706 Shares 6056 views

Najlepsi ludzie w Rosji – kim oni są?

Oczywiście, są wykorzystywane do określenia, ile człowiek jest mądry, ale na podstawie własnych rozważań. Często po skomplikowanej arytmetyki rozwiązywania problemów lub nierozstrzygniętych problemów domowych mówimy Unicum: „Jak mądry jesteś” Wszystkie te słowa są przyjemne, chociaż nie każdy martwi się myśli o tym, jak ważne są naprawdę. Jednak geniusz osoba może być określona przez szereg kryteriów. Jednym z głównych, oczywiście, jest poziom inteligencji. Około 50% osób, które zamieszkują Ziemię mieć poziom IQ od 90 do 110 jednostek. 2,5% osób składnik aktywny przekroczy punkt 130, a tylko 0,5% może oferują że wartości IQ ponad 140.


Oczywiście, debata nad tym, kto jest najbardziej inteligentną osobą na świecie, będzie trwać przez długi czas. Każdego roku na świecie rodzą Einstein University, geniusz, który kilkadziesiąt lat będą przedmiotem gorącej debaty.

Rosja – kolebką inteligentnych ludzi

Oczywiście, wiele osób interesuje się pytanie, kim są dziś najbardziej inteligentnych ludzi w Rosji?

Nasz kraj, jak poprzednio, rodzi geniuszy i maniaków. Dlaczego niewiele wiemy o ludziach, którzy należą do kategorii „najbardziej inteligentnych ludzi w Rosji?” Chodzi o to, że nie lubię mówić o sobie publicznego, wolą nie udzielać wywiadów mediom i nie stać się stronami programów telewizyjnych. Taki czy inny sposób, ale każdy człowiek ma pewną ilość wiedzy, a znaczenie jest nie tyle jego objętość procentowo stosowania jej elementów.

Więc kim są – najbardziej inteligentnych ludzi w Rosji? Przed rozważeniem to pytanie, zastanówmy się co jest geniuszem z psychologicznego punktu widzenia.

portret psychologiczny

Ogromna część maniaków i intelektualistów prowadzi samotne życie, unikając pojawiać się publicznie. Nie są kuszeni przez sławę i uznanie. Oni nie widzą siebie jako wybitnych osobistości mówiące, że każdy człowiek jest obdarzony pewnego poziomu inteligencji i zdolności do prawidłowego dysponowania nimi, sukces.

Taki czy inny sposób, ale debata nad tym, czy nie ma wymarły nawet najbardziej inteligentnych ludzi w Rosji wciąż nie ustają. Więc kto może być klasyfikowany jako „geniuszy krajowych” dzisiaj?

Grigorij Perelman

Ogromna liczba ludzi w naszym kraju uważają, że najbardziej inteligentny obywatel rosyjski jest Grigorij Perelman. To był w stanie udowodnić, słynne twierdzenie Poincare. Będąc jeszcze studentem, zainteresował się naukami ścisłymi, uczenie ich centrum matematyki dla uzdolnionych dzieci. Tylko cztery trening fizyczny uniemożliwia mu zdobyć złoty medal po ukończeniu szkoły. Jego kariera akademicka została zwieńczona dwie nagrody pieniężnej na dużą skalę, z której odmówiono w formie publicznej ( „Millennium Prize” oraz nagrodę Europejskiego Towarzystwa Matematycznego). Należy zauważyć, że zdjęcie z inteligentnym człowiekiem nic specjalnego godne uwagi. Na zdjęciu przedstawia mężczyznę z brodą i długimi włosami, ubrana w skromne ubrania.

nie preferuje się pojawiać w miejscach publicznych i nie lubi rozmawiać z dziennikarzami.

Anatolij Wasserman

Kolejna część ludzi na pytanie, jak nazwać najmądrzejszą osobą w naszym kraju, nie wahaj się, aby odpowiedzieć: Anatolij Wasserman. Spośród wszystkich osób, a wygrał niewyobrażalną liczbę zwycięstw w różnych gier intelektualnych w telewizji. Szeroki zakres wizji, intuicji i wysokim stopniem erudycji – to główne elementy jego sukcesu. On również osiągnął dobre wyniki w dziedzinie wiodących programów edukacyjnych odbiornika TV.

Kobiety z intelektualisty w Rosji

Niektóre płci pięknej w kraju może pochwalić się wysoki poziom IQ. W rankingu najbardziej inteligentne kobiety pierwszej pozycji, według sondaży, obejmuje ona wszystkie znane urzędnik w Walentina Matwijenko. Zdaniem rosyjskich respondentów kobiet może również obejmować intelektualny Irina Chakamada, dobrze, jeśli wziąć postacie historyczne, lista byłaby niepełna bez cesarzowej Katarzyny II.

geniusze wszechświata

Taki czy inny sposób, ale pytanie o to, kto jest najmądrzejszy człowiek w historii społeczeństwa, pozostaje otwarta.

Każdy ma swój punkt widzenia co do tego, kto ma najwyższą inteligencję. Należy również zauważyć, że w próbie, aby dowiedzieć się, jakiego rodzaju ludzie są najbardziej inteligentne, nie można polegać na wynikach danego testu. Istnieje ogromny arsenał sposobów, w jaki możemy określają potencjał umysłowy osoby, ale nie może zagwarantować dokładności. Dlatego niemożliwe jest bez błędu jasno określić poziom inteligencji.

William Sidis

Jeżeli weźmiemy pod uwagę współczynnik IQ, dłoń należy do zamieszkania w Stanach Zjednoczonych – William James Sidis. Jego IQ wynosi 250 sztuk. Ta unikalna ma niezwykłą zdolność do myślenia matematycznego i wie ogromną liczbę języków obcych. Sidis żył tylko 46 lat, ale w tym czasie był w stanie osiągnąć wiele: już drugi rok życia, nauczył się pisać i był autorem czterech książek do lat ośmiu. W wieku 11 lat, William został przyjęty do Harvard University, gdzie ukończył z wyróżnieniem.

Po 6 latach, był zaangażowany w sposób profesjonalny w nauczaniu. Sidis dobrze zorientowani w sprawach historii, psychologii, kosmologii.

Marilyn vos Savant

Nieznacznie różni się od powyższego poziomu geniusz intelektu Marilyn vos Savant. Nawet w wieku dziesięciu lat, zgodziła się przystąpić do egzaminu na poziomie IQ, a wynik był szokujący – 228 sztuk. Jej nazwa została uwieczniona w Księdze Rekordów Guinnessa. Zdaniem Marilyn, w większości przypadków, maniaków rodzą się z rodzicami o wysokim poziomie inteligencji.

stiven Hoking

Jednak ktoś może zauważyć na liście pod nazwą: „najbardziej inteligentnych ludzi na świecie”? Oczywiście, mówimy o Stivin Hawkinga. Poziom jego IQ wynosi 160 sztuk. Hawking jest jednym z czołowych ekspertów w dziedzinie fizyki teoretycznej.

Kim Ung-Yong

I oczywiście, trzeba podkreślić unikalne zdolności intelektualnych koreański uczony Kim Ung-Yong. Już w trzecim roku życia, opanował dwóch języków, a sześć lat później został zaproszony do „gryźć granitu nauki” w Stanach Zjednoczonych.

wniosek

Pamiętaj, że nikt nie daje badanie obiektywną odpowiedź na pytanie, jak inteligentnych ludzi.

Ważne jest, aby brać pod uwagę nie tylko na poziom IQ, ale także społeczny, pochodzenie rasowe, wykształcenie i inne czynniki. do tej pory ludzki mózg jest uważany za niejawne książka, ale jej potencjał nie jest w pełni poznany. W konsekwencji, od granic zdolności intelektualnych zbyt wcześnie, aby powiedzieć. Co to znaczy? Tylko to, co trzeba trenować swój własny mózg.