210 Shares 5026 views

Deja Vu – Co to jest? Dowód życia lub wielu objawów psychiatrycznych?

Francuskie słowa często brzmią ładnie, można powiedzieć dosłownie miodopłynny. Po wielokrotnym użytku w źródłach efektowne stają się coraz bardziej atrakcyjne. Ale dla pięknych słów często czai się złe wartości. Rozważmy przykład „deja vu” wyrażenia francuskiego, co to znaczy?

życiowe przykłady

Termin déjà vu dosłownie – "deja vu". Ci, którzy są zaznajomieni z uczuciem go opisać jako szokujące sensie uznawania czegoś, co w zasadzie nic nie powinno być znajome.

Na przykład, po raz pierwszy byliśmy w Anglii. Rozejrzeć katedry, i nagle czujesz, że jesteś w tym momencie już odwiedził. A może dyskutować o polityce z przyjaciółmi i nagle sobie sprawę, że nie jest to pierwszy raz – to samo przyjaciół, tak samo obiad, sam temat. I to uczucie jest bardzo nachalny.

Dlaczego?

Dejavu – co to jest? Zjawisko to jest dość skomplikowane, a tam jest sporo teorii tego zjawiska. Na przykład, szwajcarski Funkhauzer Artur uważa, że zjawisko to jest bardzo nierówna. Oznacza to, że w zależności od konkretnej manifestacji deja vu istnieje kilka odmian tego zjawiska. Tylko w tym przypadku, zjawisko może być interpretowane. Pierwszy opisany przykład powinien być nazywany déjà visite już odwiedził. Drugi – déjà Vecu (poprzednio wystąpił).

Padaczka – nie jest efektowne

Prawie 70 procent ludności Ziemi powiedzieć, że przynajmniej raz w życiu doświadczył formę deja vu.

Co to znaczy? Najbardziej doświadczenie w tej dziedzinie są młodzi ludzie w wieku 15 i 25 lat. Wydaje się deja vu nich – nierealne, chyba tylko efekt sugestii kultury masowej. Czy to możliwe, aby wyciągnąć wnioski na temat poprzednich wcieleń? Nie wszystko w odniesieniu do zjawiska tak związane z mistycyzmem. Częste deja vu – udowodnione klinicznie objawem padaczki z płatów skroniowych mózgu. Zanim więc mówić o swoim doświadczeniu w kręgu obcych, upewnij się, że żaden z nich nie są psychiatrzy. Ale poważnie, uważa się jedynie objawem z częstego występowania. U pacjentów z padaczką wydaje podczas ataku między poszczególnymi napadów. Więc nie ma specjalnego romans w deja vu. Co to jest w Twoim przypadku mogą być rozpatrywane wyłącznie przez specjalistę, ale jeśli oprócz nie obcość nie zauważyć, że komunikują się z psychiatrów nie jest konieczne.

teorie więcej

Ze względu na deja vu jest zarówno zdrowych i chorych, powoduje bardzo burzliwą dyskusję. Niektórzy analitycy uważają, że jest to tylko fantazja, sposób przyciągnąć ludzką uwagę.

Inni wierzą, że ten brak rozróżnienia między przeszłością a teraźniejszością przez mózg, wynikające z czasowego lub trwałego uszkodzenia. Są zwolennicy teorii zestaw życiu, które wyjaśniają deja vu jako wspomnienia z poprzednich wcieleń. Młodzi zwolennicy mówią o interakcji z nieświadomości zbiorowej, science fiction – o równoległych wszechświatach. Współczesne dane naukowe są niewystarczające, aby dać jasne wyjaśnienie.

Podsumowując. Co należy rozumieć przez „deja vu”? Szczególną formą ludzkiego doświadczenia, nie są widoczne, gdy podjęte jako widzenie. Hipotezy są liczne, istnieje związek z chorobą psychiczną, natura nie jest do końca jasne.