, albo obu razem (nawet lepiej). Jeśli często zainstalować gry z Nullsoft, tak, że za każdym razem nie wyłączenia składników ochrony systemu, można łatwo zrobić taki proces na liście wyjątków, zwłaszcza, że pliki instalacyjne Nullsoft zawsze mieć zaufany certyfikat wydawcy.

Wreszcie konflikt może być spowodowane przez kilka innych aplikacji działających w tle. W tej sytuacji, można spróbować po prostu zrestartować system komputerowy i spróbuj dokonać ponownej instalacji.

wniosek

Ogólnie rzecz biorąc, bardzo charakter błędu odnosi się tylko do uszkodzenia rozpowszechniania lub nośnika, z którego jest instalowany. że ma do czynienia z samego systemu operacyjnego, jak mówią, w jakim. Faktycznie, technika rozwiązania problemu jest to, że użytkownik, aby poradzić sobie z nim nawet szkolenia entry-level.