770 Shares 9872 views

Co jest necatoriasis? Objawy, leczenie i profilakika

życie ludzkie jest stale podłączone do jego otoczenia. I to nie tylko zapewnia nam wszystko, co niezbędne dla korzystnego życia, ale czasami obarczona wieloma niebezpieczeństwami. Nawet takie rzeczy jak przyjemny wypoczynek na łonie natury, mogą doprowadzić do całkowicie nieoczekiwane zakończenie. Dzisiaj mówimy o tym, co jest necatoriasis. Choroba ta codziennie narażone są tysiące ludzi, a więc ważne jest, aby wiedzieć, jak ona się objawia i jak chronić siebie i rodzinę przed ewentualną infekcją.


Amerykański tęgoryjec

Co jest necatoriasis? Ten zakażenia ślimakowe wynikające z penetracji ciała ludzkiego robaków – American tęgoryjec (Necator americanus). Pasożyt ten jest powszechny, ale najczęściej jest to spotykane w Afryce, Azji i Ameryce. Najbardziej optymalne środowisko dla niego – tropikalny i subtropikalny klimat. Bo jeśli planujesz jechać na wakacje w tej części świata, należy być ostrożnym, jak to możliwe.

Obejmuje ona robaki w grupie małych glist (tęgoryjców). Necatoriasis spowodowane patogenu Tęgoryjec, tylko stoi trochę fizjologicznej różnicy od innych małych robaków. Ich wykrywanie i leczenie jest realizowane jako zasadę dla wszystkich rodzajów pasożytów z tej grupy. Dorosły Amerykanin tęgoryjec robak osiąga długość 10-13 cm i ma wygiętą głowę, więc jest często nazywany krivogolovkoy. Jamy ustnej pasożytami ma dwie płytki skrawające, co pomaga użytkownikowi bezpieczne paszy przez gospodarza. Cykl życia robaka jest wystarczająco długi – do 15 lat.

cykl życia

Ważne jest, aby wiedzieć, jak patogen rozwija się zrozumieć, co necatoriasis i jak bronić się przed nim.

Larwa rozwija się z jaj robaków złowione w glebie z kałem w ciepłym, wilgotnym środowisku. W ciągu 7-10 dni larwa zamienia się Filaria, nabywa przełyk i od tego momentu staje się niebezpieczny dla ludzi. Aktywnie porusza i łatwo wpaść do wody lub żywności. Ale połów necatoriasis możliwe i za pomocą prostego dotyku. Amerykański tęgoryjec larwa, uczucie ludzkie ciepło, będzie starał się przeniknąć przez skórę i dostać się pod nią. Raz w organizmie człowieka, amerykański tęgoryjec przebić sobie drogę do naczyń krwionośnych.

Krwią jeździ po całym organizmie, co prowadzi do płuc, a przez nich i do gardła. Larwa zostanie połknięty ze śliną do żołądka, a stamtąd jest wysyłana do dwunastnicy. To gdzie jest ostateczna przemiana maleńkim larw do dojrzałych osobników. Po 8-10 tygodniach po wejściu do ciała, robaki zaczynają aktywnie rozmnażać. W oczekiwaniu na ich jaj wyjdzie z kałem, a więc zaczyna się nowy cykl życiowy. Musisz wiedzieć, co necatoriasis i zrozumieć, że nie może zostać zainfekowany przez chorego. Dzieje się tak tylko wtedy, gdy komórka jajowa robak uderzył w ziemię, z powodzeniem przekształcił się larwy i po znalazł swojego właściciela.

Jak objawia?

Głównym problemem w leczeniu jest bezobjawowy. Ale jeśli zauważyli niewyjaśnionych zmian lub pogorszenie jego stanu zdrowia, jest całkiem możliwe, że powodem tego był necatoriasis. Objawy aktywnie przejawia się tylko wtedy, gdy ciało osoby dotkniętej jest nadwrażliwość lub poddane infekcji masowej. Trwa okres inkubacji do 2 miesięcy, w tym czasie mogą być reakcje alergiczne lub toksykologii.

Objawy na różnych etapach

Powinieneś wiedzieć, co necatoriasis i zwracać uwagę na swoje zdrowie, zwłaszcza jeśli jesteś w potencjalne ryzyko. Oto kilka manifestacje, które powinny wzbudzić podejrzenia:

  1. Gdy zakażenie nastąpiło przez skórę, w miejscu wprowadzenia może pojawić się świąd, pokrzywka, pieczenie i innych objawów skórnych. Kiedy masa chorej kończyny mogą wyglądać na opuchnięte i trzymano przez kilka miesięcy. W ciężkich przypadkach, obrzęk naczynioruchowy.
  2. Przesuwając patogenów układu oddechowego pojawić się świszczący oddech, duszność. Może w końcu rozwijać zapalenie opłucnej, zapalenie oskrzeli i zapalenie płuc.
  3. Jeśli przedawkowanie występuje zgaga, apetyt wzrasta. Nudności, wymioty, biegunka, ból w trzustce i w wątrobie. Istnieją przypadki, w smaku (na przykład, chęć jedzenia kredy lub gliny).
  4. również powoduje niedokrwistość necatoriasis. Objawy pojawiają się, gdy ślimak jest zamocowany do powierzchni narządu i niszczy integralność rozpoczyna przedłużonego krwawienia. Amerykański sama tęgoryjec zasila również krew gospodarza, w miejscach ugryźć wrzody powstają. Jest niedobór żelaza, białka jest zmniejszona we krwi. Człowiek doświadcza problemów drażliwość, zmęczenie, bóle głowy, sen.

leczenie

Po odkryciu jaja w stolcu są diagnozowane – necatoriasis. Leczenie ma na celu wyeliminowanie pasożytów i ich jaj, a także podniesienie poziomu hemoglobiny we krwi. Przypisywanie leki przeciwrobacze i zrekompensowania braku żelaza. Zabieg trwa tylko kilka dni, a w kolejnych kosztów w każdy możliwy sposób, aby wzmocnić swoje zdrowie i upewnić się, że infekcja nie powtórzy. Diagnozy i lekarze przepisujący lek zakaźną chorobą lekarz.

profilaktyka

Ludzie, którzy pracują lub zrelaksować się w przyrodzie, należy zachować szczególną ostrożność, zwłaszcza w gorące lato. Trzeba przestrzegać zasad higieny osobistej, często myć ręce i obsypać dokładnie przetworzone warzywa i pić tylko przegotowaną wodę. W obszarach o wysokim ryzyku zakażenia nie trzeba chodzić boso, a owoc jest lepsza elektronika gotowania przed spożyciem. W strefach zagrożonych wybuchem, zaleca się, aby zalać wrzątkiem lub posypać solą ziemi, zwłaszcza jeśli masz małe dzieci, a oni potrzebują szczególnej uwagi. Dzieci rzadko podjąć środki ostrożności, ale chętnie poeksperymentować w trawie.

Owsicy, glistnicy, Tęgoryjec, necatoriasis – wszystkie te choroby są klasyfikowane jak choroby powodowane przez nicienie – glisty. Nawet obserwując wszelkie środki ostrożności, aby dostać jeden z nich może być bardzo proste. Najważniejsze – przestrzegać profilaktyki oraz w przypadku podejrzenia natychmiast szukać pomocy. Wczesne leczenie będzie nie tylko zaoszczędzić od nieprzyjemnej choroby, ale także chronić zdrowie poważnych problemów w przyszłości.