770 Shares 9927 views

Bałwochwalstwo – religia opiera się na kulcie wielu bogów. Historia Religii Świata

Aby powiedzieć, że takie bałwochwalstwo, wyraźnie bardzo trudne, bo nawet obiekty vozvayaniya, deski, słupy, rzeźby, która wywyższa człowieka, może być już za bałwany świata materialnego. A co istnieje opinia na ten temat w różnych religiach świata? W ogóle, buddyzm, chrześcijaństwo, islam, judaizm i różne formy pogaństwa podobnych opinii. Oni nie są szczególnie mile widziane to podejście, i dla nich bałwochwalstwo (religii opartej na kulcie wielu bogów) jest niedopuszczalne.


Na Stwórcy nie ma formy, ciała, a więc wszystkie jej obrazu – jest to tylko interpretacja ludzkiego umysłu. Można wyciągnąć ludzi, ale nie dać im niepotrzebnego mistyczne lub religijne znaczenie. Wszelkie gloryfikacja obiektów w końcu prowadzi do uroczystego uwielbienia, a tym samym narusza sens i cel uwielbienia dla Boga.

Bałwochwalstwo w buddyzmie i islamie: jaka jest różnica?

Temat: „Człowiek i religia” jest istotne dla ludzi na całym świecie. Na przykład w Indiach, gdzie zdecydowana większość ludności stanowią buddystą, kwestia ta ma znaczenie dla praktycznie każdego. Pomimo ogromnej liczby dostępnych im boski obraz i posągi, że nie czcicie do nich, i do których są przeznaczone. Dla nich te obiekty są tylko pośrednikami.

Jeśli chodzi o islam, wszystko jest znacznie bardziej skomplikowana. Doktryna ta nie ponosi obraz Stwórcy, jego zwolennicy nie są idolami. Istotnych rzeczy w tej religii jest tylko jeden wspólny wątek ze Stwórcą, a ten kamień, który znajduje się w Mekce.

Bałwochwalstwo – fundament chrześcijaństwa

Chrześcijaństwo jest bardzo subtelne podejście do tematu bałwochwalstwa. Religia oparta na kulcie wielu bogów, o którą przechodzą gładko i skrycie, przynajmniej tak twierdzą niektórzy przeciwnicy tradycyjnego kościoła. Nie mogą zrozumieć, dlaczego ona z zadowoleniem przyjmuje czczenia ikon w postaci obrazów, rzeźb, krzesła, kości i innych atrybutów boskich przedmiotów, gdyż wyniesienie obiektów i obrazów do rangi Pisma świętego jest surowo zabronione. Ale ministrowie i parafianie nie widzisz to nie jest haczyk. A chodzi o to, że wierzący i nie traktować ich jak idoli lub bogów.

Tłumaczone z greckiego słowa „ikona”, czyli „obraz”. A ponieważ uważali bogów lub idole jest nie do przyjęcia, to jest tylko obrazem Boga, aniołów, świętych. Adoracja twarzy w pobliżu serca, osoba nie jest sporządzony z materiału obiektu graficznie i plastycznie przez metal, drewno, farby. Jego wniosek lub wewnętrzny spowiedź poświęcona temu, który jest przedstawiony na ikonie. Każdy wie, że łatwiej jest przekazać ideę do Najwyższego, kiedy zostaÅ litsezreesh lub najpiękniejszy obraz. Zastosowanie takiego światła „przewodnika” jest o wiele bardziej przyjemne niż treści z pustymi ścianami.

Protestanci, pogan i bałwochwalstwo

Biorąc pod uwagę, bałwochwalstwo w chrześcijaństwie, protestanci, że niektóre jego obszary straciły oryginalne połączenie ze Stwórcą. A wszystko to stało z powodu złamania własnych pism, które wielokrotnie powiedziano wyraźnie nie czcić niczego materialnego, powiększyć obraz, obiekty stworzone przez człowieka. Ale chrześcijanie w jego obronie powiedzieć inaczej, na przykład, ikony są podane do ludzi tak, że z szacunkiem przywodzi na myśl dzieło Boże, a wyczyny Świętych. Święte obrazki – to jest jak książka, ale tu, podobnie jak twarze zawartości tekstowej.

Pogańskie bałwochwalstwo – religia opiera się na kulcie wielu bogów – łamie wszelkie rekordy pod względem liczby ładunków w swoim wystąpieniu. Wyznawcy tej religii jest najbardziej oskarżony czczenia bożków. A prawda jest taka, że niestety nie wszyscy zwolennicy pogaństwa może odpowiednio wyróżnić i różnicować traktowania na stanowisko drewna od modlitwy do Stwórcy.

Tu i teraz nie zrobić sobie idola

Częsta zmiana priorytetów w społeczeństwie ma bardzo szkodliwy wpływ na człowieka jako jednostki. Dziś dla wielu idoli i bożków są pieniądze, władzę, popularność, światowe korzyści, status w społeczeństwie. Oczywiście, to powoduje stopniową degradację populacji w różnych krajach. Rola wiary w tym przypadku bardzo wysokie, bez względu na religię lub wyznanie. Obecnie kwestia podniesienia wagę i znaczenie wartości kulturowych i duchowych nad materialnymi przejawami osiągnęła Rubikon. To również można uznać i właściwa postawa wobec rodziny, relacje z rodzicami i dziećmi.

Zmiana wartości duchowych w nisko położonych, podporządkowuje zwierzęce instynkty, stał się najbardziej znanym z pojawieniem się takich pojęć jak „symbol seksu”, „mój idol” i tym podobne. To właśnie w tym okresie od prostego robotnika zaczął szydzić i priorytet szacunek odszedł, na przykład, piosenkarka, modelka, bokser lub piłkarz modą. Takie sverhpochitanie bogactwo, pragnienie sławy, uwielbienie doprowadziło do degeneracji i upokorzył praw moralnych istnienia.

Aby dojść do równowagi i wyeliminować zniekształcone postrzeganie świata, każdy jest ważne, aby rozważyć, czy nie żyje to, czy poprzez sumienie. Zdając sobie sprawę, człowiek coraz bardziej jasne, jak przekształca i ewoluowała bałwochwalstwo. Religia oparta na kulcie wielu bogów, ubrany w nowym nowoczesnym kształcie, co jest ważne, aby ujrzeć w zarodku. W tym przypadku osoba ta jest już przed świadomego wyboru, a nie wędrować, jak ślepiec. On wie, co jest dla niego dobre, uznaje, że nałożenie i wyraźnie widać, z tego co można bezpiecznie wyrzucić. Powodzenia!