628 Shares 9011 views

Ćwiczenia terapeutyczne: ćwiczenia na palcach, do szczotek

Nasze ręce pracują codziennie. Ale płacimy bardzo mało uwagi do stanu więzadeł i zdrowie skóry do nich. To wraca do nas poczucie ciągłym napięciu w rękach, a chrzęst stawów, jak również pogorszenie wyglądu. Kwestie te pomogą rozwiązać ćwiczenia na palcach, do szczotek (fizjoterapia).


Decyzja ta pojawiła się problemy, doskonałą profilaktykę chorób stawów i więzadeł, a dzieci są one mechanizm rozwoju umiejętności motorycznych, mowy, pamięci i uwagi. W rehabilitacji w następujących przypadkach stosować ćwiczenia dla dłoni i palców: udar mózgu, urazowe uszkodzenie mózgu.

Nie są wymagane szczególne warunki ich wykonywania. Ćwiczenia na wzmocnienie rąk i palców do zrobienia, można nawet siedzieć przy stole. W celu zwiększenia ich skuteczności, należy postępować według prostych zasad:

 • Wszystkie kompleksy zrobić w tym samym tempie w obu rękach;
 • wykonywać ćwiczenia systematycznie i regularnie;
 • zrobić w ciągu dnia kilka powtórzeń kompleksu;
 • nie wstrzymując oddech, oddychać swobodnie;
 • Skupić się na każdym treningu, nie być rozproszony.

Tybetańscy mnisi każdego ranka rozpoczyna się z faktem, że robi ćwiczenia na ręce i palce. Poznali ich cudowny sposób, aby przywrócić przepływ energii jest również uważany za źródło utrzymania niezbędnej witalności. Duża liczba komórek na dłonie odruchem jest potwierdzeniem tego faktu naukowego.

Usunięcie zmęczenia

Te ćwiczenia na palcach, aby szczotki zalecenia są dla ludzi, którzy pracują przez dłuższy czas na klawiaturze komputera lub ręcznie wypełnić wiele dokumentów. Jeszcze lepiej codziennie do każdej osoby do przeprowadzenia tych działań dla utrzymania skóry młodej, jak również utrzymanie zdrowia stawów. Rozważmy ćwiczenia na palcach, do szczotek:

 1. WF zaczyna się tej pierwszej ręki sprężonego w pięść. Jako takie, są one potrzebne do użycia po obu stronach obudowy 10 razy.
 2. Trzymać silną pięścią, pozostawać w tej pozycji przez kilka sekund. Rozluźnij rękę. Ta sama liczba powtórzeń.
 3. Tension zmaksymalizować szczotki, potem sama. Zrobić z każdej strony przez 5 razy.
 4. Ścisnąć pięść zaciśnięta i rozwarcia palcami, jeden po drugim, cała reszta zostały ustalone.
 5. Szczotka umieścić na twardej powierzchni. Naprzemiennie podnosić każdą palcem, a reszta nie biorą.

Te lekkie ćwiczenia na palcach, aby szczotki są doskonałe profilaktyka chorób stawów, a tym samym zmniejszyć zmęczenie.

Ćwiczenia dla ścięgien

Przeprowadzono w następujący sposób:

 1. Pozycja startowa: palce są zamknięte, dłonie otwarte. Rozwód w ręku ( „rastopyrivat”) w tym samym czasie bezpośredniego i palce są zamknięte. Musimy zrobić 10 powtórzeń.
 2. Pozycja startowa: palce są zamknięte, dłonie otwarte. Krany siebie palce na przemian, poczynając od małego palca do indeksu. Wszystko razem, ganging jednym ruchem. Wszystko, czego potrzebujesz do 10 powtórzeń.
 3. Pozycja startowa: palce są zamknięte, dłonie otwarte. Zamyka i palce rozwodowe 2 – środkowy i pierścień, a indeks jest dopasowana do środka, natomiast pierścień do małego palca. Powinno być 10 powtórzeń.

Rozbudowa i zgięcie palców w paliczków

Ćwiczenia wykonywane są w sposób następujący:

 1. Początkowa pozycja – wygięte palce i falangi są zamknięte – wierzchołki są rysowane do fundamentów. Zakręt i wyprostuj palce wszystkie w tym samym czasie. Ćwiczenia powinny być wykonane tak szybko, jak to możliwe, jednocześnie i synchronicznie na obu rękach.
 2. Początkowe położenie – są zamknięte palce, dłonie otwarte. Zginanie w falangi, każdy palec po kolei – wygięcie palca wskazującego do małego palca, rozprostować plecy. W tym ćwiczeniu na palcach rąk do regularnych ćwiczeń jest konieczne do osiągnięcia definicję realizacji. W tym przypadku, każdy palec może pracować niezależnie od szczotki podczas gdy pozostałe palce nie dla „pull”.
 3. Początkowa pozycja – wygięte palce i falangi są zamknięte – wierzchołki są rysowane na miejscu. Każdy palec prostować i zginać indywidualnie. Jest to konieczne, aby osiągnąć jasność wszystkich ruchów.
 4. Pozycja startowa: palce są zgięte w paliczków i są zamknięte – wierzchołki są rysowane na miejscu. Zakręt i wyprostuj palce w parach bez nazw poglądowy, paluszki ze średnią.

Ruch każdego palca osobno

Ogólnie rzecz biorąc, wszystko tu na palcach ćwiczeń, aby szczotki są skierowane do niego. Głównym problemem jest zdolność do odsuwania mały palec pierścień – najtrudniejsze. Jakie ćwiczenia na palcach, aby szczotki są skuteczne do testowania punktów danych? Patrz poniżej:

 1. Pozycja startowa: trzymać ręce pionowo swobodnie. Włożyliśmy naprzód jeden po drugim palców prostopadłe palm.
 2. Z pomocą tego ćwiczenia jest rozwój kiści palcami środkowym i serdecznym. Jest to bardzo ważne, ponieważ wiązka jest najwolniejszy z innych mięśni dłoni. To ćwiczenie jest wykonywane na każdej ręce po kolei. Początkowa pozycja – zachowując wolną rękę, a środkowego i serdecznego palce do sprawnego ruch kołowy jak „rower” – ta sama ścieżka w pedałach skrętnymi ma nóg. W trakcie palców trzeba wykonywać, aby zrobić w prawo i lewo. To może powodować dyskomfort, to trudno – mogą pojawić się nieprzyjemne uczucie dokuczliwy w tylnej części dłoni. Aby zmniejszyć je, można uwolnić rękę zapięcie nadgarstek i lekko przesunąć górnych warstw mięśni i skóry palców do tyłu.

Relaksacyjny palców i rąk

Dla każdej sesji treningowej, że ważne jest, aby nauczyć się rozluźnić mięśnie. Można to robić tak często, jak to konieczne. Od tego będzie tylko skorzystać. Możesz skorzystać z następujących metod:

 1. "Shake". Wyobraźmy sobie, że ręka – to prawdziwa plaga. Uścisnąć dłoń tak, że palce i ręce „zwisające bezwładnie.”
 2. "Soaping". Trzeć mocno siebie ramiona jak szamponem lub rozmaz je czymś, mocno ściskając dłoń kolejna runda. W tym przypadku, tym trudniej jest to zrobić, tym bardziej przyjemny relaks po wysiłku.
 3. Palce stykają się w coś solidnego i uderzył kilka razy ręką, jeśli chcesz je odkręcić w kierunku przeciwnym. Najważniejszą rzeczą jest, aby nie przesadzić, w przeciwnym razie można po prostu rozciągnąć więzadła.

Wzmocnienie nadgarstków i stawów

Spełnić następujące ćwiczenia na palcach, do szczotek. Trening siłowy jest często niezbędne dla wielu ludzi. W przedramię i ręka powinna być silna. Starożytni Grecy, która poświęciła wiele uwagi jako broń tamtych latach to było niemożliwe do zastosowania, ze słabą ręką. Legendarny Bryus Li jest mistrzem na siłę rąk i przedramion – uniżył dłoniach „piekielną” szkolenia, tak aby były one w jego bardzo silny.

Pierwsza metoda, które można zidentyfikować – to pompek z pięściami. Następnie można zacząć robić pompek na palcach, oprócz naciśnij ekspandera. Te proste metody dostępne, które mogą zwalnia Cię od bólu palców i rąk w ciągu zaledwie kilku dni. Oczywiście możliwe jest, że po raz pierwszy masz ręce będzie bolało jeszcze bardziej. Tylko będzie to ból o różnym charakterze, związane z uwolnionego kwasu mlekowego i wzrostu mięśni. To całkowicie przechodzi przez tydzień regularnych treningów.

cieśni ekspander

Istnieją różne rodzaje – sprężyn i pierścieni gumowych. Guma tracą sprężystość i rozerwać się w czasie. Jednak są one dość słabe.

Pompek na palcach

Wraz z tradycyjnych pompek może być praktykowane na palcach bardziej wyrafinowaną wersję, jest bardzo skuteczny na palcach rąk i ciała. Do tego trzeba położyć nogi na krześle zrobić, załamała się na tym samym piętrze.

Cieśni żyroskopowy narzędzie ćwiczenia

To skomplikowane funkcje „Urządzenie” zdumiewająco. Niedawno pojawiła się w sprzedaży, z okazały się skuteczne dla wszystkich jego łatwość obsługi. Jest to obszar, z wystarczająco dużym kole, umieszczony wewnątrz. Ten film jest rozwijany ostre szarpnięcie za pomocą koronki, wówczas konieczne jest poczuć jego inercyjne obrót wewnątrz kuli, starając się przyspieszyć i utrzymać ją.

Kilka minut tej pracy może być przyzwyczajony zdobyć biceps mięśni, przedramienia i ramienia. Nie trenować swoje palce, to jest bardzo skuteczne dla przedramienia i nadgarstka. Doskonałe narzędzie do zapobiegania syndrom tunelu.

Finger fitness i Greg Irwin

To jest człowiek, który wynalazł palec fitness. Greg ćwiczenie dla palców przekształcony sztuki. On odgrywa pewną „poglądy” tylko palcami obu rąk. On opracował system zaprojektowany specjalnie dla gitarzystów i nagrane filmy szkoleniowe, wydał książkę. Wszystko to jest również dobre dla rozwoju palców.

regularność

Podsumowując wszystko powyższe, możemy zauważyć jeszcze, że rozwój każdej rzeczy Skill – regularnością. Wody zużywa się kamień. Jeśli jest to traktowane jako „bramki”, zawsze ją dostanie. Podobnie, trening będziesz mieć pewność, aby przybliżyć się do doskonałego wyniku, ale tylko jeśli robisz to regularnie. Robić przerwy, odpoczynku, ale w żadnym wypadku nie poddawaj się, wracając z nową energią za każdym razem, aby osiągnąć pożądany, zawsze inna, nawet mały krok.

gimnastyka dla dzieci

Rozwój dziecka w wieku do 5 lat rękach pomaga formowane z gliny lub iłu, podnosząc mozaikę, wiązania węzłów, mecz piłki. Jednocześnie z uczniami ze względu na duże obciążenie rąk podczas pisania trzeba zrobić specjalne ćwiczenia na palcach.

 1. "Track". Umieść kciuk pierwszej strony paznokcia kciuka w dół drugiej strony, aby uzyskać 2 kroki. Wtedy wszystkie czubki palców umieścić na przemian na siebie, w ten sposób symulującej chodzenia.
 2. "Cock". Palm zablokowana w zamku. Naciśnij lewą dłoń z tyłu po prawej stronie. W tej strony trzeba wyprostować, tak aby imitować grzebień koguta.
 3. „Słoń”. Nienazwany wskazujący i mały palec i duże – nogi słonia. Wyciągnij palec jako bagażniku. Należy pamiętać, że słoń musi iść powoli, wchodząc na przemian na każdej nodze.
 4. "Centipede". Połóż palce na krawędzi stołu. Opanowane, zamieniając je na drugim brzegu stołu.
 5. „Ciasto”. Ręce symulować ugniatanie. To ćwiczenie rozwija małym pędzelkiem.
 6. „Latarka”. Fist ciasno. Wyprostuj palce dłoni i oddalają się od siebie, rozpakować je i wycisnąć.

W tym celu te ćwiczenia dla dzieci ciekawym działalności lub śmieszne dźwięki towarzyszą historie.