877 Shares 5738 views

Hesse "Demian": podsumowanie

Hermann Hesse – znany niemiecki pisarz-Swiss, laureat Nagrody Nobla w dziedzinie literatury w 1946 roku. Jego najsłynniejsze dzieła – powieść „Steppenwolf” Gra szklanych paciorków „” Siddhartha „Jednak, aby zrozumieć kreatywność autora, konieczne jest, aby przejść do źródeł, wczesne dzieła Hesji.” Damien „- powieść, utworzony w 1919 roku pod pseudonimem But. to nie są początki wiele pomysłów i rozwiązań, które następnie zostały wdrożone w bardziej znanych dzieł Hesse.

Klasyka literatury niemieckiej

Hermann Hesse urodził się w niemieckim mieście Calw w 1877 roku. Jego rodzice byli misjonarzami. Dziadek lubił teologii, a jego ojciec, Johannes Hesse, wyjazd z misji misyjnej w Indiach, a wracając do Cesarstwa Niemieckiego, poznał swoją przyszłą żonę w wydawnictwie Gundert.

Herman był drugim dzieckiem w rodzinie. Po pierwsze wyszło na jaw jego siostrą Adele w 1875 roku. Marulla byli młodsi i Hans.

Rodzina Hesse uprawiany pietyzm. Ten szczególny obszar luteranizm leży w wyjątkowej pobożności, stałym bezpośrednim kontakcie z Bogiem, a także poczucia stałej kontroli nad swoim życiem wyższe moce.

W 1881 roku przeniósł się do Szwajcarii, rodzina Hessego ( „Demian” został napisany później w tym samym kraju). W Bazylei, Herman wchodzi szkołę misyjną. Od najmłodszych lat wszyscy zauważył jego talent – głód malowania i grania na instrumentach muzycznych. W szkole, spędza pierwsze eksperymenty literackie. Pierwszy kawałek Hesse, który wiadomo na pewno – bajki, „Two Brothers”, który napisał dla młodszej siostry w wieku dziesięciu lat.

W 1886 roku powrócił do Calw Hesse, a Herman kontynuował studia w seminarium w klasztorze. He mistrzami języków starożytnych, badając szczegółowo Ewangelii napisał pierwsze wiersze. Później niektóre z wydarzeń z tego okresu był zaangażowany w powieści „pod koło”. Większość badaczy zasadnie wierzyć jego autobiograficzny.

problemy psychiczne

Pierwszy poważny niemiecki dusza przeżywa kryzys z powrotem w 1892 roku, gdy miał zaledwie 15 lat. Zostawia szkoły klasztornej, a następnego dnia do przyjaciół i nauczycieli znaleźć go we śnie w stogu siana. Zaczyna odczuwać ogólne odrzucenie zarówno przez dorosłych i rówieśników.

Hesse ostatecznie opuszcza klasztor i stara się studiować w Boll w Badenii-Wirtembergii. Jednak jego stan się pogarsza, a po nieudanej próbie samobójczej rodzice wysłać do kliniki psychiatrycznej Germana Gesse. „Demian”, podsumowanie, które w dużej mierze decyduje o podobnych problemów z bohaterów, jest również częściowo autobiograficzna praca.

Po próbuje dowiedzieć się w szkole i pobycie ucznia Typographer Herman poszedł do pracy misyjnej w wydawnictwie, która należała do jego dziadka.

Pierwsza publikacja

Następnie, Hesja aktywnie zaangażowane w samokształcenia. W 1899 roku, na odroczony zarobionych pieniędzy i wydał swoją pierwszą książkę, „Romantic Songs”. Nieco później – zbiór opowiadań „godzina po północy.” Jednak książki nie są popularne i sprzedawane słabo.

Z biegiem czasu jego prace stały się bardziej dojrzały. Znany wśród czytania niemieckiej opinii publicznej odbiera za pośrednictwem powieści „Peter Camenzind”, opublikowanym w berlińskim wydawnictwie. Oprócz sławy i poważne pieniądze, które pozwoliły skupić się na literaturze.

Miłość i wojna

W Bazylea, Szwajcaria Hesse spotkał się z Marią Bernoulliego. W 1904 roku, kochankowie z podróży do Włoch, a następnie zdecydować się pobrać.

szczęście rodzinne trwa około 10 lat. Kryzys zaczyna się w 1914 roku. Do wybuchu II wojny światowej dodany do śmierci ojca, Hesja i choroby żony. Z powodu tych wydarzeń, stan umysłu pisarza jest coraz gorzej ponownie. I ostatecznie nie zgadzają się z żoną. Hesse wreszcie sporządza rozwód w 1919 roku.

Wojna podzieliła całą Europę na dwa obozy, w tym dotknęła i Szwajcarii, gdzie przywędrował, Hesja. Próbuje pisać do przodu, ale on znalazł niezdatne do eksploatacji.

Znajomość Lang

zdarzeń wymienionych powyżej pogorszyć stan psychiczny prozy i postanawia zwrócić się do specjalistów. W 1916 roku w Lucernie, spotkał się z dr Yozefom Langom. W ciągu półtora roku przeszła z nim przez około 60 sesjach psychoanalizy.

Lang później stał się bliskim przyjacielem Herman. W wielu pracach, lekarz domyślił znaki prototypowych.

W 1919 roku publikuje nową powieść Hesse – „damian”. Książka jest podpisany pseudonimem swego – w czasie, gdy jest opublikowany pod nazwą Emil Sinclair.

Pełny tytuł dzieła „Damien, albo historii młodości.” Hesse ukryć przed wszystkimi, że jest autorem. Wydawca udaje się przekonać, że stworzyła młodego początkującego pisarza, który poprosił Hesja opublikować powieść przed śmiercią.

Dopiero w 1920 roku, poznał autorstwo Hesse. „Demian” pochodzi z podtytułem „historii młodzieżowej Emilya Sinklera, napisany przez Germanom Gesse.”

Historia Emila

Roman Gesse „Demian” – to opowieść o dorastaniu i duchowe poszukiwania bohatera. Emil Sinkler – młody człowiek, który stara się wymyślić swoje własne problemy psychologiczne, i podchodzi do tego problemu z filozoficznego punktu widzenia. Wielu krytyków porównać powieść jednego z najbardziej znanych dzieł Goethego – „Cierpienia młodego Wertera”.

Dzieciństwa i dorastania młodego Emila szczegółowo opisane w pracach Hesse „Demian”. Fabuła opowiada o poszukiwaniu bohatera. Nawet w wieku dziesięciu lat, dziecko ogląda dorosłym autorefleksji. Z każdym krokiem, czuje zaufanie, jego charakter coraz bardziej przybiera na sile.

dwa światy

Od wczesnego dzieciństwa, Emil czuje, że żyje w dwóch światach. One – przyjazny, ciepły i jasny, który szukał męską siłę i kobiecego piękna. Drugi – ciemne, zakazane i złe, ale ciekawy i atrakcyjny.

Na początku tej historii, poznał ze starszego chłopca Frantsem Kromerom, tyrana i oszustwa. Aby zdobyć jego zaufanie i stać się w tej spółce, Emil wymyśla historię o tym z przyjaciółmi niedawno okradziony jabłkowy sad, zabijając dwie torby z doskonałą owoców. Jednak kłamstwo nie przyniesie pożądanego rezultatu. Cromer zaczął szantażować Emile i zażądać od niego zapłacić, więc nie oddają historię właściciela ogrodu, który od dawna poszukuje złodziei, a nawet nagrody w dwóch marek.

Emil łamie własne Skarbonka i przenosi wszystkie pieniądze miał, wszystkie swoje oszczędności, ale nie został osiągnięty, a sama marka. Franz odmawia przyjęcia grosze i wymaga jedynie pełną kwotę. Opisuje on szczegółowo cierpienia Emil w dziele niemieckiego Gesse „Demian”. Fabuła opowiada, że Emil widzi tylko wyjście – do kradzieży pieniędzy od rodziców. Kradnie pieniądze i czuje się coraz bardziej zanurza się w mrocznym świecie. Jego koszmary i lęki, staje się coraz bardziej zamknięte i zamknięte.

Kain

Uosobieniem sekundę, zabronione świat jest nowy uczeń szkoły Emila, jego nazwa prowadzi nagłówek Hesse – Demian. Książka opowiada nam, że jego wygląd jest bardzo interesujące dla wszystkich kolegów. Wydaje się im inteligentny, dojrzały, bardziej dojrzały niż rówieśników.

Podczas spaceru Demian mówi Emil własną interpretację biblijną legendę o Kainie i Ablu. Ciekawy vzgyad tej historii oferuje w swojej pracy niemiecki Gesse „Demian”. Cytaty, które po wydaniu powieści poszedł do miłośników literatury, twierdził, że Cain – szlachetny człowiek, i Abel – tchórzem. Według Damiana, początek całej historii umieścić uszczelkę, który był Kain. Niewidoczne, ale wszyscy ludzie wokół czuł się silny, pewny siebie, odważny im. Aby wyjaśnić to mogli tylko fikcyjna historia z bratem.

Podczas drugiego spotkania Damian próbuje Emile ich umysł czytania umiejętności. On zgaduje że Sinclair jest pod wpływem Francji, ale udaje mu się ich przekonać, że problemy te są nieistotne. Emil biegnie do euforii, ale nie jest w stanie odczuwać wdzięczność Demian. Zamiast tego, prowadzi do innego depresję, ogranicza się do świata domu rodziców i coraz bardziej oddala się od szkolnych przyjaciół.

niezgrabny wiek

Trudne doświadczenia nastolatka opisuje w swojej powieści Hesse „Demian”. Główni bohaterowie wpadają dojrzewania. Emil czuje, że to się zmienia, ale przypisuje je do ciemnego i złego świata. Ich pragnienia i popędy stłumić coraz trudniejsze.

Na tej ziemi umocniła przyjaźń z Demian. Emile widzi w nim pokrewną duszę. Sinclair szczególnie pod wrażeniem Demian możliwość kontrolowania ludzi i podporządkować je swojej woli.

On ma swój szczególny widok religii. Według niego, do biblijnego Boga – niedoskonałe i tępy charakter, ponieważ stanowi jedynie dobrą połowę świata. Podczas gdy druga, zła połowa reprezentuje diabła.

Emil blisko tego punktu widzenia, ponieważ czuje się sprzeczność między światami, zdając sobie sprawę, że teraz nie jest to jego osobisty konflikt i problem całej ludzkości.

Te myśli prowadzi czytelnika i Hesse. „Demian”, których treść odzwierciedla poglądy autora, twierdzi, że każdy powinien samodzielnie decydować, co jest dozwolone, a co jest zabronione. Żyć według własnych zasad i nie patrzeć na innych ludzi, nawet nie patrzeć na przykazaniu.

Beatrice

16-letni Emil idzie na studia w szkole z internatem. Z nowym przyjacielem, Alfons Beck, najstarszy wśród swoich kolegów, po raz pierwszy dowiaduje się o siebie kolejny grzech – pitnej.

W tym przypadku, Sinclair nadal jest ambiwalentny. Z jednej strony, zdaje sobie sprawę, że coraz bardziej zanurza się w mroczny świat, z drugiej – łaknie światła i czystej miłości.

Punktem zwrotnym w konflikt staje się spotkanie z młodą kobietą, Beatrice. Jednak obraz z niej jest fikcyjna. Nawet bez czytania Dantego, Emil uczy jej angielski reprodukcje malarstwa, którą zawsze nosił ze sobą. Zaczyna się poświęcić swój idealny zestaw rysunków. "Демиан" Герман Гессе. I tu znowu jest wspaniała powieść „Demian” Hermann Hesse. Zawartość tych obrazach wskazuje, że cechy Beatrice wygląda podobnie do Damiana. To potwierdza, że jest głęboko tęsknota za swego przyjaciela.

Ptak jest wybrany z gniazda

Wkrótce odkrywa, Emil rzeczy w swoim małym kawałku papieru, na których na pierwszy rzut oka niezrozumiałe słowa, że ptak jest wybrany z jajkiem, który jest na świecie. A jeśli ktoś chce się urodzić, trzeba zniszczyć ten świat i niech ptaka do Boga – Abraxas.

To tajemnicze bóstwo Emil nieznane, jednak już w następnej lekcji dowiaduje się, że jest to postać, która łączy w sobie boskość i diaboliczny pochodzenie. Zainteresowanie tajemniczego bóstwa natychmiast budzi, ale poszukiwania w bibliotece są daremne.

Sytuacja zmienia się, gdy spotyka Emil organista Pistorius, który również czcić tego bóstwa. Przekonuje Sinclair polegać tylko na własnych poglądów, aby zdecydować, że jest możliwe na tym świecie, a co jest zabronione. Pistorius także w wątpliwość wiarę chrześcijańską.

Począwszy od końca

Po ukończeniu szkoły z internatem Emile wchodzi na uniwersytet. Studia to frustrujące odnajduje pocieszenie w tym, który szukał wiedzy. Таким образом, госпожа Ева, Демиан и Синклер образуют гармоничное сообщество, которое чувствует себя соединенным законами Каина. Ale spotkał się z matką Damiana, którego wszyscy nazywają panią Evoyu Zatem Eva Damien Sinclair i tworzą harmonijną wspólnotę, która czuje się połączony z prawami Cain. Razem, są one gotowe do żadnych kłopotów, a zakręty.

Emil Sinkler podsumowuje całą swoją wiedzę, aby przyciągnąć Ewę, zakochał się do niej, ale w tym czasie radykalnych zmian w świecie zaczyna. Pierwsza wojna światowa … Świat, wszystko wydaje się być o upadku. Znajomi osobno wysłany na wojnę.

Ostatnim razem Emil i Damien spotkał w szpitalu wojskowym. Demian daje mu całusa pożegnanie z matką, a rano znika. Jednak Emil i wszyscy mają od zmieniło. Teraz Damien staje się jej częścią, a on jest w końcu gotowy do dokonania wyboru i iść własną drogą.

Struktura i opinie

Nową obejmuje podawanie i osiem głowic, z których każdy jest wyposażony w nagłówku. Wstęp na celu sprawić, że czytelnik wierzy w to, co Emile – prawdziwy człowiek, jeden z nas.

Narracja w pierwszej osobie, która po raz kolejny udowadnia, że produkt jest w dużej mierze autobiograficzna.

Powieść „Demian” Hesse otrzymał pozytywne opinie zarówno od współczesnych iw obecnych czytelników. Klasyka literatury niemieckiej Thomas Mann, w szczególności, napisał, że praca ta miała na niego wpływ niezapomniane piorunujące.