242 Shares 1438 views

Hibiskus drzewa ogród: opis remontowej, mnożenie

Hibiskus drzewa popularnie zwany jest bardzo romantyczny – kwiat miłości. Roślina ta może być bezpiecznie nadana najpiękniejszych tworów natury. Tylko zabijanie swoich panów daje kwiaty hibiskusa. Kiedy kwitnie, jej ogromne jasne kwiaty nie może pomóc, ale przyciągają wzrok każdego przechodnia. Wśród mieszkańców południowych regionach Rosji i na Ukrainie, syryjski hibiskusa jest bardzo popularny, szczególnie piękny hibiskus Chiński. W północnych regionach, może być uprawiana tylko w dużych donicach, tak że po wystąpieniu przymrozków wprowadzić roślinę w ciepłym pomieszczeniu.

odmiany hibiskusa

Hibiskus drzewa odnosi się do Malvaceae. W warunkach naturalnych, jest około 200 gatunków roślin, które różnią się od kształtów i rozmiarów. Kwiaty różnych gatunków również o różnej wielkości i koloru, istnieją pewne, że wielkości siatkówkę.

rodzaje hibiskusa

Hibiskus syryjski ma bardzo jasne zielone liście i duże podwójne lub proste kwiaty. Pokolorować je różni. Rośnie powoli i po raz pierwszy w przyjemnych kolorach tylko na trzecim lub czwartym roku.

Rassechennolepestnoy hibiskusa – takiej, która oferuje ciekawe rozcięta płatki wygięte do tyłu, stąd nazwa. Kwitnie od maja do listopada 8 cm kolory czerwony, pomarańczowy lub mieszany koloru. Z tego rodzaju bardzo podobny chiński hibiskusa.

Hibiskus trójlistkowy – rodzaj wysokich, liściach w postaci łodyg, trójstronnego formie. Jasnożółty, raczej małe kwiaty z fioletowym połowie drogi ujawnione w godzinach porannych o 4 po południu zamknięte ponownie.

Drumonda Hibiscus – roślina ma liście z trzech segmentów wyciętych krawędzi oraz pięć płatek kwiatów fioletowy lub różowy kolor z ciemnym środkiem.

Warto zauważyć, że wśród wszystkich klas w domu doskonale złowione wyłącznie drzewa-hibiskus ogród lub syryjskiego.

Opis drzewa hibiskus

Odporne na zimno i dość skromny – opis takich roślin jak drzewa w ogrodzie hibiskusa. Sadzenie i pielęgnacja zarazem bardzo proste. wygląda świetnie krzew jako żywo kwitnienia żywopłotu. Hibiskus charakteryzuje się długim okresem kwitnienia, pierwsze kwiaty kwitną z początkiem lata, ostatni zadowolony z ich piękno późną jesienią.

Zarys hibiskusa ogród ma małe jajowate liście, rosną dość późno. Jeśli dbasz o krzaki prawidłowo, może osiągnąć trzy metry wysokości i jeden i pół metra szerokości. Fakt, że rośliny pielęgnowano według zasad, można zauważyć na błyszczących zielonych liści i dużych jasnych kwiatów. Wiosną i jesienią w czasie, gdy powietrze jest zimny, liście hibiskusa może uzyskać żółty odcień.

Piękny kolor: hibiskus treelike

Każdy, kto kiedykolwiek widział krzew hibiskusa, pokryte kwiatami, wie, co to jest nie do opisania piękno! Średnica kwiatu jest często sięga 12 cm. Obraz jest więc jasne, że bezpośrednio przyciąga uwagę i przyjemności. Ułożone jeden za drugim kwiaty, w pewnej odległości od siebie.

Mieszka ten piękny kwiat wszystkim, tylko jeden dzień, kwitnie rano aż do wieczora zanika, a jego płatki są natryskiwane. Ale pomimo tego smutnego faktu, hibiskus krzew bez pąków pozostało. Wszakże dzień kwiat nowy.

Hibiskus sadzenia drzew i pielęgnacja

Hibiscus Garden, jak wspomniano wcześniej, mogą być uprawiane w ogrodzie łatwo. Sadzenie drzewa hibiskus, choć nie bardzo skomplikowana sprawa, ale jednak pewne zasady trzeba znać.

Jest to konieczne do gleby tej rośliny do wytworzenia płodnego, kruche i bogaty w humus. Bush w pełni rozwinięte, a w okresie kwitnienia była usiana pięknymi kwiatami, wybranych słoneczny, cichy, projekt wolne miejsce dla niego. Podlewanie roślin powinny być regularnie i często, gdy jest to niemożliwe, aby zapobiec zalaniu, ziemia blisko hibiskusa powinno być stale wilgotne.

Młode rośliny wymagają szczególnej uwagi właściciela, szczególnie w zimnych porach roku. Na pewno muszą obejmować, tak aby mogły one przetrwać zimno. Jeśli hibiskusa posadzone w glebie jesienią, przed nadejściem zimy ściółka ziemi wokół krzewów.

Właściwy sadzenie i podlewanie – to nie wszystkie zasady, których należy przestrzegać, dbając o roślinach. Do buszu na długo i obficie kwiatach, to koniecznie musi być karmione. Nawóz jest stosowany raz na dwa tygodnie, co najważniejsze, zawierają dużo fosforanów. Przed nadejściem zimy hibiskusa trzeba karmić nawozów potasowych, będzie wspierać Bush i zrobić to przez zimnem.

Jeśli zastosujemy się do wszystkich tych zasad, ta piękna roślina może żyć nawet do dwudziestu lat i więcej.

Rozmnażanie przez szczepienie

drzewa mogą być propagowane hibiskusa więcej niż jeden sposób. Sposób propagacji okazało najbardziej skuteczne. Jeśli zdecydujesz się sadzić w ogrodzie to piękny krzew w taki sposób, że wszelkie trudności powstaną.

Sadzonki przeprowadzone wiosną zaleca się, aż do czasu, gdy w rozkwicie hibiskusa i można korzystać z tych części, które są po przycinanie. Przygotowane cięte sadzonki powinny być umieszczone w wodzie i czekać, aż pojawią się korzenie.

Sadzonki z korzeniami lepiej sadzić bezpośrednio do doniczek i umieścić je w ogrodzie. Tak więc, wraz z pojawieniem się pierwszej zimy może być w tej samej doniczce ukryć w ciepłym miejscu i chronić przed mrozem jest nadal bardzo słaby roślin.

propagacji nasion

Bred powodzeniem Hibiscus Garden może i nasiona, ta metoda też nie jest obarczona żadnych trudności. Zasiać nasiona mogą być w okresie od stycznia do marca. pierwszego materiału do sadzenia należy zanurzyć w roztworze „Epin”. Przygotowanie ziemi do hodowli roślin z mieszaniny piasku i torfu, mieszaninę torfu wypełnić doniczka i wysiewu nasion nich wytworzone. Pot z nasion pokrytych szkłem. Aby uzyskać doskonałe sadzonki, trzeba utrzymać wysoką temperaturę około 27 stopni. Naczynia z nasionami musi być okresowo wentylowane.

Kiedy pojawiają się kiełki kilka liści, będą nurkować i sadzi w małych pojedynczych doniczkach. Dodatkowo jeszcze, jak z sadzonek w ciepłym sezonie zostawić trochę hibiskus w ogrodzie, zbierając dla nich przytulne miejsce. A zimą przenieść je na ciepło.

Jak zrobić cięcia?

W pielęgnacji roślin powinna być jeszcze jedna ważna procedura – to jest przycinanie hibiskusa. Zaleca się, aby zrobić na koniec zimy, przed czasem, gdy Bush „obudzić” i aktywnie rośnie.

Przycinanie hibiskusa pomaga zapewnić, że roślina zachwyci ogrodnik ogromną liczbę kolorów. Wynika to z faktu, że pąki kwiatowe są piękne krzew uformowany tylko na bieżących pędów rocznie.

Przyciąć ogród piękna może być piękne rośliny wygląd, krzewy ozdobne służyć jako wspaniały wystrój każdej stoczni, balkon lub taras. Southern mieszkańcy piramidy wykonane z hibiskusa, bale, diamenty, różnych innych formach, wysadzane jasnych dużych kwiatów. Widok jest bardzo piękne!

Niektórzy ludzie mają wrażenie, że roślina upraw może wpłynąć, ale tak nie jest. Hibiskusa zwykle wykonuje taką fryzury, w tym samym czasie, pozbycie się z suszonych gałęzi. Każdy ogrodnik według własnego uznania sprawiają, przycinanie i tworzy tuleję w środowisku.

Przygotowanie hibiskus na zimę

Jak już wspomniano wcześniej, to krzew ozdobny – z południa, więc naturalne jest, że wiele z nich jest zainteresowany jak hibernacja hibiskus. Zdecydowana odpowiedź na to pytanie jest niemożliwe, to wszystko zależy od odmiany, terenu, klimatu. Większość odmian hibiskusa nemahrovyh ogrodowe są uważane za odporne na mróz. Dla roślin z tego gatunku, które są „na żywo” w południowych regionach, specjalne przygotowanie do zimy nie trzeba. Ale musimy zrobić schronienie przed zimnem lub w hibiskusa zimowym mogą zostać utracone na północnych roślin.

Na drzewie i preparatami ziołowymi hibiskusa na zimę odbywa się w ten sam sposób. Rośliny trzeba wyciąć i obficie podlewane, że odbywa się to przed pierwszym mrozem. Po kilku dniach podlewania krzewów kotwiczny, które wytwarza się w tym gleby miesza się z piaskiem.

Pod koniec listopada, hibiskus trzeba zaizolować. Aby to zrobić wokół roślin Construct kopce 15-20 cm, za pomocą trocin i suchych liści. Jeśli roślina jest młoda, zaleca się owinąć się na zimę do końca. Nie jest to zbyt trudne, cały krzak pochyla się do ziemi i chowa się specjalny materiał, trzeba pokryć górną folią i więcej.

Na pytanie, zimowanie hibiskusa: Należy zwrócić uwagę na ogrodników na fakt, że syryjska hibiskusa przez długi czas, aby „obudzić” na wiosnę, z tego powodu, istnieją przypadki, gdy właściciel zakładu wyrywania żywego krzewu, myśląc, że zginął w czasie mrozu.

Hibiscus jest chory i jak go uniknąć?

Jeśli nie ma wystarczającej ilości wody Hibiscus, albo nie będzie miał wystarczającej ilości składników odżywczych, pąki kwiatowe będą związane, ale niemal natychmiast i odpadać.

Jeśli woda wylewa się na rośliny, jest nadmierna zawartość żelaza, górna pozostawia się na żółto, a dolna – spadać.

Jeśli liście hibiskusa opadające i wiotkie, oznacza to, że instalacja jest „pytaniem do picia:” On trochę wilgoci.

Jeśli ziemia jest zbyt zimno, może to doprowadzić do tego, że korzenie hibiskusa zwiędły, a on zginął.

Miej oko na swoje piękne kwitnące zielone zwierzę, starannie dbać o niego, a następnie hibiskusa ogród będzie jeszcze przez wiele lat, aby zadowolić swój niezwykły urok południowej.