271 Shares 6787 views

kurczaki tytoniu: recepta na wszystko

Powiedz mi, kto nie pamięta jej elegancki pod każdym względem naczynia i kto przynajmniej raz nie zapytać – i jak gotować to cud? Więc kurcząt tytoniu. Nie ma jednej recepty. Ale to dobrze, to gdzie się zwrócić kulinarną wyobraźnię, prawda?


Danie to odnosi się do typowych potraw gruzińskich. I wiemy, że kuchni gruzińskiej jest uważany za wyjątkowy. To umiejętnie łączy w sobie smak – umiarkowanie cierpki i ostry – i dobroczynne składniki. Tutaj znajdziesz tłustego mięsa, obficie nasączoną majonezu i innych przydatnych marginalnie wariacji kuchennych. Poza faktem, że nie będzie przygotowany z potraw gruzińskich, należy pamiętać, że danie powinno być uzupełnione hojnie z zieleni i warzyw. Poprawia funkcjonowanie żołądka, pomaga trawić jedzenie i zazwyczaj „gruziński”, jak chciał.

Można wybrać odmianę – jak sprawić, by tytoń kurczaka w piekarniku, ale można je na ruszcie, gdzieś na wsi. Jest to również ciekawa opcja.
Jeżeli nie jesteś pewien, jak gotować kurczaka tytoniu, ale nie chce, aby „upadek twarzą w błocie” dla gości, nie ma pośpiechu. Proces ten jest delikatna. Najpierw trzeba przygotować samego mięsa.

Czy wiesz, że mięso z kurczaka jest pożądane przez kilka godzin lub lepiej na całą noc, aby umieścić w jogurcie? Ten sekret wiadomo niewiele, ale jogurt sprawi, że mięso szczególnie delikatne. Zrozumiesz wyrażenie to oznacza „mięso dosłownie rozpływa się w ustach.” Wynika to z jogurtem. Ale jeśli wolisz korzystać z marynaty, można wstępnie marynowane mięso w nim.

tytoń kurczaki, recepta dla wszystkich: wziąć adjika – około 5 łyżeczki pieprzu, stopione masło i olej roślinny, 4 ząbki czosnku (jeśli jesteś fanem ostre mało, można wziąć więcej, nie wahaj). Nadal musimy sól do smaku i oczywiście same kury tytoniu, recepty, które możemy teraz napisać w szczegółach. Można wziąć kurczaka, można gotować kilka kurczaka, jeśli firma planowane duże. Wybierz kurczaka lub kurczaka. Zwyczajne. Ale kury nioski, ponieważ jej ciało bardziej surowo i do gotowania jest niewątpliwie goście czują.

Aby rozpocząć, tusza musi być dokładnie płukano w zimnej wodzie i wysuszono. Mięso wysuszono nieco szybciej, osuszyć ją na ręcznik kuchenny. Następnie starannie wyciąć wzdłuż tuszy piersi niekoniecznie. Następnie dołączyć dobrą formę płaską. Można to zrobić, po odparty tuszy młotkiem po obu stronach. Ale potem zaczyna się zabawa, dokładne i czułe działania, które wymagają specjalnych umiejętności. Konieczne jest, aby oddzielić skórę od samego tuszy. Tylko nie zrywać ją i podnieś jako takich worków lub kieszeni. Stało? Teraz zapolonyayut kieszeni czosnek. Jego pierwsza potrzeba drobno posiekać. Teraz nasmarować adzhika. Nie pożałujesz. Adzhika nigdy zbyt wiele, jak owsianka w oleju. Jeśli są wstępnie nasączone kurczaka w jogurcie, następnie adjika można pozostawić na kilka godzin. Jeśli nie, to szczotkowanie adzhika pozostawić tuszy na co najmniej 5-6 godziny. Najlepiej, jak wspomniano powyżej, na całą noc.

kurczaki tytoń, to przepis , który jest opisany tutaj – prawdziwy klasyk kuchni gruzińskiej, ale eksperymenty nie został odwołany. Teraz kolej gotować patelni lub brytfanny. Należy prawidłowo smarować olejem i rozłożyć naszą kiszony tuszę. Zrobić to lepiej strony skóry w górę, nie w dół. Teraz mocno i starannie blisko, ale pamiętaj, aby umieścić na szczycie obciążenia, co najmniej dwa kilogramy. Voila! Można upiec. I najważniejsze, tutaj nie jest przesadzić, to znaczy, aby nie przesadzić. Piec przez około 25 minut, nie więcej. Następnie skręcić tuszy przeciwną stronę, a następnie złożyć je w piekarniku (do miękkości).
I teraz można przynieść do stołu. Sekretem potraw bogato ozdobić zieleni, posypać świeżym posiekanym czosnkiem, składane oddzielnie marynaty i pokroić warzywa. Wszystko. Bon appetit!