530 Shares 8073 views

VM Shukshin, "Matka Serca": krótkie podsumowanie. "Serce matki" (Shukshin): literacka analiza pracy

Historie Wasilii Shukshin to małe historie z życia zwykłych ludzi. "Serce matki" mówi o najsilniejszym uczucie, że dana osoba jest zdolna. To uczucie jest nieograniczone. Czasami nie zna ani logiki, ani zdrowego rozsądku. W artykule przedstawiono analizę pracy i krótką treść. "Serce matki" Shukshin poświęcone kobietom, które potrafią prześledzić wszystkie nie do pomyślenia przeszkody i przezwyciężyć wszelkie trudności dla swoich dzieci.

Prace tego radzieckiego pisarza są wyjątkowo proste i zrozumiałe. Przedstawiają zwykłe sytuacje życiowe. Głębokie zrozumienie duszy ludzkiej, którą posiadł Shukshin, sprawia, że jego proza jest szczególnie interesująca dla szerokiej gamy czytelników.

Podsumowanie

Serce matki … Shukshin o nim mówi: "Jest mądrze, ale jeśli kłopoty okażą, matka nie jest w stanie odczuć umysłu, logika nie ma z tym nic wspólnego". Bohaterka opowieści, dla której ten artykuł jest poświęcona, jest gotowa zrobić wszystko, aby ocalić syna.

Podsumowanie historii Shukshin "Matka Serca" nie daje pojęcia o potędze talentu tego pisarza, który za pomocą prostego, zrozumiałego języka mógłby przynieść jego czytelnikowi subtelne zrozumienie duszy ludzkiej. A jednak należy krótko nakreślić fabułę.

Bohaterem tej pracy jest zwykły chłopak wiejski. Nazywa się Victor Borzenkov. Pewnego dnia, jadąc do miasta, aby sprzedawać smalec, jak ma się odbywać wesele, twarz małych oszustów. Jedna z nich traktuje wino na rynku i przyjąwszy zaproszenie, idzie za swoim domem. Tam dziewczyna wraz z jego dziewczyną opayivat village simpleton. Budzi się pod ogrodzeniem. Głowa jest nie do zniesienia i oczywiście nie ma pieniędzy zarobionych. Ale Wiktor nie sprowadza się do rodzinnej wioski.

Z gniewu na mieszkańcach miejskich i na świecie znowu pijany jest ostatnimi pieniędzmi i organizuje walkę. W wyniku wściekłości, trzy osoby znajdują się w szpitalu. Jednym z nich jest policjant. Sama Vitya jest w prewencyjnej areszcie. To wszystko podsumowanie.

Serce matki Shukshina, postrzegane jako rodzaj siły, nie podlega ani prawom logicznym, ani prawom wymiaru sprawiedliwości. Przynajmniej kobieta, której dziecko ma katastrofę, nie uważa się za niczego. Tak też jest matka Victora. Podchodzi do policji, do prokuratora, a następnie spotyka się w wyższych przypadkach. Jej celem jest ratowanie Wityi. Potrzebuje go. Tylko matka może ocalić syna. Dobra ludzie z pewnością pomogą. Ta nieskomplikowana opowieść jest podsumowaniem.

Serce matki

Shukshin wiedział, jak opisać krótko i emocjonalnie emocjonalne przeżycia osoby. Wytrwałość matki, która wskutek wszystkich osiąga wyzwolenie syna, powoduje mieszane uczucia wśród innych postaci w opowieści. Szkoda jest tutaj, a lekkie podrażnienie. Pojawiła się na posterunku policji i natychmiast padła na kolana przed personelem tej instytucji. Ale kiedy, po jej głębokim odejściu, myśli, prosi, jej syn nadal nie jest zwolniony, nie zgubiła się i idzie prosto do prokuratora. Niesamowite uparcie ukochanego mężczyzny sprowadza się do jego pracy przez VM Shukshin. "Serce Matki", którego podsumowanie jest małym tekstem, jest bardzo głęboki. Pobudza do refleksji. Pierwszą rzeczą, która przychodzi do głowy: miłość matki nie jest niczym innym uczuciem.

Egoizm

Matka Wiktora uważa, że jej syn powinien zostać zwolniony, ponieważ więzienie sprowadza jego los. Trudno się z tym sprzeciwić. Ale kobieta nie uważa, że Victor jest przestępcą. Nie budzi sympatii wobec ludzi, którzy przeszli przez swoją winę w szpitalu. Ale oni też są synami kogoś innego. Zna tylko jedną rzecz: jej Wita jest dobrym synem. I co się stało – śmieszny incydent, z powodu którego mógł on ponieść niesprawiedliwie.

Argumenty

Próbuje uzyskać pomoc od policji. A fakt, że nic nie dostaje, prowadzi ją do idei, że "popełniła samobójstwo". Prokurator również nie może jej pomóc. I tu nie zgadza się z argumentami na temat konieczności karania przestępcy. Jej argumenty: syn był pijany, panna młoda nie czeka na niego z więzienia i tak dalej. I fakt, że jest prawo, a każdy, nawet najbardziej okropny, ma matkę, ona nie bierze pod uwagę.

Siła

Niezwykła energia jest opętana przez kobietę, która aspiruje do jej syna. Matka Victora nie płakała i nie opuszczała dłoni. Jest pełna determinacji i inspiruje optymizm nawet w swoim synku. W razie potrzeby pójdzie do organizacji regionalnych. I uważa, że dobrzy ludzie pomogą jej.

Miłość nie nadaje się do logiki. Ale jak to uczucie jest rozsądne, jeśli jest prawdziwe? Historia miłości napisana przez Wasilę Shukshin poświęcona jest prawdzie miłości. "Serce Matki", podsumowujące, które zostało przedstawione w tym artykule, jest pracą o najbardziej irracjonalnym i silnym odczuciu. O tym, co nie wymaga wzajemności i jest zarzut wobec wszystkich norm i praw – o miłości matki.