595 Shares 2751 views

Spa jabłko, miód, orzech – popularne lub świąt chrześcijańskich?

W obchodach jabłkowego, miodu i orzecha Spasov przeplata się chrześcijaninem i tradycji ludowej. Z jednej strony, święta starych koron zbiorach różnych owoców i darów gruntów rolnych. Z drugiej strony, Christian, każdy Chrystus jest obchodzone na cześć Zbawiciela – Jezusa Chrystusa. Mogę położyć między tradycjami granicy? Pytanie jest retoryczne. Ale wiem, że gdy miód i jabłko Chrystus jest obchodzony, nie jest trudne.


Miód poprawić swoje zdrowie

Spa jabłko, miód, orzech laskowy. Jednak w pierwszej kolejności należałoby umieścić miód OSO. Obchodzone jest pierwszą jego obchodów przypada na 14 sierpnia. W tym czasie uli pszczelich wypełnione sam miód, a to jest już możliwe, aby być świętym w Kościele. Ludzie wierzyli, że miód, konsekrowany w dzień uzdrowisk, aby pomóc poradzić sobie z różnymi chorobami, poprawia stan zdrowia. Miód ten jest przechowywany przez dłuższy czas. I ważne jest, aby codziennie rano na czczo jest zjeść kawałek chleba z miodem. Jeśli nie było kłótni w rodzinie, konieczne jest, aby herbata, dodać łyżeczkę miodu i pić poświęcony jego całą rodzinę.

W dniu miodu Spas obchodzi wspomnienie męczenników Makkveev. W związku z tym, drugi tytuł pierwszego Zbawiciela – maku. W kościele, z wyjątkiem miodu i maku nadal się uświęca. Następnie piec wszelkiego rodzaju ciasta z makiem i miodem. Nawiasem mówiąc, Miód Spa zaczyna i najprzyjemniejsze poczta, w tym dniu na stół służył ciasta mak lub naleśniki. Nazywa znalezione czci Wniebowzięcia NMP Wniebowziętej. To trwa do 28 sierpnia.

Ponadto, miód Spa w kościele konsekrował nawet wody, ponieważ w tym dniu w 988 Rusi został ochrzczony wodą od Dniepru, a pierwsze z tego powodu Chrystus nazywany jest również woda lub mokry zapisane.

Z miodem Zbawiciela ludzi zaczyna przewodzić lato i żniwa.

Spa jabłko, miód, orzech laskowy … Druga data zapisana jest w pierwszej kolejności. Dlaczego? Bo to jest uważane za bardziej istotne. Święto przypada zawsze 19 sierpnia i obchodzone z Przemienienia Pańskiego – zjawiska boskiego majestatu Jezusa do swoich uczniów: Piotra, Jana i Jakuba. Podczas wspólnej modlitwy, twarz Jezusa zaczęła się świecić światło nieba, a jego odzienie stało się białe jak śnieg. Potem przyszedł proroków Mojżesza i Eliasza. Rozmawiali z Jezusem o Jego odejściu, którego wkrótce nastąpić w Jerozolimie. Jezus nakazał swoim uczniom, aby porozmawiać o tym, co się stało, dopóki nie zmartwychwstał, to miało być.

W tym dniu, po zakończeniu nabożeństwa odbyła się konsekracja owoce, głównie jabłka. W związku z tym, w święto Przemienienia ludzi nazywa Jabłko Spa. Uważa się, że dopiero po Jabłko Spa może odebrać jabłka, piec ciasta i robienia dżemu z jabłek.

Drugi Zbawiciel oznacza początek jesieni, a nadal prowadzi rodzaj granicy między letnich i jesiennych prac rolnych. Mieszkańcy próbowali Przemienienia przygotować ziemię do siewu do post-wakacje mogłyby siać zboża ozime, a także zaczynają kopać ziemniaki.

Orzech chleb lub

Spa jabłko, miód, orzech laskowy … Ostatni na liście jest zawsze zapisany orzechowy, ponieważ jest on obchodzony po miodem i jabłkiem – a mianowicie w dniu 29 sierpnia.

Trzeci Zbawiciel ustanowiony na cześć Najświętszego Oblicza Jezusa Chrystusa. Według legendy, na kawałku tkaniny, które po umyciu Otero Chrystusa, nadrukowane twarz. Z pomocą tego obrazu został uzdrowiony z trądu Abgara, który panował w syryjskim mieście Edessy. Najświętszego Oblicza ten sposób przez dłuższy czas przechowywane w Edessy, ale potem została przeniesiona do Konstantynopola. To wydarzenie poświęcone jest święta, to jest również nazywany Uzdrowiska na płótnie. Ma też dwa kolejne nazwiska: Chleb orzechowy. Ponieważ w tym czasie dojrzewania orzechów i kończy zbiorów ziarna. W wielu wsiach i miasteczkach przeprowadzono w trzecim Zbawiciela dożynki i pieczone ciasta z ziarna z nowych zbiorów.

We wszystkich miastach Zbawiciela rosyjskiego miodu, jabłko, orzech 2013 obchodzony targach i wystawach o najlepszych odmian miodu, jabłka, orzechy i wiele innych darów naszej ziemi. Uważane za część rosyjskich festiwali kultury organizowany tym sezonie. Rzemieślnicy i gotowane cukierki na te święta nie są zwykle brane pod uwagę.

Spa jabłko, miód, orzech – trzy święta, ale w tym samym czasie, a czas Zaśnięcia Szybko, zaczyna się 14 sierpnia i zakończy w dniu 28 sierpnia. On nawet nazywa Spasovka uruchomieniu podczas Miód Spas, pośrodku tego przypada na święto, a zakończenie – na nakrętki Zbawiciela. Jednak dzięki wielu owocach i warzywach jest uważany za wierne światło i kończy święto Wniebowzięcia NMP.