867 Shares 9689 views

Jak zrobić oryginalny wieniec Wielkanoc z rękami

Wielkanocny wieniec z rękami gotować dość łatwo. Po tym wszystkim, konieczne jest jedynie, aby wyrobić bazę herbatniki i pokazać twórczej wyobraźni w procesie formowania.


Wielkanoc wieniec: ciasta Produkty

  • aktywne drożdże – trzydzieści pięć gramów;
  • trzy procent mleko – wielopłaszczyznową szkła;
  • mąka pszenna – cztery pełne kubki;
  • olej słonecznikowy – sześć pełnych duże łyżki;
  • masło – dwie duże łyżki;
  • jaja kurze – dwa duże;
  • Cukier – pół zastawki szklanego;
  • sól – mały łyżka;
  • Czarny bez pestek rodzynki – dwieście gramów.

Wielkanoc wieniec: wyrabiania ciasta przepis

Ugniatanie bazy ciasta, pożądane jest, aby wziąć szerokich metalowych pojemników i wlać do mleka trzech procent. Warto pamiętać, że płyn do rozcieńczania aktywnych drożdży należy zawsze rozgrzać przed stanu pary. Tak więc, w ciepłym mleku jest wymagane Wlać pół z kubka szklanego cukier, sól, 260 g mąki pszennej i trzydzieści pięć gramów drożdży. Wszystkie składniki dobrze wymieszać, a następnie przykryć czystym ręcznikiem i umieścić w pobliżu akumulatora.

Po pęcznieje ciasta, należy dodać ubite jajka, topi się w łaźni parowej masła i resztę mąki pszennej. Ciasto na wieniec Wielkanoc lepszego ugniatania nie jest bardzo fajne. Idealnym rozwiązaniem byłoby, że konsystencja, która jest lekko przykleja się do rąk. Po ugotowaniu, wymagane jest, aby położyć podwaliny w dużej misce ponownie, przykryć czystą ściereczką i pozostawić na bok przez trzy lub cztery godziny.

Wielkanocny wieniec z rękami: proces przygotowania napełniania

Czarne rodzynki pestek powinny być dobrze oczyszczone z pyłu, a następnie wlać wrzącej wody i kąpiel w nim przez około pół godziny. Następnie suszy musi być dokładnie płucze ciepłą wodą, umieścić w misce mieszalnika i poddano zmieleniu do uzyskania gęstej zawiesiny słodkiego.

Wielkanocny wieniec z rękami: tworzenie potraw

Gdy ciasto pochodzi oparnoe, musi ona zostać podzielona na dwie połówki i toczyć na dwóch arkuszach. Powierzchnie obu warstw jest wymagane obficie smarowane stopionego masła za pomocą grubej szczotki gotowania. Następnie dwa arkusze ciasta powinien rozprzestrzeniać cienko zmiażdżeniu rodzynki, co dodatkowo zaleca się posypać trochę cukru.

Po tych wszystkich działań kawałków ciasta podstawy wymagane aby włączyć w ciasnym rolki i długim (o długości – czterdziestu cm grubości – sześciu centymetrów). Aby utworzyć otrzymanych kiełbas wielkanoc rolkę, muszą skręcać ze sobą i umieścić na dużą pieczenia koła posmarowaną olejem.

Wielkanocny wieniec z rękami: obróbka cieplna i podawać do stołu

Piec świąteczny deser w piekarniku przez około pół godziny jest zalecane. Top wieniec można udekorować gotowane jaja kurze, oblodzenie, bici białka jaj, kandyzowane owoce, orzechy i tym podobne. D. Podawać deser na stole całkowicie pożądane. Wraz z mocnej herbaty.