341 Shares 2601 views

Arambol Goa, opinie, zdjęcia, zabytki

Goa znajduje się na wybrzeżu Morza Arabskiego, w południowo-zachodniej części Indii. Według ślad to najmniejszy stan państwa. Pomimo tego, że jest najbogatszym regionem w kraju. Stolica państwa – miasta Panaji. Vasco da Gama – największa osada.

Z historii państwa

Terytorium Goa ludzi zamieszkiwało 30 tysięcy lat temu. Ślady obecności człowieka w tych miejscach, które znalazły archeolodzy mają tylko ten wiek. Te prymitywne narzędzia, malowidła jaskiniowe. Historia tego państwa rozpoczęła się od lądowania na ziemi kolonistów z Portugalii w XVI wieku.

Arambol, Goa (Indie)

Jest to najbardziej spokojny i jednocześnie popularnym państwa przeznaczenia. Arambol – to niekończące się plaże, często dzikich, niewielka liczba turystów. To miejsce jest idealne dla tych, którzy wolą relaksować się w środowisku naturalnym.

Ta dawna wioska rybacka położona 38 km od stolicy stanu. Obszar ten nazywany jest Północnej Goa. Arambol – to malownicza i popularna plaża. W niektórych miejscach jest żwir, w innych miejscach – piasek. Prawo na plaży można zobaczyć małą lagunę ze świeżą wodą.

Arambol Beach (Goa) z powodu jego izolacji nie jest bardzo wygodne dla turystów. Ale miłośnicy doskonałą surfingu nadal tu. Arambol na północy istnieje kilka atrakcyjnych zatok.

Dla jednego z nich, szlak prowadzi do szerokiej taśmy pokrytej białym piaskiem. Z obu stron jest otoczona stromymi skałami. W dolnej części doliny znajduje się małe jezioro słodkowodne, który jedzie do dżungli. Jest on zasilany przez gorące źródła. Jego dno jest wyłożone siarkowe błota. To miejsce zostało wybrane przez hipisów, którzy tu mieszkali przez wiele lat. Twierdzą oni, że brud jest bardzo przydatne dla zdrowia ludzkiego, więc spędzają większość dnia, chodząc nago wokół mielizny.

Arambol Beach (Goa) Opinie potwierdza przyciąga turystów spokój i prywatność.

Legenda głosi, że w tym miejscu przyszedł słynnej grupy The Beatles, na medytację pod ogromnym drzewem, która odgrywa ważną rolę w hinduizmie – z figowca. Nie można pomylić z żadnym innym zakładzie. Jego uderzający wygląd jest określana więcej korzenie wyrastające z gałęzi i pnia.

Kiedy przychodzą do Arambol

Pomimo faktu, że jest to najbardziej odległe miejsca na pobyt w North Goa, tutaj jest zatłoczone od listopada do marca. W zimie, tutaj pochodzą z całego świata, ludzie, którzy chcą odpocząć od zgiełku i hałasu miasta, cywilizacji, cieszyć się spektakularny zachód słońca morze.

Miękkie fale, linii brzegowej, dość szeroka, gaje palmowe pomoc na odpoczynek i relaks i dusza, i ciało. Dziewiczy cisza z tych miejsc jest przerywana tylko rybaków, małe przytulne restauracje, które znajdują się wokół lokalnego centralnego „ulicy”, prawie przy brzegu. Nie bardzo dobrze rozwinięta infrastruktura sprawia, że to miejsce urokliwe, polubogemnym.

Celowniki

Często pojawia się pytanie, w wyjazdem na wakacje w Arambol (Goa): co warto zobaczyć? Kiedy znudzi ci się wakacje nad morzem, radzimy odwiedzić ciekawy stan miejscach. Z niektórymi z nich będziemy wprowadzać.

Bazylika Jezusa

Ten obiekt znajduje się w pobliżu Panaji. Bazylika – jeden z najwybitniejszych przykładów architektury, zaprojektowane w stylu barokowym. To przechowywane relikwie Frantsiska Ksavera. Był uważany za patrona Goa. Francis pierwszy udał się do Goa w 1542 roku i mieszka tu zaledwie 4 miesiące, ale po tym, że kilka razy odwiedził jego ulubionym miejscem. Po śmierci został pochowany w Chinach, ale dwa lata później jego szczątki pochowane w Goa. To była ostatnia wola zmarłego.

Bazylika zaczęto budować w 1594 roku, budowa trwała do 1605 roku. W tym samym roku został konsekrowany.

Dudhsagar Falls

Arambol (Goa) zachwyca niesamowitym charakterze. Ten malowniczy wodospad można zobaczyć na rezerwie Bhagwan Mahavir. Znajduje się 60 km od Panaji. Jest to jeden na stu najwyższych wodospadów na świecie, najbardziej znaczącą atrakcją stanu. Kaskada jest wielopoziomowy układ długości 603 i 310 metrów wysokości.

Nadchodzą wszystkich turystów odwiedzających arambol (Goa). Opinie Gości personel mówiąc, że jest to cud natury sprawia ogromne wrażenie.

Dudhsagar nazwę tłumaczy się jako „ocean mleka”. Wynika to z mleka – biały kolor wody. Według legendy, w miejscu wodospadem w dżungli pałacu, w którym mieszkał piękną księżniczkę. Kochała pływać w niewiarygodnie pięknego jeziora, położony w pobliżu, a po kąpieli, zawsze pił mleko z dzbanka wykonana z czystego złota. Pewnego dnia zobaczyłem ją przez liście mężczyzna. Chcąc ukryć jej nagie ciało, wylała mleko do wody.

rezerwa Bondla

Jeśli zdecydujesz się na relaks w miejscowości Arambol (Goa), atrakcji tego indyjskiego stanu z pewnością Cię zainteresują. Wielu turystów, że dostali ogromne wrażenie z wizyty rezerwy Bondla, chociaż na terytoriach okupowanych jest najmniejsza w kraju.

Znajduje się on w górzystej okolicy, 55 km od miasta Panaji. Rezerwat znajduje się w dżungli, ale bardziej jak ogród zamieszkany przez wiele różnych zwierząt. Jego powierzchnia – nieco ponad 8 kilometrów kwadratowych.

Rezerwat jest popularny wśród ludzi, którzy są na wakacjach z dziećmi, ponieważ może to być krótki dystans, aby zobaczyć rzadkie zwierzęta, takie jak Malabar olbrzymich wiewiórek, Żubr, lamparty, indyjskich bizonów. Niektóre zwierzęta są trzymane w klatkach w centrum zapasowego i swobodnie poruszać się po terytorium (dzika).

Arambol (Goa) przyciąga ornitologów z całego świata, gdyż region ten ma wielką różnorodność ptaków. Wielu przedstawicieli ptaków, w tym unikalnym Paw indyjski, żyć w rezerwie Bondla.

Ten park stał się znany nie tylko ze względu na faunę i wspaniałych krajobrazów. Podczas budowy zoo tu starożytne ruiny świątyni zostały odkryte i kamiennych płyt rzeźbionych z hinduskich bóstw, które zostały ukryte przed portugalskimi inkwizytorów i najeźdźców. Są wielkie wartości kulturowej.

świątynia Magnesh

Z drżeniem są mieszkańców do zabytków historycznych i kulturalnych. Wczasowicz w ośrodku Arambol (Goa) są ciekawe miejsca na terenie całego stanu.

W małej miejscowości Priol, w pobliżu stolicy, jest to największe i najczęściej odwiedzanych świątyń w stanie – Magnesh. Został on zbudowany na cześć Mangesh Boga. Głównym sanktuarium świątyni jest Linga Mangesh – kamień, który posiada boską istotę. Został konsekrowany przez Brahmy.

Budynek kościoła – prawdziwe dzieło sztuki. Niezwykła siedem kondygnacji wieży, która stoi przy bramie, Wdzięczne kolumny, które są uważane za najpiękniejsze w stanie, wyglądają bardzo imponująco. Najstarszą częścią 400-letniego kompleksu – mały staw znajduje się w budynku głównym. Główny hol słynie z pięknymi żyrandolami z XIX wieku.

Arambol, Goa opinii

Do tej pory wielu z naszych rodaków odwiedziło tę wspaniałą Indian Resort. Arambol (Goa) na różnych ludzi produkować inne wrażenie. Tych turystów, którzy są przyzwyczajeni do odpoczynku na wygodnych ośrodków europejskich, wierzą, że jest słaba infrastruktura, brak hoteli, które spełniają międzynarodowe standardy. Pomimo tego, że są bardzo zadowoleni z wspaniałego charakteru tych miejscach.

Arambol (Goa) – jest idealnym miejscem dla miłośników zacisznej relaksu. Gdzie czujesz się komfortowo ludzie są zmęczeni zgiełku wielkich miast.