790 Shares 1826 views

Jak założyć własne fortepiany?

Czy kiedykolwiek myślałeś o tym, jak wiele miejsca w życiu człowieka poświęcony muzyce? Przez większość wieczorów, zarówno radosne i smutne, są pod harmonijnych dźwięków. Ludzie słuchają muzyki przez cały czas: w domu, w podróży, w pracy i odpoczynku, kiedy moje serce jest złe lub vice versa. I jeden z cudownych źródeł dźwięku przez wiele wieków uważane fortepian. Ale jakiego rodzaju narzędzia i jak skonfigurować na pianinie?


informacje historyczne

Pod koniec XVII wieku wielcy kompozytorzy i muzycy zaczęli szukać nowego instrumentu klawiatury, która jest przywiązanie brzmiące i szerokość emocji nie byłoby gorsze od skrzypiec i organy. Byłoby pożądane, aby mieć głęboki dźwięk, kora mogła sprawnie przepływać z gromkim fortissimo do pianissimo łatwe.

Pierwsza nazwa fortepianu dosłownie przeniesione jako „instrument klawiszowy gra cicho i głośno.” Narzędzie o nazwie Bartolomeo Cristofori – włoskiego mistrza instrumentów muzycznych w 1709 roku. Wychodząc z dostrojony muzyki fortepianowej nie jest nieaktualny, a obecny dzień, dotykając najgłębsze struny duszy.

Kto powinien melodia

Jak każde narzędzie, z biegiem czasu zmienia się w dźwiękach fortepianu. To zależy od wielu czynników, a nie być w stanie uniknąć ustawienia.

Wszystkie wirtuozi biznesu jest zdecydowanie nie zaleca się nastroić instrument samodzielnie. W tym procesie nie ma miejsca na błędy, a każdy ruch musi być umiejętnie szlifowane. Ponadto, aby poradzić sobie z tej pracy może być tylko właściciel doskonałego ucha muzyki.

Niektórzy mogą skonfigurować swój instrument siebie. Ale konieczne jest, aby zrozumieć, że ta praca jest dość skomplikowane i pracochłonne. Ponadto, jeśli zignorujemy ostrożność, można przerwać ciąg i spowodować nieodwracalne uszkodzenie urządzenia.

Ciekawy fakt: za naruszenie integralności struny wystarczająco ciągnąć to wszystko na jednej oktawy.

instrumenty

Ci, którzy są zainteresowani, jak skonfigurować na pianinie, nie może jednak mieć świadomość, że wymaga specjalnych narzędzi. Co jest potrzebne?

 • Guma klina przyłączeniowego.
 • tuner elektroniczny.
 • klucz strojenia.
 • Dodatkowe źródło światła.

Te elementy można kupić w sklepach. Trzeba mieć świadomość, że wartość tych narzędzi jest wprost proporcjonalna do ich jakości, ale dlatego, że są tani koszt nie może.

Nawiasem mówiąc, jeśli porównać, ile to kosztuje, aby założyć na fortepianie – na własną rękę lub zadzwoń mistrza – różnica jest prawie niezauważalna. Dlaczego? Ponieważ, oprócz klawiszy, ważne jest, aby kupić specjalne książki do ustawiania na pianinie. Wystarczy obejrzeć film w internecie nie jest wystarczająca dla wysokiej jakości strojenie fortepianu.

Pierwsze kroki

Zrozumiałe jest, że jakość ustawienie zależy od percepcji dźwięku dalej. Jeśli ustawienie nie jest zgodne z ogólnie przyjętymi normami tonów dźwiękowych, o profesjonalnej grze i dobry słuch może być zapomniane.

Tak jak skonfigurować prawo Piano? Musi on być umieszczony w pustym pokoju. Drzwi do tego pomieszczenia jest lepiej zamknąć że żadne inne dźwięki nie przeszkadzają. Mistrz trzeba skupić jak najwięcej i rozluźnić ramiona, ponieważ moc nie zaleca się stosować podczas instalacji. Wszystkie ruchy powinny być miękkie i gładkie.

Zaczyna się diagnostyką strojenia fortepianu. Najpierw zbadała klawiaturę. Aby to zrobić, należy podłączyć linię i sprawdzić równomierność klucza w obu płaszczyznach.

Należy starać się kołysać każdy klawisz jest luźny. Powinno to być zrobione, a na dole, a na brzegu. Powinni siedzieć ciasno dosyć, ale ogólny postęp nie powinien być uschemlon.

Każdy klucz opiera się na dwóch kołkach: przedniej i środkowej. Wysokość jest regulowana białe podkładki pobliżu środku sworznia i naciskając głębokość – Front podkładki. Głębokość klawiszy powinna wynosić 10 mm.

Trzeba sprawdzić pilota. Jakość jego pracy można sprawdzić naciskając klawisz ciemne. Luzu nie powinno być. Kiedy stukając młotkiem na nim nie należy poruszać.

bufor

Top widoczne klapy. Powinny one pasował do strun. Wszelkie mieszania jest bezwzględnie przeciwwskazane. Naciskając prawy pedał, można sprawdzić, czy są one jednocześnie oderwane od strun. I powoli, naciśnięcie przycisku wskaże przejrzystość pracy – w połowie drogi się przepustnica ciąg powinien oderwać się od niego.

Młotki

Te małe paski muszą także pracować dokładnie. Są one zobowiązane do działania tak szybko, jak ręka pianisty dotyka instrumentu. Odległość między młotków i strun powinna wynosić 45 mm. Ponadto, jeśli są młotki taśmy, ta część instrumentu w żadnym wypadku nie może opuścić. To musi być szlifowana z maksymalną jakością. Wszystko powinno być gładkie.

Malleus punkt podział musi być dwa milimetry. Zazwyczaj, jeśli fortepian stał długo bez ustawienia, jest to przyzwoity zwiększa odległość.

Skonfigurować na pianinie

Jeśli przed, jak skonfigurować na fortepianie sam, dokładnie zdiagnozować, wyznaczając sobie minie szybko i sprawnie. Oczywiście, wysokość klawiszy, można wyregulować podkładkami omówionych powyżej. Ale jak skonfigurować napięty smyczkowe, młotki, amortyzatory?

Ustawienie instrumentu zaczyna z dopiskiem „la” pierwszej oktawie. Musi uderzać młotkiem jeden, jeden-trzy struny. Dwa ciągi są zaciśnięte klucz gumową, a trzeci jest dokręcona na odpowiedni do krojenia. To musi być ostrożnie przekręcić kluczyk do momentu tuner nie pokaże, że osiągnięto pożądanego napięcia. podczas konfigurowania stary instrument Ta akcja powinna być powolna, szczególnie.

Jak dostosować pianinie następny? Na tej samej zasadzie, ale nie szczypanie dwa ciągi i pojedynczym. Okazuje się, że oba będą wolne, a dźwięk powinien być taki sam. Aby to zrobić ponownie trzeba skręcić PEG niestandardowe ciągi na znak z tunera.

Na trzecim sytuacji ustawienie ciąg jest taki sam. Tylko że to nie jest konieczne, aby zacisnąć kliny cokolwiek. Konfigurowanie powoli, ale odpoczął. Więc oktawę nastrojone. Cały proces konfiguracji przechodzi naprzemiennie w czwartych i piątych.

On pracuje z tunerem

Oczywiście, tuner – przydatny gadżet, aby dostosować dowolne narzędzie, ale istnieją dwa „ale”:

 1. Błędy są zbyt niskie i zbyt wysoki dźwięk.
 2. Nie tuner lub raczej ludzkiego słuchu.

Dlatego, jeśli zdecydujesz: „SETUP fortepianie sam,” myśleć ile masz doskonały słuch. Lepiej jest, aby skonsultować się z ekspertem.

reguły

Wiedza o tym, jak założyć na pianinie w domu, mogą być zawarte w zbiorze prostych zasad:

 1. Nie spiesz się, ale nie do spania podczas instalacji. Dokładność nie zależy od prędkości.
 2. Konieczne jest, aby wyeliminować wady mechaniki.
 3. szpilki skrętne powinny być gładkie, z minimalnymi ruchami.
 4. Łańcuch musi być rozciągnięty 1-2 uderzeń na sekundę i wymaga mocowania do krojenia tylko na dolnej ścianie zamku.
 5. technika Trust (tuner), ale słuchowo zweryfikować.

Te pięć zasad trzeba pamiętać podczas konfigurowania stałego typu kwintet oktaw. Cała praca odbywa się bez użycia siły fizycznej. Wszystkie narzędzia powinny być profesjonalny, zastąpić ją podobną zabronione.

Jeśli wybierzesz ścieżkę quarto oktawy strojenia, trochę wiedzieć, jak dostosować pianinie. Trzeba dostosować do „la” pierwszej oktawie do „mi” na sekundę, a następnie do „mi” pierwszego, i tak dalej. Jest to o wiele łatwiejsze, ale często bardziej dokładne.

Dźwięczności i inne ważne rzeczy

Dźwięczności – to prace związane z uszczelnieniem z młotami, a dokładniej mówiąc, czułem je. W tym celu intonirovochnye igły, za pomocą którego w sposób ciągły filcu miesza się środek, osłabiania jego albo dociskane do siebie. Jest to konieczne, ponieważ niektóre z młotami są używane znacznie częściej niż inne, i czuł się po prostu zużyte lub przesunięty.

Popychacz młotek lub Spiller, zbyt często wymaga naprawy lub regulacji. W niej znajduje się sprężyna, która lubi wypaść z obiegu, a nawet gorzej, przylgnąć do elementów sąsiednich.

Struny łza jest odradzane, ponieważ są one bardzo drogie, a wymiana odbywa się długa i trudna.

odkrycia

Piano tunery – rodzaj instrumentu muzycznego lekarzy. Jeden z „działania” trwa około dwóch godzin, wymaga maksymalnego stężenia. Jeśli chcesz, aby spróbować się na ich miejscu, należy być przygotowanym, że „pacjent”, z grubsza rzecz biorąc, „vpadot w śpiączkę” i pozostanie tam do czasu przybycia bardziej doświadczonych „lekarz”.