900 Shares 5353 views

Palpacyjne tarczycy: Zasady i sprzęt

Palpacyjne tarczycy – Jest to pierwszy etap diagnozy, co pozwala na wykrycie obecności choroby. Z tych wydarzeń specjalista określa stopień choroby, a następnie przypisuje dalszych badań.


streszczenie

Badanie palpacyjne tarczycy wykonaniu wszystkich pacjentów kierowanych do endokrynologa. Wczesne wykrywanie niektórych chorób pozwala specjalista przepisać leczenie zachowawcze, że dana osoba nie musi uciekać się do zabiegu.

Trochę o ciało

Jaki jest tarczyca? Według ekspertów, jest to gruczoł wydzielania wewnętrznego, który jest obecny we wszystkich kręgowców. Utrzymuje jod i hormony zawierający jod wytwarza produkcji (tj iodothyronines), które są zaangażowane we wzrost komórki i organizmu jako całości, a także w regulacji metabolizmu.

Palpacyjne tarczycy jest łatwe i proste. Znajduje się w przedniej części tchawicy w szyi, pod gardło. Zazwyczaj ludzie mają takie ciało ma kształt motyla.

Omacywanie tarczycy. Zakres jego wzrost

Potrzebna jest procedura? Faktem jest, że z powodu tej choroby ciała dotyka tak wielu ludzi. Choroby te mogą występować w tle w postaci niezmienionej, zwiększone lub odwrotnie, niskiej zdolności wydzielania wewnętrznego. Występujący w niektórych obszarach niedoboru jodu często prowadzi do rozwoju i kretynizm endemicznego wola.

Tarczyca palpacyjne ujawnia istnienie problemu i określenie zakresu tej choroby:

0. Wymiary badanego organizmu do takiego stopnia naturalnego. Zatem shchitovidka praktycznie niewykrywalne, a przez oględziny nie są zdefiniowane. Nawiasem mówiąc, cienkie ludzie podczas oględzin ciała nie może być wyczuwalny w ogóle.

1. O tym stopniu mówią w takim przypadku, jeśli pacjent czuje się specjalistyczną przesmyku, gdy pierwszy jaskółki.

2. W tym etapie przesmyk staje się bardziej zauważalne. W tym przypadku odsetek raka wyraźny i znacznie powiększone.

3. Przy takim stopniu oba płaty tarczycy zwiększona. Nawet z wizualnym zbadaniu pacjenta lekarz może łatwo zauważyć problem. Po sondowania ciało niemal natychmiast identyfikuje wszystkie dostępne zgrubienie.

4. Ten krok jest bardziej poważna. Wzrost tarczycy staje się tak widoczne, że tak zwane crop zaczyna mieć nienaturalny rozmiar. Ponadto, asymetria piersi zauważyć i Przesmyk dobre kije. W procesie badania pacjenta ujawniła kompresji otaczających narządów i tkanek w szyję. Ból w badaniu palpacyjnym tarczycy zaczyna być odczuwalne przy lekkim nacisku. Również na tym etapie głosu pacjenta staje się chrapliwy. To jest stałe poczucie ucisku w szyi i poczucie, że jest coś, aby zapobiec jej połknięciu.

5. W ostatnim kroku opracował już wielkość wola, która przekracza wszelkie dopuszczalne normy.

Palpacyjne tarczycy: Sprzęt

Uczucie tarczycy pacjenta powinien tylko endokrynolog, jednocześnie jest on zgodny ze specjalną techniką. W badaniu pacjenta lekarz może podjąć zupełnie inną postawę, pomóc mu zbadać pacjenta jak najdokładniej, a do określenia stopnia wzrostu w organizmie wewnętrznego.

Od wyniku kontroli i badania palpacyjnego tarczycy? Specjalista przylega do następujących zasad:

  • Stojąc twarzą do pacjenta, endokrynologa stawia kciuki tarczycy chrząstki, a reszta leżała na sternomastoid mięśni strefy obojczykiem. Jeśli podczas takich dociekliwe danych do diagnozy nie wystarczy, pacjent jest proszony, aby wziąć łyk. Wynikiem tego jest przemieszczenie chrząstki i dotknąć korpus obraca się w pełni. W ten sposób można łatwo wykryć palpacyjne przesmyk.
  • Stojąca na prawo od badanych, lekarz bada pacjenta, prosząc go, aby pochylić głowę do przodu. W tej pozycji, osoba maksymalnie rozluźnić mięśnie, czyli ciało sonda może być dość łatwe. Endokrynolog lewej dłoni trzyma szyję w jednej pozycji, a prawą ręką delikatnie bada zarówno gruczołu zakładowego.
  • Stojąc za pacjentem, specjalista może umieścić kciuk na karku, a drugą do przeprowadzenia gruntownego palpacyjne tarczycy.

Poprzez przeprowadzanie tych kroków, lekarz może z łatwością dokonać wstępnego wniosku o obecności lub braku zwiększania narządu wewnętrznego.

Wyniki badań

Palpacyjne tarczycy u dzieci i dorosłych pomaga specjalisty wyciągnąć wstępne wnioski na temat stanu pacjenta. W niektórych przypadkach pacjent powinien martwić? Jeśli podczas kontroli narządu wewnętrznego nie jest wykrywalny, to mówi o swoim stanie normalnym (czyli patologiczne nie wzrasta).

Zgodnie z klasyfikacją konwencjonalnej, w endokrynologii określono trzy stopnie, z których tylko jeden jest wariant z normą. Co do reszty, to już pokazują rozwój patologii.

Jeśli w trakcie jego badania pacjenta tarczycy namacalny, ale raczej słabo, a potem mówić o pierwszym stadium choroby. Ten ostatni stopień choroby diagnozuje się, gdy szkoda jest określana przez badania palpacyjnego bardzo dobrym stanie.

Opis badania

Teraz już wiesz, jak wygląda badanie palpacyjne tarczycy. Normalnie organizm nie powinna zostać zwiększona. Należy zauważyć, że badania, przeprowadzone przez lekarza, który jest początkowym etapem diagnozy. On nie daje pełnej gwarancji, ze względu na fakt, że ekspert może się mylić, zwłaszcza, gdy badanie jest zbyt cienkie lub osoby otyłe. Choć początkowa idea stanu pacjenta w ten sposób, aby wszystko można.

Szczególną uwagę podczas badania palpacyjnego ciała wewnętrznego należy podawać pacjentom, którzy mają nadwagę. Wynika to z faktu, że tacy ludzie mają warstwa tłuszczu może być dość łatwe do podjęcia przez tarczycę, które dadzą błędny wynik badania. Dlatego możliwe jest, aby korzystać z tego typu badania jest tylko razem z innymi.

korzyści palpacyjne

Główną zaletą fizycznego badania palpacyjnego tarczycy jest to, że ten sposób, pacjent może używać osobno. Ale to powinno być bardzo ostrożny, aby działać. Po tym wszystkim, niewiedza ludzkich cech anatomicznych może łatwo prowadzić do katastrofalnych rezultatów.

leczenie

Leczenie chorób tarczycy powinny rozpocząć się dopiero po wszystkich środków diagnostycznych, w tym na zlecenie analiz odbędzie się hormony. Pierwszy stopień choroby wymagają terapii medycznej. W tym przypadku, osoba musi pić sztuczne hormony i inne leki na całym jego życiu. Jeśli nie zostanie to zrobione, tarczyca może zwiększyć jeszcze bardziej.

Najbardziej skutecznym i sprawdzonym sposobem leczenia raka jest uważany za jego całkowite usunięcie chirurgiczne. Jednak metoda ta jest również niezwykle niebezpieczne. Dlatego, w celu przeprowadzenia takiej operacji powinny być tylko doświadczony chirurg. Należy zauważyć, że przed umieszczeniem pacjenta na oddziale intensywnej terapii, musi poddać się specjalnego traktowania. W tym okresie pacjent jest przepisywany różnych leków, a także zaleca, aby trzymać się ścisłej diety, bogate w naturalne witaminy.