476 Shares 3824 views

Przegląd procesorem Intel Core i5-650 Charakterystyka, właściwości i opinie

Doskonały procesor do montażu urządzenia systemowego średniotonowy w 2010 roku był i5-650 Intel Core. Charakterystyka chipa teraz, oczywiście, nie jest imponująca, ale w chwili jego wydania możliwości obliczeniowych tego produktu pozwala rozwiązać niemal każdy problem. I nawet teraz, choć traci nowsze CPU producenta, ale ta różnica nie jest tak dużo i namacalny.


segmentem dla danego rozwiązania procesorów

Procesory są produkty „Intel” nadal ma wszystko ten sam podział na segmenty rynku, a także w 2010 roku. Jest to w następujący sposób:

  • Dla komputerów biznesowych wyłącznie zaprojektowany linii Celeron CPU. Najbardziej skromne prędkości zegara, minimalny rozmiar pamięci podręcznej, a tylko dwa jądra do wykonywania obliczeń – parametry typowe dla tego typu produktów półprzewodnikowych. Ale w tym samym czasie, a koszty z nich jest bardzo, bardzo skromny, a w tej części rynku procesorów w pierwszej kolejności jest to charakterystyczne.

  • Na mikroprocesory Pentium osiedlili wycięcie. Radykalnie różni się od kryształów półprzewodnikowych Celeron nie. Mieli zwiększona pamięć podręczną i częstotliwości. Ale koszt był wyższy. Dlatego te systemy komputerowe są najczęściej używane jako część komputerów klasy podstawowej.

  • Bloki systemowe średniotonowe oparte na i3 i i5 żetonów. Aw pierwszej generacji procesorów opartych na mikroarchitekturze Core wyraźne rozróżnienie między nimi nie było. Teraz pierwsza rodzina CPU zawiera 2 rdzenie do obsługi kodu, ale może pracować w 4 potoki przetwarzania informacji, a drugi na zasadzie obowiązkowej jest już 4 rdzenie fizyczne. Jest do tego segmentu rynku urządzeń mikroprocesorowych oraz przetworzonych Intel Core i5-650. Oferuje on wskazuje na obecność dwóch fizycznych rdzeni, które mogą obsłużyć kod aktywacyjny technologia HT kod jest już w 4 wątkach, i pod tym względem jest on bliższy i3 rodzina. Ale tu jest dostępność technologii w celu zwiększenia dynamiki i zwiększoną częstotliwość gotówki od częstotliwości operacyjnej zrobić to mikroprocesor bliżej rodziny i5.

  • Jednak najbardziej wydajne komputery osobiste mają tego producenta Taktowanie w oparciu o chipy rodziny i7. Mieli 4 jednostki komputerowej, która za pomocą wcześniej wspomnianego technologii HT może już obsługiwać kod w 8 wątkach. Plus, w tym przypadku możemy obsługiwać wszystkie technologie, większą pamięć podręczną i częstotliwości zegara. W efekcie poziom wydajności komputera była najlepsza możliwa w takiej platformy obliczeniowej.

Możliwe opcje do konfiguracji CPU

Podobnie jak większość produktów półprzewodnikowych z „Intel”, dwie opcje mają kompletny procesor Intel Core i5. I5-650 Clarkdale, opisane na oficjalnej stronie producenta potwierdza po raz kolejny dostępny w formie i taca BOX. Pierwszym z nich była skupiona na głównych kolektorów komputerów osobistych. W tym przypadku, wykaz dostaw był skromny – Chip, instrukcja obsługi, karta gwarancyjna z naklejki i – logo na froncie obudowy PC. Druga konfiguracja przykład wykonania wynalazku charakteryzuje się tym, że, oprócz wcześniej wymienionych, a chłodnica zawiera marki thermopaste. Został on skierowany do małych firm składających średniej szt.

gniazdo

Ten procesor został zaprojektowany do zainstalowania w gnieździe LGA1156 CPU. W 2010 roku, to był najlepszy dla gniazda mikroprocesora. Od tego czasu, platforma obliczeniowa „Intel” wielokrotnie aktualizowany i LGA1156 obecnie całkowicie nieaktualne. Traktować go jako podstawę do zbudowania nowego komputera, nawet jeżeli początkowy poziom lub budżet, powinny być postrzegane w bardzo skrajnych przypadkach. Nie LGA1150 i LGA1151, i to na tej podstawie i zbierać nowe komputery. Dobrze, produkty adresowane do stosowania w komputerach zasilane LGA1156, może być używany jedynie tylko w przypadku naprawy systemu komputerowego u jego podstawy.

proces

Dość interesujący z punktu widzenia procesu jest procesor Intel i5-650 Core. Charakterystykę tego produktu półprzewodnikowego wskazują, że zawiera tylko dwa kryształu krzemu. Jednym z nich z 32 nm, a w rzeczywistości jest to część procesora, a druga odpowiada 45 nm i ma zintegrowane podsystem graficznej. W przyszłości firma „Intel” odmówił takiej implementacji. Teraz wszystkie CPU ze sterownikami graficznymi są produkowane w jednym układzie półprzewodnikowym.

organizacja pamięci podręcznej

Przegląd Core i5-650 procesora wskazuje, że jest wyposażona w pamięć cache, zawierający 3 poziomy. Na poziomie sprzętowym jest w następujący sposób:

  • Najbardziej górny poziom trzeci ma rozmiar 4 MB. To jest wspólne dla obu jednostek obliczeniowych na chipie.

  • Całkowita ilość w drugiej warstwie wynosi 512 KB. Fizycznie dzieli się na 2 części, ilość każdego z nich wynosi 256 KKB. Każda z tych części może tylko komunikować się bezpośrednio tylko z jednym urządzeniem przetwarzania danych.

  • Na parterze znajduje się cache 128 KB. Są one również dzieli się na 2 porcje 64 kb i mogą przechowywać informacje, ale tylko jeden określony jądra. Każda z tych części jest podzielone na 2 części 32 KB. Można przechowywać tylko instrukcje oprogramowania, a drugi – dane.

RAM i jej sterownik mikroprocesorowy

Istotną innowacją platformy obliczeniowej jest to, że kontroler pamięci wraz z mostka północnego płyty głównej została przeniesiona do procesora chipów półprzewodnikowych. Jest możliwe, aby znacznie zwiększyć szybkość Intel Core i5-650. Charakterystyka układu wskazują, że najlepiej w połączeniu z nim będzie działać dla modułów DDR3 z 1066 MHz i 1333 MHz. Maksymalna liczba adresowanych RAM jest w tym przypadku 16 PL.

Wartości częstotliwości roboczej

Minimalna wartość częstotliwości zegara dla Intel Core i5-650 – 3,2 GHz. Cechy, jak wspomniano wcześniej, to CPU wskazuje pomocy technicznej TurboBust. Jego istotą jest to, że w operacji zmiany jego jednostkę przetwarzania częstotliwości. Bierze się tu pod uwagę szereg czynników:

  • Stopień ogrzania kryształu krzemu.

  • Ilość rdzeni biorących udział w przetwarzaniu kodu programu.

  • Problem trudności, które należy rozwiązać.

Maksymalna wartość częstotliwości w tym przypadku może wynosić do 3,47 GHz.

karta zintegrowana grafika

Główną innowacją pierwszej generacji chipów opartych na architekturze Core jest mikroprocesorowym, że zintegrowany akcelerator grafiki „przeniesione” z płyty głównej do obudowy z jednym procesorem. W tym modelu chip modelu HD Graphics Intel. częstotliwość pracy jest równa jego całej 733 MHz. Również ten produkt graficzny był minimalny poziom obrotów, co było po prostu wystarczająco do zastosowań biurowych. We wszystkich innych przypadkach, system komputerowy musi być pewny, aby wypełnić kartę graficzną.

Recenzje właścicieli kryształu półprzewodnika. jego koszt

Pośrednikiem między i3 i i5 chipy rodziny Intel Core i5-650 stało. Funkcjonalność, ceny, oraz listę obsługiwanych technologie są dopiero potwierdzone. Z jednej strony, to tylko 2 moduł procesora do kodu, ale nie ma wsparcia dla zastrzeżonych HT Technology, która pozwala prawdziwy powrotu 2 rdzenie 4 „wirtualny” na poziomie oprogramowania. Z drugiej strony, im większa pamięć podręczna, zwiększona częstotliwość jest obecna formuła pomocy technicznej TurboBust – CPA jest oczywiste atrybuty i5 rodzina. To właśnie na takich cech tego półprzewodnika rozwiązania wskazują opinii z globalnej sieci. Zalecana wartość tego mikroprocesora – 177 dolarów. W rzeczywistości, właściciel takiego produktu może stać za 240-250 dolarów.

wyniki

Naprawdę doskonały procesor klasy średniej w 2010 roku, stał się bohaterem tego przeglądu. On zapewnił poziom prędkości, który pozwalał mu dużo czasu, aby rozwiązać wszelkie problemy. To z tego powodu, że podstawą do godnej stacji graficznej, a na PC do gier był Intel Core i5-650. Charakterystyka tych samych rozwiązań półprzewodnikowych nadal być nadal istotne dzisiejsze rozwiązania problemów. Jednak nawet najbardziej wymagających zabawek na nim będzie działać, ale nie przy maksymalnym ustawieniu. Intel Core i5-650 i Core i3 ocena 550 wskazuje, że jest praktycznie identyczna z CPU w specyfikacji i sprzętu. Jedyną różnicą jest to, że i5-650 obsługuje technologię dynamicznej częstotliwości, i możliwe jest uzyskanie wyższej wydajności. W tym przypadku zalecana cena tych chipów był identyczny – 177 dolarów.