898 Shares 8549 views

Hormon grelina jest jaki jest, jako funkcja spadku a

Co zrobić, jeśli kiedykolwiek chce jeść? Jest to palący problem dla wielu kobiet i mężczyzn. Ale niewielu wie, że jest to hormon grelina odgrywa istotną rolę w kontrolowaniu głód. Im więcej greliny w organizmie człowieka, tym bardziej apetyt. Resist chęć do jedzenia staje się trudne, ponieważ przeciwko naturze ludzi wciąż bezsilny. Ale istnieje kilka sztuczek, które pomogą głód sterowania poprzez wpływanie na procesy fizjologiczne organizmu. Przestrzeganie kilku prostych zasad, można przejąć kontrolę nad swoim apetytem.


stłumić głód

Wiele osób ma problem z nadwagą, zastanawiają się, co się greliny hormonów? Jak zmniejszyć i dlaczego? Jak się okazało, jedzenia niektórych pokarmów i napojów może wyzwolić aktywną produkcyjną ciało hormon głodu proces. W rezultacie osoba ma apetyt, który jest po prostu niemożliwe do zignorowania. Często ludzie mówią, że chcą mieć, pomimo niedawnego napięty PONIŻEJ. Tak więc, nie tylko osoba ma nadwagę, ale również nieustanne uczucie ciężkości w żołądku, a nawet poważne problemy zdrowotne.

Pokarmy, które pomogą Ci szybko uzyskać wystarczająco

Aby szybko dostać wystarczająco małej porcji żywności, konieczne jest, aby wiedzieć, które powinny być spożywane pokarmy. Żywność, która ma wysoką zawartość błonnika pomaga rozciągnąć ściany żołądka, co mogłoby spowodować obniżenie hormonu greliny. Jest to konieczne do przygotowania posiłków z owoców, warzyw, produktów pełnoziarnistych lub nasion. Produkty te prowadzenia hormonalnej reakcji, w którym człowiek jest szybko nasycona. Należy unikać produktów takich jak makaron, ciasta, ciasteczka, i wszystkich innych, które składają się z białej mąki. Te produkty nie pomoże rozciągnąć ściany żołądka i zmniejszenia poziomu hormonu głodu.

Omega-3 kwasów tłuszczowych

Spożycie omega-3 kwasy tłuszczowe odgrywają ważną rolę w poprawie funkcji metabolicznych organizmu. Wysoka zawartość tych kwasów ma tuńczyk, pstrąg, orzeszki piniowe, kapusta, i siemię lniane. Stosowanie tych produktów pozwoli kontrolować greliny hormonów. Ponadto przyczyniają się one do wzmocnienia powiązań między komórkami mózgu i leptyny (hormonu nasycenia).

zrównoważony trawienie

Ważne jest, aby pamiętać, że jeśli istnieją problemy z przewodu pokarmowego, to najpierw trzeba znormalizować równowagę bakterii. Spożywanie pokarmów zawierających probiotyki pomogą przywrócić przewodzie pokarmowym. Najlepsze asystenci w tym trudnym zadaniem – wiele jogurt naturalny, cebula, czosnek, banany, i marynowanych warzyw. Pomagają w trawieniu pokarmów żołądek szybciej, a także kontrola hormon peptydowy z głodu, który jest odpowiedzialny za przemiany materii i hormonalnego funkcji ludzkiego ciała.

Pić dużo płynów i wydalanie tłuszczu

Dla normalizacji żołądka jest niezmiernie ważne, aby pić dużo wody. To nie tylko wyświetla organizmu szkodliwych toksyn, ale również pomaga zmniejszyć uczucie głodu. Oprócz zwykłej wodzie, dietetycy zalecają picie zielonej herbaty. Zawiera ona ważnym przeciwutleniaczem, przez które w celu zwiększenia poziomu cholecystokininy (hormonów anorektyczne). Ponadto tłuszcz nie powinny być nadużywane, ponieważ są one bardzo „miłość” hormon grelina. Jeśli w diecie człowieka jest zdominowana przez tłuszczów, w wyniku istnieje zwiększone uczucie głodu i zmniejszając wrażliwość kubków smakowych.

Produkty długie nasycenie

Aby stale być w dobrej kondycji, trzeba wiedzieć o takich pomocników jak długo nasyconych produktów. Pozostają one w żołądku znacznie dłużej niż inni. Produkty te obejmują mięso, ale nie powinny być nadużywane, ponieważ daje dość duże obciążenie na układ trawienny. Istnieje wiele potraw, które pozostają w żołądku wystarczająco długo, dzięki specjalnej konstrukcji. Nie szkodzi trawienie i kontroli hormon peptydowy głód. Potrawy te obejmują zupy, a także szeroki wybór koktajli z owoców i warzyw. Ważne jest, aby wiedzieć, że jeśli wziąć te same produkty i gotować je na dwa różne sposoby, wynik jest zupełnie inna. Potrawy przygotowane w zwykły sposób, będą trawione przez organizm dwa razy szybciej niż te, które zamieniły się w puree. Najlepszym sposobem – wstrząsnąć zupy i koktajle blender.

Ograniczone wykorzystanie fruktozy

Pokarmy, które zawierają dużą ilość fruktozy, hamują produkcję leptyny, co sprzyja szybkiemu nasycenia. W wyniku jedzenia tych pokarmów człowiek ma silne poczucie głodu, z którymi trudno byłoby obsługiwać. W rezultacie, organizm dostaje dużo więcej kalorii niż wymagany. Ale nie można wykluczyć fruktozę. Trzeba tylko uważać na nią w ilości spożywanych owoców i warzyw.

Jakość snu – ważnym elementem zdrowej diety

Badania wykazały, że hormon grelina może wzrosnąć w wyniku braku snu. Człowiek musi spać przynajmniej siedem godzin na dobę, podczas gdy procesy trawienne nie da niepowodzeń i głód znacznie ograniczone. Ci ludzie, którzy mają wystarczająco dużo snu stale, często przejadania się i poczuć ciężar w żołądku.

Sport – gwarancja zdrowia

Problem nadwagi, niestety, nie przestaje być istotne. Wielu ludzi, albo siedzieć na sztywnej diety lub wyczerpać swoje ciało silnego wysiłku fizycznego. Choć ważne jest, aby trzymać równowagę we wszystkim: w diecie, a także w sporcie. Regularne ćwiczenia mogą pomóc kontrolować greliny hormonów. Jak zmniejszyć i zatrzymać niż zwiększenie jego stężenia w organizmie? Pierwszą rzeczą do zrobienia sport codziennie. Ćwiczenia powinny mieć nie mniej niż pół godziny. Zrównoważona dieta i częste ćwiczenie może pomóc zaspokoić apetyt i zmniejszenia wielkości żołądka, co prowadzi do utraty wagi w zdrowy sposób.

Powiedzieć „nie” na stres!

Naukowcy wykazali, że poziom kortyzolu, który jest hormonem stresu, powoduje osoba pragnienie jedzenia, bogatego w węglowodany i tłuszcze. Często ludzie starają się usunąć napięcie, zużywa dużo słodkich lub skrobiowych. Ale wynik jest jeszcze jeden problem związany z nadwagą. Dlatego ważne jest, aby monitorować nie tylko fizyczne, ale także stan moralny. Pomóc złagodzić stres wędrówki w przyrodzie, spokojne, spokojna muzyka, medytacja, relaksujące masaże. Trzeba dbać o siebie i nie pozwól stres przejąć kontrolę nad swoim umysłem.

Grelina – przyjaciel czy wróg?

Apetyt hormon grelina dla wielu ludzi wywołuje negatywne skojarzenia. Ale to jest nieodzownym mentor w tych rzeczach, które dotyczą żywienia i zdrowego stylu życia. Musimy tylko słuchać swojego ciała. Niższa waga i utrzymać doskonałą zaostrzona kształt – łatwo. Nie trzeba wywierać nadmiernej siły i ściśle ograniczyć korzystanie z dowolnych produktów, jak również do zaangażowania się w odzieży sportowej. Takie działania nie doprowadzą do dobrych wyników, ponieważ wszystko, co w życiu powinno być harmonijne. Z zrównoważonej diety i regularnej aktywności fizycznej i overabundance płuc hormonu greliny nie zagraża ludziom.