641 Shares 5851 views

Świerzb treat

Świerzb – choroba zakaźna, która powoduje, że roztocza swędzenia. Ten roztocza jest bardzo płodne, więc choroba dość szybko rozprzestrzenia się na powierzchni skóry. Człowiek łapie ją w bezpośrednim kontakcie z pacjentem, a także wykorzystując swoje ubrania, ręczniki, zabawki i inne przedmioty. Infekcja może się zdarzyć wszędzie: w prysznic, wanna, hotelu, dworca kolejowego i innych miejscach publicznych, jeśli nie spełniają warunków sanitarnych.


Młode kobiety i larwy świerzb mite wprowadzone do organizmu człowieka. W środowisku zewnętrznym roztocza swędzenie mogą występować blisko 4 dni w temperaturze 22 ° C i wilgotności – 35%. W temperaturze 60 ° C są zabite w ciągu 1 godziny, a nawet w temperaturze wrzenia lub niskich temperatur – niemal natychmiast. Tkaniny naturalne lub powierzchnie drewniane – najkorzystniejszym środowiskiem otoczenia roztoczy jest człowiek.

W tym artykule przyjrzymy się, co objawy świerzbu, które obszary są ważne do porażki, jak i co do leczenia świerzbu.

objawy

Głównym objawem choroby – swędzenie, które jest znacznie zwiększona w godzinach wieczornych iw nocy. Swędzenie zaczyna się po roztocza przeniknął w głąb skóry. Po pierwsze, jest lokalny, ale po pewnym czasie nasila się i rozprzestrzenia się po całym organizmie.

Dużo porażki

Kleszcze są zwykle osadzone na powierzchni ciała, gdzie skóra jest bardzo cienka i delikatna, – przestrzenie między palcami na ręce w łokciu, w otoczeniu pachami. Czasami przenosi roztocza świerzb obserwowano nawet w pośladki lub wewnętrznej uda oraz żołądku.

Świerzb u dzieci

Wysypki u dzieci poniżej jednego roku, znajdują się często w takich obszarach skóry, które u dorosłych są one bardzo rzadkie: twarzy i głowy, dłoni i stóp. A czasem objawem świerzbu na twarzy i głowie jak ostra płacz egzemy. Świerzb u dzieci, których leczenie należy rozpocząć natychmiast, może to brzmieć jak również przedszkola ula. U dzieci, świerzb może być często utrudnione przez ciężką postacią ropne zapalenie skóry i posocznica, które mogą prowadzić nawet do śmierci.

leczenie

Główną zasadą w leczeniu świerzbu – aby zapobiec jego powrót. Przede wszystkim trzeba zmienić całą pościel i bieliznę zainfekowany, umyć podłogę wszędzie, a następnie przystąpić do leczenia. Jeśli utrzymujesz kontakt z pacjentem, konieczne jest, aby pocierać swoje ciało chłodną solanką. Powtórz tę procedurę w ciągu 7 dni.

Świerzb leczyć? Po pierwsze, wszystkie środki stosowane do leczenia użytku zewnętrznego. Istnieje duża liczba leków do leczenia świerzbu. Niektóre z nich to:

– benzylu;
– Maści zawierające siarkę lub smołę;
– lindan 1% lotion
– permetryna;
– Rozwiązania esdepaletrin lub piperonylobutoksyd;

Przed rozpoczęciem leczenia świerzbu niezbędnych wziąć gorący prysznic do usuwania kleszczy z powierzchni skóry i poluzować powierzchniową warstwę naskórka w celu ułatwienia penetracji leków.

Świerzb treat u dzieci

W przypadku leczenia dzieci poniżej 3 lat skórnego może być również stosowany benzilbenzonata emulsji, a jedynie 10% roztworu, który wytwarza się przez rozcieńczenie zawiesiny 20% tej samej ilości wrzącej wody. Dzieci są zachęcane zawieszenie delikatnie wcierać w skórę głowy i twarzy, ale tak, aby nie uderzyć w oko.

Leczyć świerzb musi być pod kontrolą lekarza, ale nadal rozważyć kwestię, jak leczyć świerzb w domu?

Jeśli świerzb uderzyło tylko ręce, można użyć kwas chlebowy. Jego mocno solone i ogrzewane, a następnie obniża się do rąk kilka razy. Również wspólne środki – smoła. Muszą smarować dotkniętych obszarów. W domu można przygotować maść zawierającą siarkę. Te maści wciera w skórę na kilka godzin, a następnie zmycie.

Teraz wiemy, co leczyć świerzb w szpitalach, w domu, i jak chronić się przed infekcją z świerzb roztoczy.