404 Shares 8861 views

Jeśli serce stwardniało wrogość: ikona siedem-uzbrojona

Człowiek żyjący w XXI wieku, w dobie pełnej komputeryzacji i nowych technologii, dawno przywykł do polegania tylko na sobie i na cudach techniki. Są jednak sytuacje, w których ludzie, używając słów Marmeladowa, nie mają dokąd zmierzać, nie czekając na pomoc, wsparcie, uzdrawianie. Kiedy pamiętamy wyższe siły, przychodzimy do świątyni, modlimy się z modlitwami przed ikonami, mając nadzieję tylko na nich i na cud, który może z nich pochodzić.

Ikona cudowny

Jednym z najpotężniejszych i znaczących świątyń chrześcijańskich jest ikona siedmiu strzałek. Przedstawia Matkę Bożą z łodygami / sztyletami wbijanymi w nią. 3 na jednej stronie, a 4 na drugiej. Wakacje na cześć jej obchodzi Kościół w sierpniu, 13 (stary styl). Ma ikonę siedmiu strzałek, szczególne, święte znaczenie. Po pierwsze, jest znaczna liczba 7. W Biblii, w chrześcijaństwie, oznacza nadmiar czegoś, mnóstwo rzucające się nad krawędź. Jeśli chodzi o ikonę, symbolizuje te wielkie męki i cierpienia, jakie doświadczyła Matka Boża, poczynając od proroctwa Starszego Symeonu, który przepowiedział, że jej syn jest Mesjaszem i kończy kontemplację śmierci Jezusa. Przecież ten sam Simeon i jej prorokowali, że broń przebije się przez jej serce i przebije duszę. Po drugie, każdy z sztyletów / strzałek łączy się z konkretnymi faktami biografii jej osobiście i Syna Bożego: lotem z Herodu, oddzieleniem od Jezusa na początku jego posługi, itd., Aż po ukrzyżowanie na Kalwarii. Trzeba powiedzieć, że ikona siedmiu strzałek jest bardzo bliska i ma cudowną moc do innego słynnego rosyjskiego sanktuarium – ikony "Zmiękczające Złe Serce". Różnica jest w autorze, czasie tworzenia i miejscu pobytu. Jeśli chodzi o przedstawioną fabułę, nie są one takie same w pozycji sztyletów. Dziewica Maria na "Zmiękczaniu …" po obu stronach 3, a ostatnia, siódma, przebija serce od dołu. Uroczystość na jej cześć odbywa się w lutym 15. Współczesny Kościół zjednoczył dwa obrazy w jeden typ ikonograficzny. Dlatego ikona siedmiu strzałek jest teraz uważana za synonim "Softening the Evil Hearts".

Kiedy modlić się z modlitwą?

W jakich przypadkach te obrazy pomogą nam? Ludzie, głęboko i prawdziwie wierzący, często rozmawiali o tym, w czasie modlitwy gniew i gorycz odchodzi od ich dusz i pokorę, pokój, przebaczenie zajmuje ich miejsce. W takich momentach fizyczny ból i upośledzenie ustąpiły, rozpacz dała nadzieję. Ikona siedem strzał, modląc się przed nią, jest w stanie uzdrowić dolegliwości ciała, ciała i ducha. Jeśli masz wrogów, jeśli ktoś cię skrzywdził, skrzywdził cię niesprawiedliwie, zrobił paskudne rzeczy, zdecydowanie nie powiodło się – nie spiesz się, żeby ich przeklinać, przeklinać, życz im źle. Zrób to przeciwnie. Módl się o nich, aby zmiękły, przestań krzywdzić, od wrogów stają się twoimi duchowymi braćmi. Zobaczysz, poczujesz, jak przeciwnicy się zepsują, staną się bardziej humanitarni, żałować. Siedmiostronna Matka Boża pomaga i rodzi kłótnie rodzinne: między dziećmi a rodzicami, braćmi i siostrami, małżonkami. Na przykład jeśli nie zgadzasz się ze swoją rodziną, Twoje dzieci się odwróciły i rozpaczliwie potrzebujesz ich wsparcia, miłości, sympatii, pomocy, skonsultuj się z księdzem o modlitwie i przejdź z potrzebą, kłopotami, kłopotami z ikoną. Płacz smutek. Z pewnością usłyszysz. Pozytywny wynik modlitw nie pozwoli Ci czekać.

Niezależnie od tego, jak bardzo jest zły, pamiętaj: nie możesz rozpaczać, trzeba walczyć z złem, smutkiem, problemem i dochodzić do końca w walce. I święte ikony pomogą Ci!