775 Shares 6370 views

Zdrętwiała prawa ręka – myśleć o zdrowie kręgosłupa

Kiedy człowiek czuje drętwienie kończyn pewną sztywność w ruchu i utratę czucia skóry. Zjawisko to często towarzyszą mrowienie, pieczenie, dreszcze. Jeżeli dyskomfort spowodowany przez tych nieprzyjemnych doznań, przechodzi szybko, może to być spowodowane przez nagły ruch lub, wręcz przeciwnie, od dłuższego bezruchu w niewygodnej pozycji. Jeśli zjawisko to występuje często, to jest – objawem choroby. Wykaz takich chorób jest wielki, ale najczęstszą przyczyną drętwienia i poważne są osteochondrosis kończyn, przepukliny międzykręgowe, słabe krążenie, ściśnięcie nerwów, reumatoidalne zapalenie stawów. Tylko lekarz może określić przyczynę drętwienie i zalecić leczenie.


Ostatnio lekarze coraz częściej młodzi ludzie z pytaniem: „Dlaczego znieczulić prawą rękę lub całość od ramienia do palców, lub po prostu palcami?” Odczucia opisywane jako uczucie lesistości, sztywność. Czasami pacjent skarży się na ból łokcia lub nadgarstka stawów. Utrata palców, zwykle zapewnia większą troskę.

Fakt, że zagrożone są ludzie, którzy spędzają długie godziny przy komputerze. znieczulić ich prawą rękę ze względu na stałym napięciu niektórych mięśni, ucisku kanału nerwowej. Jest to zespół cieśni nadgarstka. Choroba ta dotyka nie tylko tych, którzy pracują przy komputerze, ale także tych, których zawód jest związany z codziennym ruchem tego samego rodzaju z ręki – szwaczki, malarzy, stolarzy. Zawody te istniały od dawna, jednak zespół cieśni stawów i 80-tych ubiegłego wieku nie było bardzo powszechne.

Powodem, dla którego prawa ręka jest zdrętwiała, a dokładniej, kciuk, który powstaje na skutek silnego obrzęku napięcie ścięgna. Nerw odpowiada za wrażliwość rąk i palców, które odbyło się w tym samym wąskim kanale tego ścięgna. Obrzęk kompresuje nerwów, co prowadzi do drętwienia.

Kiedy pierwszy zdrętwiała prawa ręka, tymczasowe zaprzestanie pracy i delikatny masaż może pomóc. Jednak podobnie jak w przypadku każdej choroby, zespół przechodzi przez kilka etapów rozwoju. Mrowienie, sztywność, utrata czucia może przejść do pulsujący ból. Jeśli nie rozpocząć leczenie w czasie może być ciężkie kalectwo, a nawet śmierć mięśni silnikowych kciuka.

Osteochondrosis – jedna z najczęstszych chorób naszych czasów. On narażony zarówno młodych i starych, i tych, którzy są obecnie siedzi przy biurku i osób zaangażowanych w pracy ręcznej. Przyczyny, które mogą wywołać wrażenie osteochondroza, dużo. Można powiedzieć, że jego „podstawą” położono w liceum: długo siedzi przy biurku przyczynia się do słabej postawy, skoliozy prowokuje. Jak na ironię, wzmocnione trening w siłowni, niekontrolowane podnoszenia ciężarów mogą również powodować bóle krzyża. W osteochondroza kręgosłupa szyjnego drętwienie prawej ręki, ból jest odczuwalny, gdy próbuje go podnieść, przyhamować.

Osteochondrosis może być szyjnego i lędźwiowego. Jego powodem – w naruszeniu i zapalenia nerwu głównego różnych częściach kręgosłupa. Procesy te powodują drętwienie. Jednym z objawów choroby – skurcz naczyń krwionośnych, a tym samym słabe krążenie.

W tym przypadku, po pierwsze, drętwienie prawej ręki i nogi. Kończyny pojawiają mrowienie lub pieczenie, ból w nadgarstkach i stopach.

Osteochondrosis – choroba postępuje. Ból, sztywność, utrata czucia w skórze sygnalizować poważne problemy z kręgosłupem. Biorąc leki przeciwbólowe tylko tymczasowo łagodzi pacjenta. Kompleksowe leczenie – leki, witaminy terapia, rehabilitacja, terapia manualna, – i zawsze pod nadzorem lekarza.