410 Shares 4363 views

Jak obliczyć idealną wagę na wzrost i innych wskaźników

Ściśle monitorować masę jego ciała częściej kobiet, którzy marzą o smukłej figurze lub zawodowych sportowców. Ale, mimo wszystko, dowiedzieć się, jak obliczyć idealną wagę, to będzie przydatne dla każdego. Masa ciała powyżej normy może powodować rozwój różnych poważnych chorób. Zbyt cienkie ludzie są również zagrożone – z brakiem masy naruszane procesy metaboliczne w organizmie i funkcjonowania wielu systemów. Monitorować stosunek wysokości i masy wystarczy do terminowego zmian w układzie zasilania i sposób życia w ogóle.


Jak ustalić idealną wagę dla wzrostu

Najprostszy sposób obliczania dopasowanie wzrostu masy polega odejmowania 110 ze wzrostu cm – dla kobiet i 100 – dla mężczyzn. Wynik ten można uznać za arbitralne, ponieważ taki system nie pozwala na obliczenie wielu indywidualnych cech. Od wagi danej osoby wpływa nie tylko przez jego wysokość i seksu, ale także konstrukcji szkieletowych i ciała. Wiele dobrze znany sposób obliczania indeksu masy ciała. Do obliczeń wykorzystywane są tylko dane dotyczące wzrostu i wagi, ale do określenia mocy lub z nadwagą, system ten jest odpowiedni. Konieczna wysokość w metrach pomnożona przez 2 i podzielenie wyniku przez wagi kg. Jeśli jesteś poważnie zaniepokojony, jak obliczyć idealną wagę, można wykorzystać tabelę z dokładnymi wartościami. Konwencjonalnie, to można przyjąć, że wartość uzyskana jest mniejsza niż 18 wskazuje na brak masy ciała, a ponad 30 – o otyłości. Wszystkie wartości pomiędzy 18 i 25 wskazują idealnej wagi, jeśli wynik okazał 25-30 – ma sens myśleć o pozbyciu się kilku kilogramów, jesteś w grupie ryzyka.

Jak obliczyć idealną wagę: inne sposoby

Prawidłowo obliczyć zalecana waga jest niemożliwe bez uwzględnienia rodzaju nadwozia. Zidentyfikować precyzyjnie bez kości, gatunki dużych kościach i normokostny. W domu, ustawić swoją przynależność do jednej z nich jest bardzo proste. Aby to zrobić za pomocą konwencjonalnych środków taśmowych muszą zmierzyć obwód nadgarstka. Kobiety – mniej niż 16 cm, jest typu asteniczny (tonkokostnoe), bardziej niż 18 cm – hypersthenic lub bez kości. Wiemy już, że idealna waga jest obliczana inaczej mężczyzn niż dla kobiet. Zgodnie z tym, shirokostnye mężczyźni mają przegub więcej niż 20 cm w obwodzie i tonkokostnoe – nie więcej niż 18 Przedstawicieli, normalnokostnogo wzór minus Konkretny rodzaj 100-105 kg wzrostu. Bardzo wysoki (większy niż 176 cm) zaleca się odejmować 110 cm. Jeżeli typ dodanie asteniczny, zmniejszają wynik o 10 procent. Dla hypersthenic rodzaju jest dozwolone, a wręcz przeciwnie, wzrosła o 10 procent od ostatecznej liczby.

Jak obliczyć idealną wagę w zależności od wieku i stylu życia? Istnieją także inne wzory do obliczania zalecaną masę ciała. Na przykład, według Negleru musi najpierw obliczenie różnicy pomiędzy obecną wzrostu i 152,4 cm, a następnie dzieli się przez 2,45, i mnożąc przez 900 gramów. Przez dodanie 45 kg, z tym, od tego ciężaru, według tego sposobu jest optymalna, gdy hoduje się w 152,4 cm. Wzór Sosna obejmuje obliczenia za pomocą obwodu piersi i innych wskaźników. A jednak nie jest to konieczne, aby ponownie sprawdzić swoje dzienne masy ideału. Wystarczy, aby optymalnie prowadzić aktywny tryb życia i monitorować swoją dietę, a następnie waga zawsze będzie normalne, a problemy zdrowotne ominie.