697 Shares 2316 views

Który wymaga USG brzucha dla dzieci

Nie bój się, jeżeli miejscowy pediatra oferuje zabrać dziecko na USG jamy brzusznej. Nie poddawaj się na tych badaniach, to nie ma wpływu na pracę ciała dziecka, nie powodują mu ból i nie naświetlać ją.


Kiedy USG jest powołany?

USG jamy brzusznej dzieci zrobić w następujących przypadkach nawet do roku:

– Do oceny rozwoju narządów wewnętrznych i potwierdzić brak / obecność nieprawidłowości;

– żółtaczki noworodków;

– częste mitralnej. Należy również sprawdzić, czy są jakieś oznaki patologii rozwoju mózgu;

– ze słabą przyrostu masy ciała;

– z kału wzrosła cieczy, bez dowodów koinfekcji;

– podejrzenia lub pilorospazm zwężenie odźwiernika, które są identyczne z objawami.

Ale nie jest to pełna lista wskazań, dla których wyznaczone USG brzucha dla dzieci. Zatem uprawiane dzieci takie badania są konieczne, gdy:

– ból brzucha;

– uczucie ciężkości i napięcia w prawym górnym kwadrancie;

– gorycz w ustach, odbijanie kwasem, nieświeży oddech;

– żółtaczka;

– wzdęcia.

Ponadto wszelkie urazy brzucha są bezpośrednim wskazaniem do USG, jeśli towarzyszy im ból, i to musi być zrobione jak najszybciej.

Preparat do procedury

Prowadzenie USG brzucha dla dzieci nie powoduje bólu ani dyskomfortu, to nie jest przerażające. Ale jest to niezbędne do prawidłowego przygotowania i karmić dziecko przed zabiegiem:

– termin niemowląt głód wynosi około 3 godzin;

– dla dzieci do lat 3 – 4 godzin;

– dzieci w wieku powyżej 3 roku życia nie powinny jeść przez co najmniej 6 godzin.

Karmienie piersią matka powinna zrezygnować z pokarmów, które powodują wzdęcia (fasola, surowych owoców i warzyw, pieczywo, kwas chlebowy, różne słodycze, soki, ciasta, mleko, itp Za radą lekarza). Dzieci do lat 3 nie powinny studiować dni do jedzenia warzyw i owoców przecier, sok. Ale zanim USG jamy brzusznej u dzieci, które mają ponad 3 lat, wymagają bardziej starannego przygotowania. Muszą być na trzydniową dietę, która wyklucza pokarmów gazów tworzących. W dniu badania można pić tylko czystą wodę.

Jak i gdzie spędzić USA

Jeśli pediatra dzielnica wysyła cię na USG, to jest prawdopodobne, aby trzymać bezpłatną klinikę. Ale jeśli w szpitalu dziecięcym nie sprzęt, specjaliści, lub chcesz dokładnie sprawdzić wyniki, można dowiedzieć się, gdzie można jeszcze zrobić USG jamy brzusznej dziecka. Cena za takiego badania jest praktycznie identyczny koszt samej procedury dla dorosłych, to w większości przypadków zależy od wybranej klinice. Należy jednak pamiętać, że dzieci trzeba szukać specjalistów tuż nad dziećmi. Lekarz, który specjalizuje się w dorosłych, którzy nie są w stanie właściwie ocenić wyniki diagnozy dziecka.

Badanie może ujawnić wiele problemów, takich jak:

– zapalenie wątroby (ostre i chroniczne formy widoczne);

– kamienie i skrzepy w pęcherzyku żółciowym;

– cysty, guzy wątroby, przekrwienie nim;

– patologia śledziony (powiększenie, pojawienie się dodatkowego zainteresowania) lub uraz serca;

– zapalenie otrzewnej;

– objawy zapalenia trzustki ;

– powiększenie węzłów chłonnych.

Nie należy lekceważyć potrzeby USG dziecka jamy brzusznej. Rozszyfrowania wyniki te niekoniecznie wyrażane przez rodziców i przeniesione do pediatry. Ostateczna diagnoza jest już ustalone z lekarzem dzieci, podczas gdy on może powołać dodatkowych badań, aby zalecić leczenie lub konsultacji z innymi odpowiednimi specjalistami.