651 Shares 3733 views

Seter irlandzki: zdjęcia i opis rasy

Noble przystojny mężczyzna z historią królewskiej, mądry i przenikliwe oczy – ten pies fascynuje nawet tych, którzy nigdy nie doświadczyli sympatię i miłość do drugiej osoby. Seter irlandzki – Pies, który łączy w sobie elegancję, arystokracji, niezależność, i bardzo przyjazny i wesoły usposobienie.


Z historii tej rasy

Pochodzenie nazwy tej rasy pochodzi od «ustawiony» od angielskiego słowa. W języku myśliwych to znaczy „zrobić podstawkę, stoi w miejscu.” Pies seter irlandzki, lub jak to nazywa, pojawił się seter irlandzki, jak było jasne w Irlandii. Jako niezależna rasa powstała na początku 19 wieku.

W Rosji Setter została wniesiona dość szybko, ale nie stała się popularna. Wszystko to wina – raczej skomplikowane. W przeciwieństwie do innych psów myśliwskich, że ulegli złym treningu, poza tym, że był bardzo niegrzeczny.

To nie była długa, a rosyjscy hodowcy psów zauważył psa i starał się poprawić jego jakość. Ich praca zakończyła się sukcesem, a wynik widzimy dzisiaj.

jakość polowanie

Pies rasy seter irlandzki hodowane do polowania ptaków łownych. Zwierzę jest bardzo energiczny, z silnym instynktem łowieckim. Jego sposób wyszukiwania – szybki galop. Superb elastyczność i niezrównany talent umożliwić korzystanie z psem w różnych łowiskach. Seter z równą przyjemność gry aportiruet nie tylko na lądzie, ale również w wodzie.

charakter

Jest czuły i wesoły pies, który kocha ludzi – dorosłych i zwłaszcza dzieci. Doskonałe komunikuje się z innymi zwierzętami. Seter inteligentny i spostrzegawczy. Niezwykle przywiązany do swego pana i wszystkich, którzy mieszkają w domu. Jest czasem kapryśna, ale posłuszny i przyjazny. Całkowicie pozbawiony agresywności. Na chodzie jest bardzo aktywny, ciekawy, zabawny.

Seter irlandzki (zdjęcie można zobaczyć w tym artykule) szczeka mało. Ma niesamowity węch. Idealny zawiera takiego zwierzaka w domu na wsi, ale jest łatwy do przystosowania się do życia w mieście, jeśli pies będzie regularnie otrzymywać niezbędną aktywność fizyczną i mnóstwo okazji, aby uruchomić bez smyczy. Seter irlandzki nie może normalnie żyć w małym mieszkaniu miasta – zbyt aktywny.

powierzchowność

Seter irlandzki, którego zdjęcia zdobią okładki często specjalnych edycjach hodowli psów – wdzięku i pięknego psa dużego rozmiaru. Jest proporcjonalna do wbudowanej, ma wysoki licznik. Wzrost mężczyzn – 67 cm w suk nieco mniejsza. – 62 cm, może zmieniać się od 27 do 32 kg.

Seter irlandzki pies ma małą głowę. Oczy blisko siebie. Uszy są miękkie, duże, obwisłe. Ciało wydłużone, mocne długie nogi, podczas poruszania się rozwijać dużą prędkość.

Wełna jest gruba, mocna, długości. Nie podszycie. Zwykle kolor ciemny lub jasny czerwony z czerwonym odcieniem, kasztanowca. Standardowo pozwala na białe plamy na gardle, klatce piersiowej i palcach. Ponadto dozwolone niewielką gwiazdę na czole i twarzy.

Szkolenie i edukacja

Seter irlandzki wymaga stałej, uporczywy, ale miękkie szkolenia. Ta praca jest trudna nie tylko dla właściciela psa, ale również dla jego pupila. Jak wspomniano wcześniej, superaktywny istoty. Często trudno jest nawet siedzieć cicho i słuchać właściciela. W celu skorzystania był udany, nauczyć się wyrażać swoją drużynę, nie podnosząc głosu do jego ulubionym, aw przypadku nieposłuszeństwa, aby go nie karać. Tylko wtedy wasze wysiłki zostać uwieńczone sukcesem.

Seter wszystkie zespoły będą wykonywać dokładnie, jeśli oswajanie będzie stopniowe i konsekwentne. Naucz psa należy rozpocząć od prostych komend „siad”, „ja”, „spacer”. Każdy z nich powinien być prowadzone oddzielnie, aż pies uczy się, że nie jest. Gdy polecenie jest opanowane, można przejść do następnego badania, aby skomplikować zawód, łącząc znane już zadania i dodanie czegoś nowego. Ustawiaczy chętnie wykona polecenia, które wymagają od nich aktywnego wyścigowy, prędkość ruchu. Szkolenie psów , które dano dużo czasu, to jest hardy i pracowity towarzysz w polowaniu. Wyróżnia się szybkiego wyszukiwania, jednak nie jest tak szybki jak w Seter angielski.

żywność

Seter irlandzki zjada niewiele, ale jego dieta powinna być zróżnicowana i zrównoważona. Dorosłe zwierzę z przyjemnością spożywać zbóż, warzyw, mięsa. W zimie, dieta psa jest to konieczne to niektóre oleje rybne.

W preferencjach kulinarnych nie różni się zbytnio od innych psów – uwielbia mięso, ale jednocześnie nie dać się i z makaronu. Seter irlandzki jest bardzo zadowolony z gotowanej ryby (najlepiej morskiej), ale zdecydowanie powinien sprawdzić, czy nie ma w nim kości. Mogą one spowodować poważne uszkodzenie przełyku, w tym przypadku, nie może obyć się bez pomocy weterynarza. Seter irlandzki bezpretensjonalny karmić, ale właściciele tych psów muszą pamiętać, że absolutnie nie można objadać. Ponadto, konieczne jest, aby dostarczyć zwierzęciu swobodny dostęp do wody.

Seter skłonność do chorób i zaburzeń jelitowych, więc z jego diety jest konieczne, aby wyeliminować tłuste, smażone i pikantne potrawy.

zdrowie

W ogóle, to jest całkiem zdrowe i solidne rasy. Ale, podobnie jak wszystkich innych ustawiaczy, Irlandczycy mają ich „słabość”. W tym względzie należy podkreślić wrażliwość jego wątrobie do cholesterolu i różnych toksyn. Ponadto, należy zauważyć, ustawiające predyspozycje do choroby uszu, co jest związane z ich krotnie.

Częściej niż inne psy, ustawiaczy odkryli, niedrożność jelit. Dlatego też, po karmieniu im nie może dać forsownych ćwiczeń. Właściciele ustawiaczy wiedzieć dobry sposób na pierwszej pomocy w tej chorobie, oraz adres pobliskiej klinice weterynaryjnej, gdzie można uzyskać fachową pomoc przez całą dobę.

Przy zakupie szczeniaka, należy zwrócić uwagę na dostępność niezbędnych szczepień dla życia zwierzęcia.

Konserwacja i pielęgnacja

Dla seter ważne jest świeże powietrze. To wymaga aktywnej zabawy, swobody poruszania się. Chodzić zwierzę musi być co najmniej dwa razy dziennie, a spacer powinien trwać co najmniej 1,5 godziny.

Wełna jest konieczne do grzebienia dwa razy w tygodniu, aby uniknąć pojawienia się grudek, które mogłyby kolidować z psem, poza tym jest bardzo psują jego wygląd.

Seter wymaga regularnego, ale nie częste kąpiele. Idealnie – raz w miesiącu. Wyjątki mogą być wykonane w deszczową pogodę, gdy brudne ulicy. W tym przypadku psy wymagają mycie po każdym rejsie. Aby zabrać zwierzaka do domu mniej brudu, musi od czasu do czasu, aby skrócić włosy między łapami. Konieczne jest, aby uważnie monitorować czystość miejsca do spania, potraw zwierzęcych. W kwestii szczepień, należy skonsultować się z lekarzem weterynarii. On doradzi co Twój pupil potrzebuje witamin.

Nie zapominaj o regularnych wizytach w klinice na badania kontrolne. Niedoświadczony właściciel może nie zauważyć żadnych zmian w statusie swojego zwierzaka, więc może przegapić początek poważnej choroby.

Seter irlandzki czerwono-biały

Czuły i szczęśliwy pies niezapomniany kolor, włosy błyszczące i luksusowy wygląd ostrożny inteligentne oczy. Wspaniały myśliwy, bardzo miłe w domu. Wraz z zalet z których można mówić w nieskończoność, setter i ma małe wady. To jest bardzo emocjonalny psa. Są one bardzo bolesne tolerować samotność. Oni nie lubią „komunikować się” z dużych i agresywnych psów. Jeśli większość dnia nie wracasz do domu, nie mają setter. On będzie bardzo cierpieć, być może nawet chorują z tego powodu.

Sprzedam Seter irlandzki puppy

Biorąc tak ważną decyzję, przyszły właściciel musi pamiętać, że życie wewnątrz czterech ścian jest szkodliwe dla zdrowia fizycznego i psychicznego psa. Seter irlandzki nie wymaga skomplikowanej opieki, a nie przyczyną poważnych problemów do właściciela. Jeśli chcesz mieć czworonożnego przyjaciela, Irlandczyka, a nie kupić szczeniaka na rynek lub ma przypadkowych ludzi. Jest o wiele bardziej poprawne w odniesieniu do solidnego żłobka lub do dużych hodowców.

Na przykład, znany Moskwa hodowla hodowla „seter irlandzki MOOiR” zajmuje się hodowlą psów tej rasy uwielbianych przez wiele od ponad 50 lat. Hodowla „Uczniowska – mistrzowie licznych wystawach i konkursach polowych. Wszyscy producenci są testowane na stacji Test MOOiR i wpisany do księgi stadnej Rosji. Znani irlandy Hodowla odbywa regularne wystawy i próby polowe.

Szczenięta z MOOiR mają rodowód RKF i POPC. Wyróżniają się one wspaniałą fasadę. Ponadto, są one dobrze wykształcony, ostrożny, proso na zewnątrz. Szczenięta mają wszystkie niezbędne szczepienia dla ich wieku, marki paszporcie weterynaryjnym.

Seter irlandzki – przeglądy właścicieli

Pochwalnych słów dla tych zwierząt w obfitości. Większość właścicieli (nie polowanie) była szybka nauka ich zwierzęta, ich życzliwość i niezwykłe przywiązanie do właściciela, a także do wszystkich mieszkańców domu. Szczególnie jest to konieczne, aby zatrzymać ustawiające stosunek do dzieci. Można go nazwać drżący i miękkie. Wystarczy spojrzeć na ich grę z bardzo małymi dziećmi. Seter może bez końca biegać, skakać, ale nigdy, nawet przez przypadek, nie zaszkodzi dziecku, nie upuścić.

Seter Kochać – Te psy są bardzo lubi, gdy powierzchnia, oni po prostu potrzebują uwagi. Wielu właścicieli pod wrażeniem niesamowitej czystości psa – nie chce jeść z brudnych naczyń lub snu na brudnym dywanie.

Nie mniej niż entuzjastyczne recenzje i zdobył setera od myśliwych. Łatwo uczy wszystkich sztuczek. Dobry dostarcza grę, to jest polowanie podniecenia.

Niektórzy właściciele mają negatywne cechy rasy należą jej nieodpartą charakter. Jednakże, rozmawialiśmy o tym w naszym artykule. Pies potrzebuje przestrzeni i ćwiczenia, a następnie jego energia zostanie skierowana we właściwym kierunku.

Seter irlandzki – wspaniały pies myśliwski, który dostaje zadanie jakościowo. Jednak dzisiaj zdolność go używać nie tak często, a seter dziś przekształcony pies do towarzystwa. W tym charakterze, jest on idealny dla singli, par i rodzin z dziećmi. Jest to spowodowane nie tylko na jego stabilną psychikę, ale także życzliwość i wrażliwość, która nie pozwala mu zaszkodzić osobie. Z tego samego powodu nie może być stosowany jako ochroniarz.