315 Shares 3569 views

Hirudotherapy. Przeciwwskazania powinien wiedzieć

Hirudotherapy – leczenie za pomocą pijawek. Takie podejście wellness w nowoczesnej medycynie znalazła szerokie zastosowanie. Nie używa żadnych pijawek, a jedynym medycznym.

Hirudotherapy Leczenie jest obecnie w stanie uratować ludzi z ogromnej liczby chorób. Czasami stosowanie tej metody leczenia mogą być pacjenta tylko nadzieja na wyleczenie. Ważne jest, aby pamiętać, że leczenie hirudotherapy nie prowadzi do negatywnych konsekwencji. Może być stosowany w leczeniu nie tylko dorosłych, ale także małe dzieci. Przede wszystkim podjąć kurację z pijawki jest zalecany dla osób, które są podatne na rozwój stagnacji w organizmie. Ta procedura działa dobrze przy leczeniu zapalenia sutka, hemoroidy, żylaki miednicy i nóg, zakrzepowe zapalenie żył.

Zintegrowany girudoterapija pracowała również w leczeniu zaburzeń ginekologicznych: endometrioza, włókniaki macicy, procesów zapalnych, schorzeń zaburzeń cyklu miesiączkowego i menopauzy. Jest w stanie nawet pomóc kobietom, które cierpią z powodu niepłodności.

Zintegrowany hirudotherapy aktywnie stosowane w celu zapobiegania chorobom układu krążenia, takich jak nadciśnienie, dystonia, dławica piersiowa, zawał serca, udar mózgu, itd Zaburzenia skóry również z powrotem pod jego wpływem: trądzik, łuszczyca, zapalenie skóry, czyraczność, toczeń, etc. Procedura ta ma wyraźny wpływ w leczeniu owrzodzeń troficznych. Pijawki również pomóc w walce z skaza, kamienie, otyłości i cellulitu. Ostatnio, pracowników placówek medycznych zaczął aktywnie używać pijawek w leczeniu cukrzycy, choroby tarczycy oczu, zapalenie ucha środkowego i zapalenie zatok.

Należy zauważyć, że nie każda osoba nadaje hirudotherapy. Przeciwwskazania i ta metoda terapeutyczna, ale są one nieliczne. Pijawki nie jest konieczne, aby traktować te osoby, które mają wrodzoną incoagulability krwi, cierpią na hemofilię i niedokrwistości, w którym ostry spadek liczby czerwonych krwinek występuje we krwi. Kobiety w ciąży również hirudotherapy zabronione. Przeciwwskazania do tej grupie pacjentów należy ściśle przestrzegać. Wykorzystanie pijawek w ciąży może prowadzić do rozwoju tolerancji indywidualnie jednego lub więcej składników zawartych w gruczołach ślinowych pijawki.

Co innego przy użyciu techniki zwanej przeciwwskazania hirudotherapy? Gdy temperatura pacjenta jest preparat pijawki mogą zawierać, ale bardzo ostrożnie. Z reguły po zabiegu, osoba staje się łatwiejsze, ale nadal każdy powinien skupić się na samopoczucie i zdrowie. Osoby cierpiące na hemofilię, preparaty na bazie ekstraktu śliny pijawki bezwzględnie przeciwwskazane jako girudoterapija. Przeciwwskazania stwierdzić, że osoby z tej choroby po zakończeniu procedury może być duża utrata krwi.

Jaki jest efekt hirudotherapy? Pijawka po nałożeniu na ciało stopniowo wchodzi do krwiobiegu pacjenta wydzielanie gruczołów ślinowych. Chorego obszaru ciała rzędu 50-70% wszystkich składników aktywnych obecnych w płynie wydzielanym przez pijawki. Następnie rozpoczyna się proces powoli pijawka ssania krwi. Po ukąszeniu leczenia nawet przez kilka dni może zwolnić limfy i krwi. Jedna sesja hirudotherapy zwykle trwa nie dłużej niż godzinę, choć warto zauważyć, że same pijawki określić, kiedy należy zakończyć terapię i odpadają od miejsca zastosowania. Czas trwania i ilość kursów dla każdej osoby indywidualnie formowane specjalistów. Zazwyczaj jest to wystarczające, aby przejść 8-12 sesje odczuwać poprawę. Sesje skutecznie przeprowadzać tylko trzy razy w tygodniu. Hirudotherapy, przeciwwskazania, które muszą być ściśle przestrzegane, jest dobrze połączony z masażem, medycynie i wielu innych zabiegów.